Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Миниатюрен предавател

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Миниатюрен предавател

    Продават ли се някъде малки предавателни устройства на 446 МHz или на друга честота, които да излъчват на 50-100 метра в градски условия.
    Едно време си правех от 88-108 МHz, но не ставаха много читави, а и на последък все по-малко ми се занимава с такива неща.

  • #2
    До: Миниатюрен предавател

    Един приятел си беше правил модем.... ама не беше миниатюрен...
    Subaru Legacy Outback '98 2.5 AT

    Коментар


    • #3
      До: Миниатюрен предавател

      Трябва ми нещо бребничко. Да речем за подслушване.

      Коментар


      • #4
        До: Миниатюрен предавател

        link
        ________________________________________________
        Subaru OUTBACK 2,5
        Hyundai TUCSON 2.0

        Коментар


        • #5
          До: Миниатюрен предавател

          Престъпление е притежаването на подслушвачка. Използването и - само по-голямо.
          На 446 ще се демаскира веднага Така че ако не ти трябва за бебе - старите годишнини на Радио, и пускай поялника. Няколко стотин метра устойчиво покритие в София е много ...

          Коментар


          • #6
            До: Миниатюрен предавател

            Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
            Престъпление е притежаването на подслушвачка. Използването и - само по-голямо.
            На 446 ще се демаскира веднага Така че ако не ти трябва за бебе - старите годишнини на Радио, и пускай поялника. Няколко стотин метра устойчиво покритие в София е много ...
            Престъпление е притежание на радиомикрофон???

            Коментар


            • #7
              До: Миниатюрен предавател

              Да. Както и на нерегистрирано оръжие. И без да си го използвал си престъпник. Термин имаше за тая работа, ама ми излетя от главата.

              Коментар


              • #8
                До: Миниатюрен предавател

                Нека внеса малко пояснения. Ако предавателят излъчва на разрешен диапазон и в рамките на лимита от мощност не е незаконен! Защото в този случай е... БЕБЕФОН! Освен това ако е разположен на територия която е частна (собственост на разположилия го) никой не може да каже че това е нередно... Ако случайно някой си записва как му плаче бебето също... За другите случаи важат други параграфи и закони...
                VPetrov.photography

                Коментар


                • #9
                  До: Миниатюрен предавател

                  Преди много години работех по болниците, в тия времена бебефона беше още наука. Имах дипломантка по темата. Ами къде ми беше акъла тогава, ама това е друга работа После на няколко пъти поглеждах разни по-нови - същата работа. Микрофона е калпав, и всеки експерт ще те отърве и от най-злобния прокурор или съдия. Обаче колкото и да е странно си вършат работата. Сърчицето и дишането се чуват напълно устойчиво. За реална подслушвачка е умряла работа. Поне две класи под нужното. Те затова са и скъпи де, щото са много хубави.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Миниатюрен предавател

                    Терминът е "специално разузнавателно средство".
                    Притежаването на техническо устройство, което може да се използва за тази цел не е незаконно-тук са и различните видове камерки, които използваме за чат или записване на важни случки! Но самото подслушване вече предтавлява обект на наказателно преследване. Регламентират го чл.172(1) НПК и чл.145а (НК). В общи линии посочените членове предвиждат наказание до 3 години лишаване от свобода за незаконно използване на СРС. Затова-умната с такива играчки!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Миниатюрен предавател

                      Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                      ... Ако предавателят излъчва на разрешен диапазон и в рамките на лимита от мощност не е незаконен! ...
                      Да, много е важно да не се увличаш в излъчваната мощност.
                      В наредбата за разпределение на радиочестотния спектър на РБ има обобщаваща точка ,според която можеш да излъчваш на която и да е честота НО С НЕ ПОВЕЧЕ от 10mW.
                      Колкото до 446 Мхц ,там има страшно много и силни смущения от цифрови предаватели,
                      които пречат на аналоговите(аудио) връзки.

                      Виж това:

                      http://www.electroninvest.com/shop/s...oup=AUREL&ot=0

                      Коментар


                      • #12
                        До: Миниатюрен предавател

                        И аз бях чувал за 10-mw но си мисля че това са малко "градски легенди". Много бих се радвал ако можете да посочите нормативен акт в който е описано. Ако е така това би отворило много нови възможности...

                        А PMR 446 обхвата по понятни съображения постоянно го наблюдавам и не съм забелязал смущения от предаватели които нямат общо с обхвата... Е доста е натоварен специално в София но това е друга тема...
                        VPetrov.photography

                        Коментар


                        • #13
                          До: Миниатюрен предавател

                          Първоначално публикуван от Lazar Преглед на мнение
                          Колкото до 446 Мхц ,там има страшно много и силни смущения от цифрови предаватели,
                          които пречат на аналоговите(аудио) връзки.

                          [/url]
                          Имах предвид 433.92 Мхц или така наречения ISM банд (Industrial,Scientific and Medical)

                          Коментар


                          • #14
                            До: Миниатюрен предавател

                            Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                            И аз бях чувал за 10-mw но си мисля че това са малко "градски легенди". Много бих се радвал ако можете да посочите нормативен акт в който е описано. Ако е така това би отворило много нови възможности.....
                            Не мога да си спомня дали беше описано в общата лицензия No 207 (http://www.crc.bg/v1/files/bg/1363.pdf) или в разпределенито на радиочестотния спектър - http://www.crc.bg/v1/files/bg/647.pdf Страница 61 до 82.

                            По-скоро в второто...

                            Коментар


                            • #15
                              До: Миниатюрен предавател

                              Има избор на не дотам миниатюрни, но доста малогабаритни предаватели и приемници за прехвърляне на аудио, видео или аудио + видео сигнали, работещи в диапазоните 1,2 GHz или 2,4 GHz. Обикновено имат един или 4 избираеми канала. Има голяма гама от мощности, до над 1 W.

                              Проблематика:
                              > По-големите мощности са с неопределена законност, поне вносителите се кълнат, че всичко е наред за конкретните канали. Не съм го проверявал, но и не съм чул за някой преследван.
                              > Отново при по-мощните - стои въпросът за куфара с батериите...
                              > На 1,2 GHz работеха военните, аз поне не съм се добрал до сигурна информация, че са се изнесли изцяло. Иначе е по-доброто решение.
                              > 2,4 GHz е вече също претъпкан от разнородни комуникационни устройства.
                              > Ползването на подобен предавател предполага да му подадеш сигнал след предусилвател (а не директно от микрофона), т. е. 0,7 V.

                              Намират се при всички вносители и търговци на CCTV - техника.
                              Има и много нестандартни решения, но там вече нещата зависят от конкретните изисквания и обикновено опират до поялника...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X