Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помогнете при избор на PMR радио

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помогнете при избор на PMR радио

    Привет на всички от един новак тук! Предстои ми да се оборудвам с уоки-токи, ще се ползва при планински преходи, понякога ендуро и за връзка м/у 2 автомобила. Разбира се в свободния PMR съм се спрял на следните модели:
    1. ICOM IC-F27SR
    2. YAESU VX-351 PMR446
    3. HYT TC-446S
    Нека по-запознатите с тези модели да изкажат мнението си и аргументи за всеки по отделно.С какво този или онзи модел е по-добър от другия и т.н. Интересуват ме конкретно горните радиостанции. Благодаря предварително на всички отзовали се!!!

  • #2
    От: Помогнете при избор на PMR радио

    Първоначално публикуван от dankon Преглед на мнение
    Привет на всички от един новак тук! Предстои ми да се оборудвам с уоки-токи, ще се ползва при планински преходи, понякога ендуро и за връзка м/у 2 автомобила. Разбира се в свободния PMR съм се спрял на следните модели:
    1. ICOM IC-F27SR
    2. YAESU VX-351 PMR446
    3. HYT TC-446S
    Нека по-запознатите с тези модели да изкажат мнението си и аргументи за всеки по отделно.С какво този или онзи модел е по-добър от другия и т.н. Интересуват ме конкретно горните радиостанции. Благодаря предварително на всички отзовали се!!!
    Няма ли кой да ми отговори?!!! Ще се радвам на коментарите ви!!!

    Коментар


    • #3
      От: Помогнете при избор на PMR радио

      Първоначално публикуван от dankon Преглед на мнение
      Няма ли кой да ми отговори?!!! Ще се радвам на коментарите ви!!!
      Възможно е да няма запознати с тези модели поради следните причини:
      1. За връзка с кола могат да се ползват всички ПМР модели, а тези са на лидерите в пазара, съответно - скъпи. По времето, когато ползвах ПМР бях купил два Мидланд за 50лв., когато те струваха 100лв. в ОМВ.
      2. Когато нарастнат нуждите, ПМР-те се изхвърлят, взимаш лиценз за радиолюбител от КРС и купуваш нещо сериозно, което да прехврли баира, когато колите се разделят

      Ако все пак решиш да взимаш някоя от трите, вземи най-евтината.
      LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

      Коментар


      • #4
        От: Помогнете при избор на PMR радио

        Аз ползвам Yaesu-то - яка батерия, здрав корпус, чува се много добре. Лошото му е цената
        Toyota Land Cruiser 80, 1FZ-FE
        BMW F650CS
        Радо о885 5о 59 5о

        Коментар


        • #5
          От: Помогнете при избор на PMR радио

          Една вдигната ръчичка за Мидланд.ДОбра цена,отличен водоустойчив корпус,кодировка и добра батерия.Къпан многократно в реката и то не само от мен .В клуба ни има 6 бройки.Обхват както каза колегата горе - поносим.По вода е малко по-различно.5 км с прилично качество.Предполагам И Язуто и Айкома са класи нагоре,ама колко по-нагоре могат да бъдат не знам
          Honda HR-V основно мпс Мухарски клуб "Стримерите" - Русе
          Disco 1 бекъп
          Disco 1 (5см.lift) бекъп на бекъпа

          Коментар


          • #6
            От: Помогнете при избор на PMR радио

            Първоначално публикуван от Pacific Преглед на мнение
            Възможно е да няма запознати с тези модели поради следните причини:
            1. За връзка с кола могат да се ползват всички ПМР модели, а тези са на лидерите в пазара, съответно - скъпи. По времето, когато ползвах ПМР бях купил два Мидланд за 50лв., когато те струваха 100лв. в ОМВ.
            2. Когато нарастнат нуждите, ПМР-те се изхвърлят, взимаш лиценз за радиолюбител от КРС и купуваш нещо сериозно, което да прехврли баира, когато колите се разделят

            Ако все пак решиш да взимаш някоя от трите, вземи най-евтината.
            Може би това е най-правилното за този обхват няма нужда да се пръскат много пари.Първо този обхват си е куц, второ е скопен от закона.
            LZ2DRD

            Коментар


            • #7
              От: Помогнете при избор на PMR радио

              Първоначално публикуван от dankon Преглед на мнение
              Привет на всички от един новак тук! Предстои ми да се оборудвам с уоки-токи, ще се ползва при планински преходи, понякога ендуро и за връзка м/у 2 автомобила. Разбира се в свободния PMR съм се спрял на следните модели:
              1. ICOM IC-F27SR
              2. YAESU VX-351 PMR446
              3. HYT TC-446S
              Нека по-запознатите с тези модели да изкажат мнението си и аргументи за всеки по отделно.С какво този или онзи модел е по-добър от другия и т.н. Интересуват ме конкретно горните радиостанции. Благодаря предварително на всички отзовали се!!!
              Да поизтупаме малко тази тема от прахта.
              Колега, какво стана, оборудва ли се със PMR радиостанция?
              Р.П.(RFF) 0898677590
              Пътна помощ
              ДЕНОНОЩНО

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X