Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Радиостанции на 27Mhz - проблем

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Радиостанции на 27Mhz - проблем

    Не не не,това не е истина . Купих една 27мх Мидланд да си я монтирам на вагончето понеже ми мерак, беше развалена (екранчето) оправих я но се оказа че е на англииски стандарт (както всичко тук в Англия).Ядосах се и купих друга COBRA UK 25 LTD ST с 2 обхвата 80 канала (англииски и Европейски) от ебай с възможност да се пипне и каналите да станат 400,човека писал че крайното стъпало транзистора е гръмнал, викам няма проблем сменям го . Та смених транзистора и станцията тръгна ,всичко ОК , направих връзка с Мидланд-а ОК.
    Та зарязах я включенана 25канал в акумулатор ,викам някой нашенец може да се обади ....След 2-3 часа отивам ,тя си работи ,натискам трубката и стрелковото уредче не помръдва ,не излъчва ,с другата станция не се чуват,светодиода от зелен става червен демек излъчва , викам акумолатора е умрял, ама не ,закачих я на друг и пак така ни приема ни предава а си шуми на скуелча ,другата станция хваща разни си говорят а тази нищо .Мерих транзистора не се мери което ми се видя странно, запоих стария и пак същата работа (със стария преди показваше много децибели все едно няма закачена антена ) още докато работеше с новия транзистор на уреда показваше около 2 което си е нормално. Възможно ли е да е изпаткал транзистора пак ? Този който сложих не беше същия какъвто свалих а е 2SC1969 (четох във форум че било по добре този) транзистора който свалих е 2SC2078. До нас има магазин , утре ще отида за 2SC2078 но имам усещането че проблема е другаде.
    Транзистора не би трябвало да е захранен когато приема.Т.е. няма как да изгори ...
    Mitsubishi Delica Space Gear Exeed 2.8 auto, Super Select 4x4 96г Japan import

  • #2
    От: Радиостанции на 27Mhz - проблем

    Смених транзистора на крайното стъпало днес с оригинален 2SC2078 но без ефект . Някой някъква идея ?
    Mitsubishi Delica Space Gear Exeed 2.8 auto, Super Select 4x4 96г Japan import

    Коментар


    • #3
      От: Радиостанции на 27Mhz - проблем

      Може да помогне следната информация:
      какво става когато натиснеш трупката на здравата и когато натиснеш трупката на развалената ( и двете да са на един канал, разбира се) ?
      LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

      Коментар


      • #4
        От: Радиостанции на 27Mhz - проблем

        Кой кой кабел??? не разбрах...здравата си излъчва , а развалената не ,здравата приема а развалената само шуми където и да ги закачам .
        Mitsubishi Delica Space Gear Exeed 2.8 auto, Super Select 4x4 96г Japan import

        Коментар


        • #5
          От: Радиостанции на 27Mhz - проблем

          Колега,така да стреляш напосоки не е най доброто решение, най вероятно е нещо дребно ама трябва да се диагностицира
          ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

          Коментар


          • #6
            От: Радиостанции на 27Mhz - проблем

            Да знам, накрая ще излезе или модулатор или процесор което е по вероятно ,поне така пише по форумите
            Mitsubishi Delica Space Gear Exeed 2.8 auto, Super Select 4x4 96г Japan import

            Коментар


            • #7
              От: Радиостанции на 27Mhz - проблем

              Проблема го реших. Купих си друга станция , антена, усилвател 25вата, и КСВ . Накачулих ги на джипа. С КСВ-то много си играх днес , антената от 150 стана 180-90 и пак не съм доволен, на 25 канал ми дава 1.7 което не ми харесва много но иска още да удължавам . И сега джипа 2м и още 180 антена съм като ТИР .Вдруги ден тръгвам от Англия за България през Хърватско . Сигурно ще се наложи да я свалям някъде антената.
              Mitsubishi Delica Space Gear Exeed 2.8 auto, Super Select 4x4 96г Japan import

              Коментар


              • #8
                От: Радиостанции на 27Mhz - проблем

                1.7 за такава антена е перфектно!
                "Когато целта е всичко и пътят е без значение"

                Grand Cherokee Limited 2.7CRD

                Коментар


                • #9
                  От: Радиостанции на 27Mhz - проблем

                  По малка антена сложих с магнит. Нагласих й ксв 1.3.Пробвах я в София оня ден. Чух се с един тираджия чак на витиня. Имам 15 вата усилвател и той ме чуваше добре но аз го загубих след минути.
                  Днес съм във Велинград. Утре ще пътувам през Пловдив за Шумен и Варна. Ако някой има станция и желание да се чуем нека ми звънне да се уговорим или да пише тук. 0889134193
                  Mitsubishi Delica Space Gear Exeed 2.8 auto, Super Select 4x4 96г Japan import

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X