Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Уоки-токи и телефон

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Уоки-токи и телефон

    Здравейте ,преди много години още преди да излязат GSM -ите в една от фирмите където работех имахме радиостанции Алинко ,в колите също, но мобилни и с набиране на клавишна комбинация се включваше сигнал на градския телефон, избираш си номера и говориш ....неудобството беше ,че всички които имат станции те слушат ,но го ползвахме ....Сега дали е възможно да се осъществи това и ако да ,как да се направи ?

  • #2
    От: Уоки-токи и телефон

    Възможно е, но дали има смисъл

    Принципно се инсталира „репитерна" станция, която се фиксирана на определена, предварително закупена от КРС честота.

    След това е възможно да се добави опция за тонално подаване на команди, вкл. обаждане на желан телефонен пост от фиксирана и/или GSM мрежи.
    Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
    „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
    LZ1EMS

    Коментар


    • #3
      От: Уоки-токи и телефон

      Сетих се тази опция ,защото тогава при липсата на мобилни телефони -имаше само мобифони и то с обхват на определени мести си беше супер екстра. С мобилната от колата около Ихтиман имахме сигнал към центъра,а той беше монтиран в Пловдив в една от високите тогава сгради - SPS на покрива...поне това се сещам

      Коментар


      • #4
        От: Уоки-токи и телефон

        Това няма ли да върши работа ? Инсталирате го на телефоните и си говорите като по Уоки токи

        П.П. е трябва да има мобилни данни включени или Wi-Fi

        Коментар


        • #5
          От: Уоки-токи и телефон

          Първоначално публикуван от karazaz Преглед на мнение
          Здравейте ,преди много години още преди да излязат GSM -ите в една от фирмите където работех имахме радиостанции Алинко ,в колите също, но мобилни и с набиране на клавишна комбинация се включваше сигнал на градския телефон, избираш си номера и говориш ....неудобството беше ,че всички които имат станции те слушат ,но го ползвахме ....Сега дали е възможно да се осъществи това и ако да ,как да се направи ?
          Едното беше милиционерската радио-телефонна система "Байкал". Имаше две-три базови станции, една на старата ТВ-кула на алея "Яворов", една във "ВИПОНД-а" - Симеоново и още една някъде. Взимаха около еквивалента на 20-30 DM месечно и свързваха радиостанцията в колата ти с домашния ти телефон. Другото бяха разни техничари-ентусиасти, които си бяха направили това сами - една антена на по-високо място, свързана със стационарен телефон и до 25 бая големи "слушалки" по колите. Просъществуваха до 2-3 години след навлизането на "Мобифон". Малко по-късно един от първите "частни нотариуси" си ходеше със слушалката от домашния телефон от вкъщи - около градинката на църквата "Св. Седмочисленици" до кантората си на бул. "Витоша" и упорито отказваше да си взима мобилен телефон - този му беше достатъчен.
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • #6
            От: Уоки-токи и телефон

            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
            Едното беше милиционерската радио-телефонна система "Байкал". Имаше две-три базови станции, една на старата ТВ-кула на алея "Яворов", една във "ВИПОНД-а" - Симеоново и още една някъде. Взимаха около еквивалента на 20-30 DM месечно и свързваха радиостанцията в колата ти с домашния ти телефон. Другото бяха разни техничари-ентусиасти, които си бяха направили това сами - една антена на по-високо място, свързана със стационарен телефон и до 25 бая големи "слушалки" по колите. Просъществуваха до 2-3 години след навлизането на "Мобифон". Малко по-късно един от първите "частни нотариуси" си ходеше със слушалката от домашния телефон от вкъщи - около градинката на църквата "Св. Седмочисленици" до кантората си на бул. "Витоша" и упорито отказваше да си взима мобилен телефон - този му беше достатъчен.

            Не е Байкал а Алтай. Пак си неподготвен.
            Поне да беше питал дедо Владо.

            Коментар


            • #7
              От: Уоки-токи и телефон

              Първоначално публикуван от karazaz Преглед на мнение
              Сетих се тази опция ,защото тогава при липсата на мобилни телефони -имаше само мобифони и то с обхват на определени мести си беше супер екстра. С мобилната от колата около Ихтиман имахме сигнал към центъра,а той беше монтиран в Пловдив в една от високите тогава сгради - SPS на покрива...поне това се сещам
              Да, и аз ползвах същата система - явно за едни и същи хора си говорим.

              Относително удобно беше - мобилната връзка беше осигурена.

              Това - до момента, до който се оказа, че платената сума за ползването на това удобство взе да варира според атмосферното налягане и според разходите на собствениците.

              Е, тогава тъкмо доставях техника на Мобиком, и се споразумяхме за няколко апарата. Не ми беше по-скъпо с тях, отколкото с Алинко-тата, на размер бяха същите, и доста време изкарах с тези комуникационни тухли.
              Не е по темата, ама се върнах двадесет и кусур години назад..

              Коментар


              • #8
                От: Уоки-токи и телефон

                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                Не е Байкал а Алтай. Пак си неподготвен.
                Поне да беше питал дедо Владо.
                Верно, че "Алтай" беха. Се в г@з. Гоуем праз.
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • #9
                  От: Уоки-токи и телефон

                  Първоначално публикуван от DaGa Преглед на мнение
                  Това няма ли да върши работа ? Инсталирате го на телефоните и си говорите като по Уоки токи

                  П.П. е трябва да има мобилни данни включени или Wi-Fi
                  Това на мен например няма да ми върши работа, не че съм голям ползвател, но уоки-токи съм ползвал в места, където няма GSM-покритие, съответно няма и мобилни данни или Wi-Fi, или пък където роумингът е много скъп - страни извън ЕС. Ма ся чекам Боко да опрай работата поне със Сърбия и МаДеконя.
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • #10
                    От: Уоки-токи и телефон

                    Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                    Възможно е, но дали има смисъл.
                    Точно така - няма

                    Първоначално публикуван от karazaz Преглед на мнение
                    ....неудобството беше ,че всички които имат станции те слушат ,но го ползвахме ...
                    Именно това ги отнесе в историята, заедно с живота на неизвестен брой "борци" (или "мутри" по ново му) не че няма скремблери, ама.....

                    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                    Едното беше милиционерската радио-телефонна система "Байкал"....
                    ....Взимаха около еквивалента на 20-30 DM месечно ...
                    ...и свързваха радиостанцията в колата ти с домашния ти телефон....
                    ... Другото бяха разни техничари-ентусиасти, които си бяха направили това сами -
                    Де бре друже Боголюбе,
                    Алтай си беше партийно-икономическа (за средната номенклатура),после за тези които тръгнахме с указ56, имах си такава в пежото.
                    Номера си беше софийски 6253ХХХ(по спомени) без връзка с домашния и т.н.ъъъъъ обаче месечния наем беше къде една заплата на бачкьор+първоначален депозит за оборудването на цена на гарсониера в "Люлин"(тогава).
                    Колкото до "техничарите" може и такива да е имало, но масовите бяха "лонг рейнж кордлес" основно "Вояджер" и "Тамагава"ееееех върна ме назад във времето (беше хубаво време....поне за мен)
                    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                    Коментар


                    • #11
                      От: Уоки-токи и телефон

                      Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                      Де бре друже Боголюбе, Алтай си беше партийно-икономическа (за средната номенклатура, имах си такава в пежото). Номера си беше софийски 6253ХХХ(по спомени) без връзка с домашния и т.н.ъъъъъ обаче месечния наем беше къде една заплата на бачкьор+първоначален депозит за оборудването на цена на гарсониера в "Люлин"(тогава). Колкото до "техничарите" може и такива да е имало, но масовите бяха "лонг рейнж кордлес" основно "Вояджер" и "Тамагава"ееееех върна ме назад във времето (беше хубаво време....поне за мен)
                      И поддържаше до 400 абоната само. Та нЕкой трябваше да Умре, та да се вередиш. И аз имах във Волвото.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Уоки-токи и телефон

                        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                        И поддържаше до 400 абоната само. Та нЕкой трябваше да Умре, та да се вередиш. И аз имах във Волвото.
                        Е, аз кат те питАх за ДС-то, ти се измъкнА?
                        Дядо Владо, кви са тия скъпотиЙ дето тука ги съобщаваш? Аз първо почнах с некъв "Цитрон", ама ловеше само ако стъпиш на табуретка в ъгъла на стаята до прозореца. После 1996 г. си земАх "Бенефон" за ~1500 долАреса, онуй ловеше насекАде като сателитен телефон, ама ми изпържѝ и без това болното (пострадало от куц антифон + РПГ) тъпанче на десно ухо И некви познати ми разправят: "Бе ти си мноУ тъп, дай да те включим в "Алтай"? Ще плащаш десет пъти по-малко!"
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • #13
                          От: Уоки-токи и телефон

                          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                          Е, аз кат те питАх за ДС-то, ти се измъкнА?
                          Какво си ме питал за ДС?
                          Язе за Reuters работих тогава. Питай дедо, ако не ти се вярва, че ми продаваше моторутки за по 3000 марки.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Уоки-токи и телефон

                            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                            Какво си ме питал за ДС?
                            Язе за Reuters работих тогава.
                            Яснооооооо...
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • #15
                              От: Уоки-токи и телефон

                              * Ченгета , мутри ...* , а аз имах само един прос ЛЕН в джипа. Но фърляше на 70 километра. И можех да говоря ...само с колегите .
                              На нас клиренс ни трябва , не скорост

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X