Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Купуване на радиостанция от САЩ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Купуване на радиостанция от САЩ

    Здравейте уважаеми колеги!
    Все си мисля, че подобна тема имаше, но за съжаление не я открих.
    Иска ми се да си купя радиостанця от доста време. И така и така съм в САЩ да си купя от тук. Мисля, че те я взема по-ефтино. Но се сблъсках с голям проблем. Не знам какво да си купя. Моля Ви за съвет.
    Ще я използвам за следното:
    искам да работи в такива честотни диапзони, че да мога да се чувам с други офроудъри като тръгнем на походи /27MHz и 446MHz/
    може да бъдат и двойка /за да мога да давам едната на някой когато сме малка група и друг няма станция/
    да е възможно най-мощна /защото имам две на 446MHz и в гората за никакъв .... не стават, в града също/
    да може да се връзва друга антена /знам че е забранено, да може па дали ще го правя е друг въпрос/
    ценови диапазон 200-400$
    Моля за марки и модели.
    Ето какво намерих в магазините тук, но никъде не видях честотен диапазон: GXT1000vp4 /намира се и малко по-ефтино/

  • #2
    От: Купуване на радиостанция от САЩ

    Първоначално публикуван от Десислав Преглед на мнение
    ... искам да работи в такива честотни диапзони, че да мога да се чувам с други офроудъри като тръгнем на походи /27MHz и 446MHz/
    ...
    Това, което си намерил, няма да ти върши работа, защото е в американските диапазони FRS/GMRS (462 и 467 MHz). Най-вероятно ще е същото с всички други радиостанции, които ще намериш там.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #3
      От: Купуване на радиостанция от САЩ

      Добре какво да взема тогава?

      Коментар


      • #4
        От: Купуване на радиостанция от САЩ

        Доколкото съм запознат честотните стандарти се различават. Няма съвместимост.

        Коментар


        • #5
          От: Купуване на радиостанция от САЩ

          Аз бих избрал тази. Ако ти се дават още пари си вземи vx-8.
          На 27 мхц само ще слушаш, дори и отключена не предава. А може и да предаваше..... не помня. Хубаво радио с много функции, стига да ги ползваш.
          Комбинацията 27 и 466 мхц аз не съм я срещал.
          Аз предпочетох да си взема 2 двубандови китаеца на цената на едно Yaesu, за в гората и за децата са идеални.
          I get High by going Down

          Коментар


          • #6
            От: Купуване на радиостанция от САЩ

            Първоначално публикуван от Десислав Преглед на мнение
            Добре какво да взема тогава?
            Аз заложих на (добре познатия във форума) 409shop.com. За стотина долара (с доставката и ДДС-то) можеш да се сдобиеш с някой 4-5-ватов Puxing, който наистина мята на прилично разстояние (4-5 км. в планина без пряка видимост, или 20-30 км. по и около Дунава) и е на европейските честоти. За малко повече има и двубандови радиа. Можеш и да го заключиш на позволените честоти, за да няма шанс някой, на когото си дал станция, да се обажда там, където не трябва. Изписано има много в темата "О, чудо! Китайски двубандер".
            Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

            TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

            Коментар


            • #7
              От: Купуване на радиостанция от САЩ

              Миналата година като бях в Щатите, също се оглеждах за по-евтино радио.
              Но цените бяха с минимални разлики като нови сравнение с тук. А гаранцията не е малък проблем.

              Смисъл от радио от Америка е само ако е втора употреба.

              Не съм сигурен и дали няма да има проблем с вноса на такава техника. До преди няколко години ги водеха стоки с двойно приложение.

              Коментар


              • #8
                От: Купуване на радиостанция от САЩ

                Май като се прибера ще си поръчам две от тия китайските дето се спрягат в другата тема.

                Коментар


                • #9
                  От: Купуване на радиостанция от САЩ

                  Плюс това в Америка ползват СБ на АМ, а при нас като чели повече ФМ (или поне по закон). А и една станция е 150лв. колко по-евтино да ти излезе ....
                  "Когато целта е всичко и пътят е без значение"

                  Grand Cherokee Limited 2.7CRD

                  Коментар


                  • #10
                    От: Купуване на радиостанция от САЩ

                    Първоначално публикуван от Interceptor Преглед на мнение
                    Плюс това в Америка ползват СБ на АМ, а при нас като чели повече ФМ (или поне по закон). А и една станция е 150лв. колко по-евтино да ти излезе ....
                    Да така е. Просто не знаех как стоят нещата.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X