Обява

Свий
Няма добавени обяви.

YAESU VX-6

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • YAESU VX-6

    Здравейте колеги,имам една радиостанция YAESU VX-6 имате ли идея от къде мога да намеря информация за ползването й? Имам някакво ръководство,но с него хващам само радия и телевизий и всичко ми е много объркано. Нов съм в сферата с радиостанцийте и ми трябва някакво просто ръководство че си нямам и идея за какво да я използвам тази радиостанция и какви са й възможностите. Може ли някой да ми даде някакво инфо и съвети относно радиостанцията? Ще ви бъда много благодарен!

  • #2
    От: YAESU VX-6

    http://www.pwcares.org/doc/VX-6R.pdf Използвай само PMR-446 каналите на останалите имаш право само да слушаш
    Техниката на безопасност е като религия - може и да не вярваш, но по-добре да спазваш ритуалите...
    Калоян Кирилов
    LZ2ZGT

    Коментар


    • #3
      От: YAESU VX-6

      Благодаря. Въпроса е че нещо не мога да се оправя с тая радиостанция,не мога да настройвам каналите,чета някакво ръководство но не се справям особено,ако имате някакви съвети за бързи настройки на най използваните неща!

      Коментар


      • #4
        От: YAESU VX-6

        Мисля, че това няма необходимата стъпка за ПМР каналите. Иначе е страхотно радио.
        edoors.bg- Джаджи за врати и врати

        Коментар


        • #5
          От: YAESU VX-6

          Лошото е че и аз незнам какво има и какво няма,знам че е скъпа радиостанция и с много функций но за сега аз успявам да слушам някакви радия и ефирната телевизия...
          Как да разбера дали има "ПМР" ?

          Коментар


          • #6
            От: YAESU VX-6

            Първоначално публикуван от Георги Хаджийски Преглед на мнение
            Лошото е че и аз незнам какво има и какво няма,знам че е скъпа радиостанция и с много функций но за сега аз успявам да слушам някакви радия и ефирната телевизия...
            Как да разбера дали има "ПМР" ?
            Скъпо е и много хубаво, но силата му не е в ПМР-каналите. Това е един от най-добрите портативни двубандери, отеделния бутон за скуелча му е голямо удобство и би било грехота да се ползва не по предназначение. Колегата ти е качил Инструкция, но моя съвет е или да държиш изпит за правоспособност, или го продавай и купи ПМР.
            edoors.bg- Джаджи за врати и врати

            Коментар


            • #7
              От: YAESU VX-6

              Радиостанцията не е моя,служебна е. Дадоха ми я от работата да се уча да работя с нея,но нещо ми e "мъгла". А тези курсове или изпити къде се провеждат,как стоят нещата там? Аз имам PMR радиостанций,те са ясни,елементарни са за работа,но трябва да се науча на тази. :/
              Последно редактирано от Георги Хаджийски; 01-09-13, 22:57.

              Коментар


              • #8
                От: YAESU VX-6

                Съседния раздел колега казва се РАДИОЛЮБИТЕЛИ
                http://www.offroad-bulgaria.com/forumdisplay.php?f=309
                Има всичко дори конспект на въпросите за изпитите.Има и дата на следващт изпит за радиолюбители и място къде ще се поведе
                http://www.offroad-bulgaria.com/show...=50770&page=30
                Ама четене му е майката...

                Коментар


                • #9
                  От: YAESU VX-6

                  Тук също може да разбереш това което те интересува http://www.youtube.com/results?search_query=yaesu+vx+6
                  TODAY TOMORROW [COLOR=red]TOYOTA[/COLOR]

                  Коментар


                  • #10
                    От: YAESU VX-6

                    Защо държиш да научиш всичко, което може радиото?
                    Не разбирам защо трябва да се насилваш да помниш как се правят неща, които ще забравиш след това...
                    На мен например този модел ми е доста труден за настройка и боравене като цяло.
                    Изобщо не успя да ми влезе под кожата това токи, въпреки, че е доста кораво и си го ползвам но само когато съм в движение.
                    Чета мануала за операции, които при другите ми 2 токита (FT-11R и FT-51R) правя без справки с книжката.
                    FT-51R го ползвам от вкъщи и като цяло е с пъти по-оперативно от VX-6.
                    Откакто си направих кабел за компютър дори ако трябва да запиша канал в паметта ползвам VX-6 Commander софтуера
                    Иначе благодарение на Интегра инструкцията за експлоатация на VX-6 я има и на български - ЦЪК!

                    Въпреки, че няма необходимата стъпка и синтезаторът му не може да се настрои на PMR каналите това не означава, че не може да работи с PMR токита.
                    Просто го настройваш на максимално близка честота на PMR канала.
                    Проблем с разбираемостта се появява при по-големи разстояния по този начин...
                    По принцип Yaesu нямат навика да слагат 6.25КHz стъпка в радиолюбителките си радиа за разлика от ICOM например.
                    Ако не се лъжа само VX-8 има тази стъпка.
                    Враг усраине

                    Коментар


                    • #11
                      От: YAESU VX-6

                      Доста информация,благодаря ви ще я разгледам.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X