Обява

Свий
Няма добавени обяви.

антена от военните

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • антена от военните

    да попитам аз вършат ли някаква работа тези антени и могат ли да се използват за нещо или вече са отживелица. става вапрос за антена куликов .....та днес ходих на едно място дето е събрана мнооооого военна техника която скоро време ще се обяви на търг.../предполагам маи месец/....посвалих си това онова /все дребни нещица като куки за теглене шегели огледала и тн./ и си взех и една антена от вапросните....не съм запознат със станциите и затова питам...мисля скоро да си взема една стационарна за джипа и едно токи
    ------------------------------------
    тел. O878 9ЧЧ 999

  • #2
    Кое да е отживелица вече?)) Джоба или 26 - 36 МХц?
    Куликовката не става за джипа, като я ударят клоните, въженцето ще се скъса. На нея ценното и е че като я свалиш, може да я навиеш и да си я пъхнеш в джоба. И се навежда като я закачаш, ама ако тичаш пеша.
    На джипа се слагат щирови, те имат много здрава пружина само в основата си.

    Коментар


    • #3
      Стефане , можеби аз съм в грешка...взел съм точно такава която в основата си има яка пружина и цялата антена е от някаква метална оплетка/тел/ хич не ми се вижда да се счупи/като се има предвид че я свалих от УАЗ за6то да не стане на джипката ми...дължината и е около метър и малко ...друг е въпроса дали върши работа
      ------------------------------------
      тел. O878 9ЧЧ 999

      Коментар


      • #4
        А, едни телове, цяло снопче, и нагоре намаляват, та изтънява? Май беше 1,60. Тая е хубава, става и е здрава.
        Системата Куликов е едно стоманено въженце, на него са надянати малки прешленчета, като макарички за шевна машина. Долу има две железни пръчки с пружинка, които се щракват една за друга с тръбичка. И си остава гъвкава. Иначе много хитро, ама се къса често от тръбичката((

        Коментар


        • #5
          А към каква радиостанция е била свързана? Щом е около метър може да е късовълнова.
          По-добре в Хайлукса, отколкото в хайлайфа...

          Коментар


          • #6
            А бе ... Най-вероятно Р-109, 108 или 105. УКВ. Част от комплекта на Р-140 - батальонните мрежи и близкото разузнаване.

            Коментар


            • #7
              Ако не бъркам 105-ците работят на около 150 MHz. Май тия антени не са много подходящи за токита.
              По-добре в Хайлукса, отколкото в хайлайфа...

              Коментар


              • #8
                Р-109М - 21,5-28,5 МХц - използваше се в ПВО, за да може да използва ранното предупреждаване и от радиолюбителите;
                Р-108М - 28,0-36,5 МХц - в артилерията;
                Р-105М - 36,0 46,1 МХц - в мотострелковите и Гражданската отбрана.
                Като армейско средство уоки-токитата са безсмислени пред жива активна отбрана и при работещо контраразузнаване и РЕП.

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от VHS
                  Ако не бъркам 105-ците работят на около 150 MHz. Май тия антени не са много подходящи за токита.
                  36 - 46 MHz

                  http://www.radioscanner.ru/trx/military/r_105m.php

                  Ако не ме лъже паметта (все пак 30 години минаха) Куликовките баш на 105-ци ги бучкахме.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #10
                    Те трите са съвсем еднакви, само честотите са различни. На тях пише с блажна боя отвънка, на панела има микроскопична табелка.
                    Ей я тука се въргаля до крака ми, ама кога ще стигна до нея да я направя ...(((

                    Коментар


                    • #11
                      Първоначално публикуван от Стефан
                      Кое да е отживелица вече?)) Джоба или 26 - 36 МХц?
                      Куликовката не става за джипа, като я ударят клоните, въженцето ще се скъса. На нея ценното и е че като я свалиш, може да я навиеш и да си я пъхнеш в джоба. И се навежда като я закачаш, ама ако тичаш пеша.
                      На джипа се слагат щирови, те имат много здрава пружина само в основата си.
                      Ето малко снимки към образователния материал на Стефан:

                      Куликовта антена в сгънато състояние http://offroad-bulgaria.com/album_pic.php?pic_id=1936

                      У-вото са сгъване/разгъване http://www.offroad-bulgaria.com/albu...hp?pic_id=1937

                      В разгънат вид - дължина 110 см http://www.offroad-bulgaria.com/albu...hp?pic_id=1938
                      Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
                      LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
                      Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

                      Коментар


                      • #12
                        Мойте сигурно са български, с тръбички вместо щампованото щракало.
                        А да имаш някоя гарнитура за изхвърляне? Или поне щепсела?

                        Коментар


                        • #13
                          Абе да ти кажа честно имах 5 такива от мой роднина военен, чисто нови в опаковки неизползвани, таки си ми стояха 15 години и скоро като си чистех мазето изхвърлих на боклука 4 и си оставих една (май голяма грешка съм направил).
                          Няма никакви части за тази - единствена ми е.


                          В крайна сметка за какви честоти е подходяща.
                          Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
                          LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
                          Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

                          Коментар


                          • #14
                            Не, не част от антената, гарнитура се казва на слушалката. Може да прилича на телефонна, може да е наушници и микрофон на дебели жици.
                            Ами това е, примерно от 20 до 50 МХц, то и от примерно 14 до 6 метра. Границата между КВ и УКВ.

                            Коментар


                            • #15
                              А-а-а аз си помислих гарнитурата към мястото на закрепване.

                              Иначе нямам такива гарнитури или микрофони, само съм виждал в казармата. Sorry
                              Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
                              LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
                              Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X