Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Букса за антена на PMR

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Букса за антена на PMR

    Ако искате да чувате слаби кореспонденти по-ясно, най-лесният начин е да сложите по-добра антена.
    Като се има в предвид какви са оригиналните антенки на ПМР-ките, почти всяка антена се явява по-добра.
    Антени има всякакви, може да си купите готова или да си направите сам/а, дори в този форум си има раздел за антени .
    От гледна точка на закона, за излъчването е ясно, 0.5W и оригинална антена. Но за приемане регламент няма. Всеки може да си приема с каквото си поиска.
    В крайна сметка човек сам си преценява дали му е нужно да слага друга антена. Аз лично не карам никого да го прави, просто показвам.
    Процедурата отнема няколко минути, и не струва почти нищо.


    Какво ви е нужно за да сложите букса за антена на ПМР-ката:
    - Отвертка
    - Ножовка
    - Поялник
    - Лепило (силикон)

    Все неща, които ги има в почти всеки дом.
    Щом ще се слага букса, ще е необходима и самата
    - Букса.
    Аз в случая използвам BNC конектор (евтини са и има доста модели на антени с тях) но може да се ползва и друг стандарт, че дори да се запои кабел директно без конектор, който да отива до антената.

    BNC-то се вижда на снимката, в инернет магазините се намира за "крупната" сума от 90 ст.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:p1.jpg
Прегледи:1
Размер:46.1 КБ
ID:6008817Натиснете снимката за да я уголемите

Име:p2.jpg
Прегледи:1
Размер:48.8 КБ
ID:6008818

    Като начало отпояваме оригиналната антенка.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:p4.jpg
Прегледи:1
Размер:47.8 КБ
ID:6008819

    После преценявате къде ще легне конектора и режете пластмасата. (Аз ползвам ножовка, може и с друго, банциг, циркуляр... каквото ви е на душа, само пръстите си пазете!)
    Запоявате активният край и задължително масата.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:p5.jpg
Прегледи:1
Размер:65.6 КБ
ID:6008820

    Конектора може да го фиксирате за корпуса с моментно лепило и/или да го залеете с подходящ силикон, важното е да е здраво прикрепен.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:p6.jpg
Прегледи:1
Размер:32.8 КБ
ID:6008821

    Ами това е! Вече може да си бодете всякакви антени и да правите проби с тях

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:p7.jpg
Прегледи:1
Размер:67.9 КБ
ID:6008822


  • #2
    От: Букса за антена на PMR

    Чудничко.

    Сега остава да кажеш и как се представя с моднатата антена.

    Коментар


    • #3
      От: Букса за антена на PMR

      Е,накара ме да съжелявам,че не взех още едни тази седмица,да има токита и за експерименти
      Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

      Коментар


      • #4
        От: Букса за антена на PMR

        С портативна антена, слабите сигнали, определено са по-силни и разбираеми. Естествено, излизат и нови слаби сигнали, които с оригиналната антена не могат да се чуят...
        С антена 2х 5/8 само на 12м. от земята вече се чуват всякакви сигнали от цяла София и околностите. Ясно е, че обхвата е пренаселен.

        Освен кранистките (повечето са жени) се чуват тези, които направляват крановете, охранители, фирмаджии, кинаджии, деца, родители... всякакъв народ.
        В менюто се предлага още: китайски, арабски, има и англичани (за цвят).
        Човек ще помисли, че това са къси вълни .

        Накратко казано, сложете си външна антена, и ще чувате всякакви глупости!

        Коментар


        • #5
          От: Букса за антена на PMR

          Добра идея
          Не е ли по-добре да се сложи SMA конектор(по-компактен ми се струва)
          Cherokee WJ 4.0L- NP242
          Honda Africa Twin XRV 750

          Коментар


          • #6
            От: Букса за антена на PMR

            Може да се сложи естествено, аз използвах BNC, защото имам такива антени.

            Коментар


            • #7
              От: Букса за антена на PMR

              Tова е един от най-сигурните начини да се вкарате в беля с някой орган. Ходи, че му обеснявай, че това е ПМР, като едното условие за безлицензно ползване на ефира е антената да е несменяема.
              LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

              Коментар


              • #8
                От: Букса за антена на PMR

                Ха с това модване нашите лидълки ще заприличат още повече на истински!!!! Мен и така си ми харесват,но на едната ще пробвам и този вариант!!!!

                Коментар


                • #9
                  От: Букса за антена на PMR

                  Няма ли някой да сподели резултата
                  Cherokee WJ 4.0L- NP242
                  Honda Africa Twin XRV 750

                  Коментар


                  • #10
                    От: Букса за антена на PMR

                    Резултата е умопомрачаващ над 100км. радиовръзка!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Букса за антена на PMR

                      С каква антена и станция на колко вата беше кореспондентът?
                      LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

                      Коментар


                      • #12
                        От: Букса за антена на PMR

                        Антена 'баба-яга' 14 елемента, станция-TwinTalker3600,мощност 500mW.
                        http://fucimin.altervista.org/en/pmr446-dx.html

                        Коментар


                        • #13
                          От: Букса за антена на PMR

                          Аз съм споделил по-горе

                          Просто мненията ми се преглеждат от модератор преди да се побликуват, затова има забавяне...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Букса за антена на PMR

                            Това потвърждава, че при ясно време и пряка видимост между антените, разстоянията не са от значение.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Букса за антена на PMR

                              Здравейте,колеги!Не разбирам много от станции и радиовръзки,въпреки че се оправям доста добре с автомобилите.Купих си от лидълските станции и съм доволен от обхвата им-около 2 км в населено място.Темата за увеличаване на обсега на тези станцийки ме заинтригува,пък и колегата Citrofen е обяснил много достъпно и точно стъпките по смяната на антените.Обаче аз като пълен лаик ще помоля да ми обясните разликата между SMA и BCN конектори и какви антени се куплират към тях...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X