Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Антена за кола?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Антена за кола?

    Я кажете за някоя истинска антена, че с ментетата от по 2-3 лева или пращи или загубва глас веднага след излизане от града...
    чул съм и за усилватели връзващи се преди антената?
    Търся нещо което ще има голям обсег и с него да мога да "ловя" и не само български станции...
    4ао
    Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

  • #2
    За приемна антена /не насочена/ е най-важно приемната повърхнина, тоест дължината. Но пък в зависимост от дължината и се променя вълновото съпротивление, а то трябва да равно на входното съпротивление на радиото /в случая е 50 ома/. Вярно че антената е важна, но в случая мисля че по-важна е чувствителността на тунера на радиото. Колкото до усилвателя мисля че не би ти помогнал кой знае колко. До сега съм виждал само боклуци.

    Коментар


    • #3
      Бош имат модел който се лепи на стъклото и има усилвател .....
      Същата и Блаупункт (търговски марки на Бош)
      Не са лоши .... монтиралсъм поне 10.
      Най-важното за мене е че не се чупи като вляза в гората, щото ми беше писнало да сменям ...
      Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

      Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

      Коментар


      • #4
        Здравей,
        ползвал съм тези антени, които се монтират на предното стъкло и не съм особено впечатлен от възможностите им. Единственото предимство е че не се закачат в гора (стандартната антена на Паджерото замина още първия месец).
        За добро приемане ти трябва антена на покрива - препоръчвам ти да си вземеш такава на магнит и да я слагаш всеки път преди за тръгнеш.
        По дългата антена не усилва повече - дължината на антената трябва да е кратна на половината дължина на вълната. От изключителна важност е съгласуването с радиото - трябва да се използва добър кабел с ниско затихване. Те обикновено са по-дебели и по-твърди. Недостатъка при тях, е че не търпят остро огъване. Конекторите трябва да са качествени и да правят добър контакт. В противен случай КСВ-то става високо и целия ефект от антената отива по дяволите.
        Бих ти препоръчал да разгледаш каталога на Конрад и да си избереш такава каквато ти пасва най-добре като възможности, размер и цена.
        Ето и линк

        http://www1.int.conrad.com/scripts/w...c=X&~cookies=1

        Относно за приемането на чужди станции трябва да си на по-високо място и/или близо до границата. Автомобилните антени не са все пак най-доброто за тази цел.
        Сателитните радиа са добра алтернатива, но за Европа се излъчват както сателитната телевизия и оборудването за кола е доста скъпо.
        В Северна Америка имат две системи за спътниково радио специално за приемане в автомобили - XM Radio и Sirius. Те се приемат с малки плоски антени на покрива или вградени в колите. Освен няколко хиляди радиостанции излъчват и сигнал за блокиране на двигателя при кражба (ако си абониран за услугата) както и за дистанционно запалване на двигателя сутрин - 10 мин. преди да тръгнеш за работа например.
        Не ми се мисли ако си оставил колата на скорост
        Дай Боже да доживеем такива радиа и в Европа
        По-добре в Хайлукса, отколкото в хайлайфа...

        Коментар


        • #5
          хубав отговор! На линка има добри неща, но каде могат да се купят в БГ
          Представитеолство има ли някъде и ако да къде
          Мери много за инфото!
          4ао и успех
          Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

          Коментар


          • #6
            В София единият магазин е срещу градинката на баня Мадара, по-хубавият е на 300 метра - на Петте кьошета. Обаче каталозите са само на немски, а нито една от гъските не го знае ...

            Коментар


            • #7
              Както казва Стефан - единият магазин е на бул. Прага срещу баня Мадара, другия е на пряка на бул. Ботев (забравих й името) пада се първа или втора от Петте Кьошета посока пл. Македония от дясно. Запиши си каталожния номер за всеки случай или принтирай страницата с продукта, който си харесал. Надценката за доставка мисля че беше 10-11 %.
              Успех!
              По-добре в Хайлукса, отколкото в хайлайфа...

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X