Обява

Свий
Няма добавени обяви.

PMR Мания и Срещи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: PMR Мания и Срещи

    Определено стават и за друго. Тестовете ми го потвърждават. За по-голям обхват при тези честоти предполагам на всички е ясно, че трябва по-голяма антена и повече мощност. На мен, а и на много такива като мен тези са ни предостатъчни. Даже и с предните ми, които бяха по-слаби (а имаха и опция за намаление на мощността им, съм им намалявал мощността понякога, когато не ми трябва цялата, а и не искам да се пържа излишно (не, че и джиесемите ни не пържат и още по яко (особено на затънтени места със слаб обхват), но както и да е).
    По мои наблюдения даже да повече пари може да си купите много по гадни токита - от Метро си бях купил чифт Униден ПМР токита за 90 лева на промоция и бяха мнооого по-слаби от тези. Иначе дизайна им ме кефеше (докато не ги върнах на другият ден...).

    Коментар


    • От: PMR Мания и Срещи

      Първоначално публикуван от Pacific Преглед на мнение
      Аз. така и не разбрах, Лидл колко човека от тук прати на изпит за радиоКетап?
      от мен - 2ма
      LZ(единица) Лима Жоро Жоро
      2002 ●||||||● Grand Cherokee Limited 4.7L и Ксантия 2000 HDi 110 коня без едно магаре.

      Коментар


      • От: PMR Мания и Срещи

        Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
        За домашни цели, настройване на антена, пусни - спри централния щранг ( аз в мазето, майстора на втория етаж, през три плочи) стават, за друго - не.
        Няма ли за целта смартфони и скайп?
        Публикувайте отговор

        Коментар


        • От: PMR Мания и Срещи

          Първоначално публикуван от jumboframe Преглед на мнение
          от мен - 2ма
          Значи, най-малко за двама, тия станции вече струват по 62лв. Следва покупка на двубандер (препоръчвам Вуксун), демек още разходи. След покупката на двубандера, двата "Лидъла" отиват при децата.
          Казах ви аз да ми ги дадете тия 22лв, вие - не, та не
          LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

          Коментар


          • От: PMR Мания и Срещи

            Понеже все гледам, че тия станции не ставали, та да кажа малко практически опит. Хващат в Люлин от мебелната къща до пощата в 3-ти. Това ако не е пресечен терен, не знам колко повече да го пресека.
            п.п.
            Илиан им замери и некви нива на шумове и излъчване и държаха показатели като Кенууда, който имам за едни други пари.

            За професионална чуваемост, според мен си трябва антена и усилвател, ама тогава отиваме на едно друго ниво. Да не забравяме, че повечето тук сме любители и това всичко ни е хоби, та гледаме и да спестим някой излишен лев.

            Коментар


            • От: PMR Мания и Срещи

              Приблизително същото написах по-горе и аз...

              Коментар


              • От: PMR Мания и Срещи

                Първоначално публикуван от kok4o1 Преглед на мнение
                Понеже все гледам, че тия станции не ставали, та да кажа малко практически опит. Хващат в Люлин от мебелната къща до пощата в 3-ти. Това ако не е пресечен терен, не знам колко повече да го пресека.
                Кенуда е пълно дърво
                Малко по-читави кетайчета и не особено по-скъпи правят връзка Плана - Мургаш. Или ако ше го мерим у големото село - Хиподрума - Подуене
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • От: PMR Мания и Срещи

                  Първоначално публикуван от kok4o1 Преглед на мнение
                  Понеже все гледам, че тия станции не ставали, та да кажа малко практически опит. Хващат в Люлин от мебелната къща до пощата в 3-ти. Това ако не е пресечен терен, не знам колко повече да го пресека.
                  п.п.
                  Илиан им замери и некви нива на шумове и излъчване и държаха показатели като Кенууда, който имам за едни други пари.

                  За професионална чуваемост, според мен си трябва антена и усилвател, ама тогава отиваме на едно друго ниво. Да не забравяме, че повечето тук сме любители и това всичко ни е хоби, та гледаме и да спестим някой излишен лев.
                  Дай си малко време. И аз от практически опит говоря. Станциите може да се окажат читави (в което силно се съмнявам), но PMR-а СЪКС А и практиката показва, че който залитне по радиото стъпките са: лиценз>ръчна станция>мобилна>стационарна (не е задължително в този ред)>антена за колата>антена за вкъщи>КСВ метър>кабели>прехидници>и т.н.
                  Т.е. стъпката с PMR може да се избегне, именно поради икономически причини.
                  LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

                  Коментар


                  • От: PMR Мания и Срещи

                    Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                    Няма ли за целта смартфони и скайп?
                    Мазето е под гаражи, три плочи има нагоре, даже май са 4, обхват на ГСМ в мазето йок.
                    подаръци за мъже от FACOM
                    промоция на читави инструменти

                    и на хоби такива

                    тел. О879 Ч8Ч 2З5

                    Коментар


                    • От: PMR Мания и Срещи

                      Първоначално публикуван от Pacific Преглед на мнение
                      Дай си малко време. И аз от практически опит говоря. Станциите може да се окажат читави (в което силно се съмнявам), но PMR-а СЪКС А и практиката показва, че който залитне по радиото стъпките са: лиценз>ръчна станция>мобилна>стационарна (не е задължително в този ред)>антена за колата>антена за вкъщи>КСВ метър>кабели>прехидници>и т.н.
                      Т.е. стъпката с PMR може да се избегне, именно поради икономически причини.
                      Никъв шанс да залитна, щот офертата от жената е да ми направи втори гръбнак с външната антена ако посегна

                      Коментар


                      • От: PMR Мания и Срещи

                        В силистра си тестват лидълките на 1-ви и 8-ми канал предмно, странното е, че макар и да им е включен дразнещия тон след предаване, те като по филмите казват "край" на всяко съобщение, мислех да се намеся по едно време
                        Последно редактирано от sharkydog; 03-04-13, 16:39.
                        нема начин да нема начин
                        Ford Maverick 2.4 бензин/газ 1998г, екстри - изгнили шаси и купе, разтракано окачване, 1бр мъртъв цилиндър на бензин
                        LZ2SHD, нула осем 8 seven 0 4 едно сто 90 и едно

                        Коментар


                        • От: PMR Мания и Срещи

                          Как да е, да попитам. Втория чифт станцийки съм ги метнал в джипката. Въпроса ми е как да съхранявам фабричните акумулаторните батерии, така че когато ми потрябват да са заредени ?
                          - другият варянт е да ползвам алкални, незареждащи, ама все пак тея да ги заредя и какво да ги правя ?

                          Поздрави !
                          Последно редактирано от sparkybg; 04-04-13, 10:58.

                          Коментар


                          • От: PMR Мания и Срещи

                            Колеги, на някой да е останала 1 бройка, оказа се че в цялата страна били изчерпани
                            Последно редактирано от PACH - Иван Тодоров; 03-04-13, 15:50.
                            DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                            Skype: pach_bs

                            Коментар


                            • От: PMR Мания и Срещи

                              Здравейте!
                              Случайно някой да има свободен ( излишен ) Лид'л-ски комплект?
                              Късно разбрах за тях и вече се бяха свършили!
                              Казано е:
                              -"Обичай ближния",
                              щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

                              Коментар


                              • От: PMR Мания и Срещи

                                Тема за батерии, къде по-изчерпателна, вече има. Тази ще се ползва за "PMR Мания и Срещи"
                                LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X