Обява

Свий
Няма добавени обяви.

радиостанция

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • радиостанция

    колеги можете ли да ми препоръчате радиостанция която да има обхват до пловдив аз съм от стара загора става въпрос за преносима не стационарна.сигурно има и колко парички ориентировъчно.благодаря

  • #2
    До: радиостанция

    Може би на 27 Mhz ..... но все пак са си 100 км. !!!
    По-верния отговор е:
    Няма такава! Разрешена за свободна употреба ....

    Иначе, ако сте лицензиран радиолюбител .... няма проблем!
    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

    Коментар


    • #3
      До: радиостанция

      Румене, радиолюбител не би задал подобен въпрос. А за СВ банда, за да има надежна връзка, ще му трябват много сериозни антени.
      Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
      Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

      Коментар


      • #4
        До: радиостанция

        Сто километра с преносима, просто не мога да си представя. Единствения вариант, който ми идва на акъла е преносимата да се върже към усилвател и стационарна антена, но тогава преносимостта и пропада. Преди време се опитвах на 27 мегахерца с бустери, от които изваждах 35-40 вата да покрия разстояние от около 25 километра. От едната страна бях с четвъртина дипол, от другата с метър и половина щир на магнитна стойка. Еми не стана - сигналът е доволно слаб, за да не мога да различа реч. Усеща се, че отсрещната страна излъчва, обаче не може да пробие фоновия шум.

        Коментар


        • #5
          До: радиостанция

          Не съм запознат с терена, но при пряка видимост е напълно възможно да се осъществи връзка с 2 насочени антени. Например, между Свищов и Русе има пълна пряка видимост заради Дунав. Когато работех на 2м и 70см. радиолюбителските обхвати без проблем правихме връзки. Друг е въпроса, че на PMR не е разрешено да се ползва външна антена, а на 27мхз антените са..

          Коментар


          • #6
            До: радиостанция

            При пряка видимост на VHF обхвата, като че ли може и да се получи. С хубава антена и около 5 вата...

            А ако става въпрос за "возима" а не "носима", там някак може да се получи, с по-голяма мощност.

            Ама пак ще си е лотария...
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              До: радиостанция

              Твърде много "ако" и пряката видимост е само по книгите
              СВ и стапало му трябва 100-150 Вата ! Друг е въпроса , че не е разрешено !
              А и при тези новите планове на мобилните оператоти с по много безпатни минути ...................
              Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

              Коментар


              • #8
                До: радиостанция

                Първоначално публикуван от CJ_ Преглед на мнение
                ...А и при тези новите планове на мобилните оператоти с по много безпатни минути ...................
                "Безплатно е само сиренето в капана за мишки." - М. Тачър
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  До: радиостанция

                  ABe za 15 лева вземаш 500-600 минути фрии ! според мен главоболието по употреба на станции е доста голямо !
                  Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

                  Коментар


                  • #10
                    До: радиостанция

                    Първоначално публикуван от CJ_ Преглед на мнение
                    ABe za 15 лева вземаш 500-600 минути фрии ! според мен главоболието по употреба на станции е доста голямо !
                    Да, ама като настъпи световната криза и у нас, спре електрозахранването и апокалипсиса почука на вратата няма да можеш да разчиташ на мобилните оператори...
                    Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                    „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                    LZ1EMS

                    Коментар


                    • #11
                      До: радиостанция

                      Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                      Да, ама като настъпи световната криза и у нас, спре електрозахранването и апокалипсиса почука на вратата няма да можеш да разчиташ на мобилните оператори...
                      Мислиш ли, че в този момент ще можеш да се вредиш за CB честотите?

                      Коментар


                      • #12
                        До: радиостанция

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Мислиш ли, че в този момент ще можеш да се вредиш за CB честотите?
                        Не се бях замислял ... ще си взема по-мощен усилвател
                        Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                        „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                        LZ1EMS

                        Коментар


                        • #13
                          До: радиостанция

                          Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                          Не се бях замислял ... ще си взема по-мощен усилвател
                          Все едно, проблемът ти е в приемника.

                          Коментар


                          • #14
                            До: радиостанция

                            аз съм с 200 вата
                            Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

                            Коментар


                            • #15
                              До: радиостанция

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Все едно, проблемът ти е в приемника.
                              Вярно... нищо, поне ще си викам с пълен глас за помощ и всички ще ме чуват Шегувам се! Прав си.
                              Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                              „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                              LZ1EMS

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X