Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с HYT TC2110

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с HYT TC2110

    От доста време радиостанцията си стоеше кротко в шкафа, ама сега ми потрябва и установих следния проблем - при опит за предаване същото сработва за секунда или по-малко, след което секва и станцията надава звуков сигнал. Първата ми мисъл беше, че батерията е свършила курса и няма душа да предава. Но пък няма индикация за изтощена батерия и на приемане станцията си работи съвсем нормално.

    После ми текна, че случващото се доста прилича сработване на тайм аут таймера, предназначен да предотврати продължително излъчване. Подобна трябва да е и реакцията при опит за предаване на зает канал (ако такова блокиране е програмирано от дилъра).
    Дали е възможно въпросният таймер да се е бъгнал и да блокира предаването почти веднага след натискане на бутона?

    За съжаление, настройка на тези опции от потребителя не е възможна. Не намирам и опция за ресет на станцията до фабрични настройки.

    Някой има ли опит или предположения по въпроса?
    Ние не сме неутрални!

  • #2
    Батерията се товари само при предаване, тъй че съвсем спокойно може тя да е проблема. Просто си е повишила вътрешното съпротивление и като натиснеш да предава напрежението пада.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      И аз имах такива симптоми, реших ги с чифт нови батерии, сега има евтини двойно по-големи.
      Бъдете живи и здрави!

      Коментар


      • Чавдар (V93)
        Чавдар (V93) коментира
        Редактиране на коментар
        Не и тук. Тук няма никакви

      • BatGeorgeone
        BatGeorgeone коментира
        Редактиране на коментар
        Дай ми номер и модел на батериите или си намери в Амазон юк и ще ти взема, ако е писано идвам след няколко дни до родината.

      • Чавдар (V93)
        Чавдар (V93) коментира
        Редактиране на коментар
        Вече търсих в Амазон обаче - In stock on August 23, 2020 .. По-скоро ще видя тук някоя от фирмите, които рециклират батерии

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X