Обява

Свий
Няма добавени обяви.

PMR Мания и Срещи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: PMR Мания и Срещи

    Първоначално публикуван от Николай Календжиев Преглед на мнение
    Баофенга е екстра за твоя случай. Все пак пробваш изобщо материята и няма смисъл от неща на двойна и тройна цена заради надписа им Има и тема за него, може да я прегледаш.
    Обаче аз не бих поръчвал от дийлекстрийм нещо на стойност повече от 5-6$. Един колега днес ще ходи до митницата да се разправя с мита и такси точно за същата станция от баш същия сайт. Едно време пишеха ниски суми на пратките, явно напоследък са прекратили тази практика.
    А в същото време ги има и тука на Илиенци за 10-ина лева отгоре. Просто не си заслужава цялата разправия с покупка онлайн.
    Е щом ги има на Илиенци още по-добре. Значи 5вата е достатъчно ? Къде г/д на илиенци да ги търся пичовете и разрешително ще ми търсят ли

    Коментар


    • От: PMR Мания и Срещи

      Първоначално публикуван от Николай Календжиев Преглед на мнение
      Баофенга е екстра за твоя случай. Все пак пробваш изобщо материята и няма смисъл от неща на двойна и тройна цена заради надписа им Има и тема за него, може да я прегледаш.
      Обаче аз не бих поръчвал от дийлекстрийм нещо на стойност повече от 5-6$. Един колега днес ще ходи до митницата да се разправя с мита и такси точно за същата станция от баш същия сайт. Едно време пишеха ниски суми на пратките, явно напоследък са прекратили тази практика.
      А в същото време ги има и тука на Илиенци за 10-ина лева отгоре. Просто не си заслужава цялата разправия с покупка онлайн.
      +1
      Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
      A POS
      0885600200
      За момента пасажер

      Коментар


      • От: PMR Мания и Срещи

        Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
        Къде г/д на илиенци да ги търся пичовете и разрешително ще ми търсят ли
        И това го обсъждаха в темата:
        http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=159376
        Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
        Seat Leon 2007 1.9 TDI

        Коментар


        • От: PMR Мания и Срещи

          Та тва чудо до какво разстояние има обхват ? Макра и субективно >?

          Мерси ,ще прочета темичката !

          Коментар


          • От: PMR Мания и Срещи

            Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
            Отваряме тема, продават се станцийките от лидъл
            Нема нужда,да отваряме тема за продавам,в продавалника вече има няколко делавераджии,дето пробват да изкарат по 15-30 лв. отгоре на магазинската цена.Закъснехме .
            Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

            Коментар


            • От: PMR Мания и Срещи

              Колега остави разстоянията.
              Казаха ти вече колко е относително всичко.
              Просто приеми, че имаш 5W вместо 0.5.
              Имаш сменяеми антени вместо фиксирана и то прекалено къса. Имаш и опция за външни големи антени ако е чак толкова кофти терена ти.
              Всичко това пак не може да ти гарантира конкретен обхват. Но поне на хартия е несравнимо по-добре от тия Лидилските. Или произволни ПМР-ки.
              Както вече писах, 2 такива баофенг в София се чуваха "само" на 1,7 км по права линия.
              Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
              Seat Leon 2007 1.9 TDI

              Коментар


              • От: PMR Мания и Срещи

                С тая разлика, че 2 броя баофенг гонят 200 лева и за човек, дето ползва станция от дъжд на вятър е тотално не оправдана инвестиция, а тея освен ако не се разпаднат до месец ще вършат работа. Това е като да си купиш хард офроуд машина за пред кафето или DSLR и да снимаш 3 пъти годишно...

                Коментар


                • От: PMR Мания и Срещи

                  Носов, земи си от тия новите телефони, дето и като радиостанции може да се използват. За това, за което ти трябват като чета, май две сим карти за по пет лева с безплатни разговори между сях щи вършат повече работа

                  Коментар


                  • От: PMR Мания и Срещи

                    Бе ти си земи нещо по качествено и ще видиш как ще се запалиш .. ще си земеш лиценз даже, и после ще си нон стоп със станцията ))
                    Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
                    A POS
                    0885600200
                    За момента пасажер

                    Коментар


                    • От: PMR Мания и Срещи

                      Е аз си взех станцийки. Телефоните не са по 10 кинта, а и без безплатни разговори сметката ми е фиксирана и говоря доволно. Абе що ми викаш нОсов!?

                      Аз съм си запален, неа парА за още едно хоби със скъпи играчки. Инак 1-во искам СВ. Имам приятел, дето е в ефира от много години и само ме дразни с разни многохилядни км разговори .

                      Коментар


                      • От: PMR Мания и Срещи

                        Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                        С тая разлика, че 2 броя баофенг гонят 200 лева и за човек, дето ползва станция от дъжд на вятър е тотално не оправдана инвестиция, а тея освен ако не се разпаднат до месец ще вършат работа. Това е като да си купиш хард офроуд машина за пред кафето или DSLR и да снимаш 3 пъти годишно...
                        Да де ама винаги важи правилото, че дори и 2 пъти да го ползваш ще свършиш работа като хората - и на офроуд ще отидеш, и 3 качествени снимки ще направиш, и ще се чуеш с когото си поискаш по станцията, ама пусти пари.

                        Ся за тоя Бауфенг, добре ама нещо много сложно ми се видя. Колегите от темата коментират някакви честоти, някакви програми за програмиране, пък аз искам само да се чуя с брата без да прекъсва Най-лошото е че упътването е на китайски .

                        Коментар


                        • От: PMR Мания и Срещи

                          СВ ми се струва по-подходящо за целта ти. Ако ще набутвам пари ми се ще 1-во лиценз да имам... Ще ги видим тея ефтинджосите, може само за зарядно да ги използвам . Иначе си прав, но в последно време снимам само с телефона, щото само него нося постоянно

                          Коментар


                          • От: PMR Мания и Срещи

                            Лицензите се изкарват, но май наистина по-добре СВ за тази работа.
                            LZ(единица) Лима Жоро Жоро
                            2002 ●||||||● Grand Cherokee Limited 4.7L и Ксантия 2000 HDi 110 коня без едно магаре.

                            Коментар


                            • От: PMR Мания и Срещи

                              Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                              Най-лошото е че упътването е на китайски .
                              Моето си е на английски.
                              Ето ти и много по-подробно инфо от 2-те странички на оригиналното:
                              http://miklor-uv5r.99k.org/
                              Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
                              Seat Leon 2007 1.9 TDI

                              Коментар


                              • От: PMR Мания и Срещи

                                Ако бях в Софето - лесно. Щеше да взема каса бира, да отида при някой колега с таквоз чудо и да го разузнаем, ама тук в прерията ще ми е мнооого труно да разучавам такава техника. Нещо по-просто няма ли ? Като тея лидълските, само да ловят надалече

                                Поздрави !
                                СВ - в превод ?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X