Обява

Свий
Няма добавени обяви.

GMRS Базова станция - марка,модел,екстри,антена...........за комбито?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • GMRS Базова станция - марка,модел,екстри,антена...........за комбито?

    Американски въпрос

    На тоя континент може да ползваме GMRS станция до 50 вата.

    Вьпроса ми е коя си заслужава парите / не са скьпи тия /, коя е проста за употреба,че ше я ползват и децата, коя държи за жега и като цяло е яко желязо и кой модел ще ми даде ясен звук на макс дистанция.

    Загледал съм се в Мидланд,че сравнително проста и са доволни от нея.

    https://midlandusa.com/product/mxt40...e-2-way-radio/




    Коя друга марка или модел да гледам?Монтира се директно в колата,ползва се в планина и пустиня на студ и жега,антената или на магнит на тавана или директен монтаж на релсите / ще го мисля,това лесно / - идеята е да ме чуват малките станции на макс дистанция ако ми трябват обратно при мен.


    Мерси на антенаджиите предварително,много материал пък не ми се чете чак толкова,лека насока ми трябва къде какво да ровя.🍺🍺🍺
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

  • #2
    Явно спите вечер,а аз ровя и изрових 40 ватовата Мидланд и 3 малки станции 1000 модела,пробите тия дни.

    живи и здрави
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #3
      При нас GMRS не е много на мода, защото си е ваш стандарт. Тук безлицензно сме ограничени до 0.5 вата
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #4
        Пусни си документи и за лиценз.
        https://nsea.com/apply-gmrs-license.html

        Коментар


        • #5
          Midland gmrs e OK. Иначе Motorola, Icom, Kenwood, Yaesu.

          Що не помислиш за базова станция да вземеш добър двубандер VHF/UHF ? Ще си програмираш само GMRS на първо време, а в бъдеще, вземете HAM лиценз и ставате радиолюбители. А и морски, авиационни честоти може да програмираш.
          С марките е като морските VHF - по-скъпите работят.
          Show must go on!
          LZ1VES

          Коментар


          • #6
            Валидни точки от всякьде.

            Тук това е най-мощното и на нормална цена което може да се ползва с един лиценз който струва едни 70 кинта за 10 години,идва по пощата,тестове няма за него.

            Скъпите ги гледах,марките са като в морето,там ясна работата.Морски станции имам и си ги нося,сателитен телефон имаме и го влача и него,Гармин ИНРИЧ носим,тук идеята е да вдигнем нивото на малките станции които висят по саковете на децата с базова станция която да се чува на някакви си там 2-3 километра примерно.

            Гледах Уаесо,екстри колкото искаш и неща които няма да ползвам,гледах нещо което да може все пак и жената да го ползва да не се губи из каналите,да е сравнително малко и просто и да се монтира лесно.

            На пръв поглед е кекаво по снимки даже,станцийките са му като сделани в Ухан по време на карантината,но истинска станция като стария Айком 27 екран няма,тройна на размера и двойна на тегло .........първо,че не се произвежда вече и второ са по десетина пъти на цената на Мидланда / то че има защо и на сина ми му е ясно /.
            Ако адски много не ми харесат или не издържат на напьна ще разгледам от истинските,МНОГО МРАЗЯ КОМПРОМИСИТЕ,но тук ми трябва възможно най-леката,да мога без проблем да я закача на раницата на децата като се шмиткат.

            МЕРСИ за отговорите

            отивам пак да ровя и да се дразня
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #7
              Малките токита се губят остоянно Така ,че тия ефтинките са си оферта.

              Коментар


              • BENZBOSS
                BENZBOSS коментира
                Редактиране на коментар
                30 кинта бройката,малко им се палят батериите уж ма иначе ставали.

                Лекички са,а това ми е важно,писна ми да съм водоноска,линейка,петна помощ,а сега и радиостанция.
                За мен може да взема нещо тежко,яко,дебела батерия,ударно и водоустойчиво..........но на първо време ще пробвам тия,а като остане време ще мина през магазина да видя какво ше ме излъжат там с дебелите цени за една малка станция

                Ти да видиш жената как ме изгледа........само станция нямах........и лебедка нямаш........🥺😜😆

              • Венци- малкия
                Венци- малкия коментира
                Редактиране на коментар
                Няма по-хубав подарък за рождения ден на жената от лебедка.. Лошото ,че твоята е въоръжена.

              • BENZBOSS
                BENZBOSS коментира
                Редактиране на коментар
                А и аз съм така бре,е ония ден ми дойде каската,налупих си я да ми запомни главата,пот тече,капе ми от носа,тя ме гледа с ония поглед..........ти съвсем откачи.Сега гледай как се мятам на давана само да ми дойдат плочите за жилетката,с все пукалото кьлбета правя.

                И да сме в темата - днес звъни едно приятелче,нещо размирици имало в ЛА,чудел се какво да си вземе и ме бьзика,а на мен каската ми над камината с една пушчица,налупих я,грабнах пушката и.........тряяяяяс,едната малка станция падна от 1.70 на плочките долу,съборих я с пукалото.Бре викам си Супер,теста е готов без да искам,гледам нищо и няма,включвам и работи.........ония умря да се хили по Фейса.

                Та така,няма се даваме я,днес инсталирах и базовата станция в комбито,жената пак с погледа Това там ли ше стои......мхм.........ребра има,нагорещява ли се.........мхм.........а е в нейните крака до скоростния лост...........ма поне съм с каска и ми дреме дали ще ми тресне някой тиган или не.

                А какви тигани имам........френски........мааааани не ми е лесно тия дни.

            • #8
              За тия които им е интересно - лиценза струва 70 кинта за 10 години и покрива мен както и семейството ми,брата и май / това няма да го проверявам,пиша си го ОК / и неговото семейство.
              Подава се по интернет,плаща се с кредитна и ако си попълнил емайл адрес го получаваш за по-малко от 24 часа - то повече време отнема да ми разгледам екстричките и да го монтирам в комбито баси.

              Тестовете предстоят,на падане държи,това вече проверено.
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X