Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси за СВ и захранването

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпроси за СВ и захранването

    Здравейте!
    От години не бях пипвал такава техника но наскоро си купих две PMR станции да си говорим свободно с кума ми като ходим на риба в Гърция.Останах много доволен от станциите имат доволно обхват и до 2-3 км са просто незаменими.Както и да е придобиването на PMR ките логично доведе до желанието ми да притежавам и СВ станция само че си мисля да я монтирам в таванска стая като стационарна с външна антена собствено производство.Тормози ме въпроса със захранването дали ще стане със стар акумулатор и закачено към него зарядно за акумулатори от старите че имам такова.Аз живея в Рударци и от изток съм ограничен от витоша но съм на високо и имам видимост към част от магистралата някъде от към Студена до Люлин планина а Перник се пада в средата и почти всичко това е пряка видимост.Засега съм набелязал няколко станции в продав###ик на цена до 100 лв и се чудя дали да действам по плана или да взема един баофенг от илиенци за тия пари.Той ще може да работи с PMR ките ми но за него пък ще трябва лиценз да изкарвам.СВ то ще ми бъде от полза мисля само при някое от големите задръствания които стават на владая при катастрофи или снеговалеж.Дайте акъл струва ли си да продължавам по плана и дали изобщо ще има с кой да се чуя на цитизен банда че се запалих и по това хоби а мислех че съм се наситил в казармата там карах зил 131 радиорелейка .
    Aprilia Pegaso 650 1996г.

  • #2
    От: Въпроси за СВ и захранването

    Първоначално публикуван от BIG BFG Преглед на мнение
    .СВ то ще ми бъде от полза мисля само при някое от големите задръствания които стават на владая при катастрофи или снеговалеж.
    Как ще ти бъде от полза, ако е на тавана? С какво ще я приемаш?
    Личното ми мнение, е че далаверата е в изкарване на лиценза за радиолюбители. А после Баофенг ли ще е, Вуксун ли, или Icom - възможностите са безброй.
    LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

    Коментар


    • #3
      От: Въпроси за СВ и захранването

      И на тавана, и в колата - с почти триметрова антена, и с реалната възможност да слушаш такситата в Одеса, но да не може да се чуеш на два километра с колегата ти...
      Изкарай изпита, вземи лиценз, и ще преминеш на качествено и количествено ниво нагоре.

      Пробвах..
      Отказах се..

      Мога да ти говоря доста - личен опит - ама и без това - просто ми повярвай..

      Коментар


      • #4
        От: Въпроси за СВ и захранването

        Направих пробно един от тестовете за клас 2 и без никаква подготовка реших 42 от 60 въпроса.На косъм не го взех Мисля че няма да ми е проблем с малко подготовка.Като ученик съм ходил на кръжок по електроника и някои неща са ми много познати.
        Aprilia Pegaso 650 1996г.

        Коментар


        • #5
          От: Въпроси за СВ и захранването

          Отлично!

          Изпита се взима с елементарни познания от обща култура.
          Тестовете може да ги решаваш, докато научиш верните отговори.
          На тебе това явно не ти трябва - щом от първо четене си се справил добре, си почти готов.

          Преодолей неудобствата от това, че трябва да се явиш на изпит, и да си загубиш половин ден..
          После цял живот ще имаш лиценз.
          А предимствата от това ще откриваш доста време напред - особено с добра станция и антена
          73.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X