Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво е това устройство?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какво е това устройство?

    Колеги здравейте. Попадна ми това устройство, беше монтирано (може би фабрично) на Нисан Патрул Y60 внесен от Англия. В интернет не можах да намеря почти нищо като информация, но предполагам, че е или радиостанция или някакъв опит за мобилен телефон (?!) от времето, колата е 1997 г.

    Прилагам снимки и инфо, което е на стикерите:

    TR5E600-11A
    UK TRACS TRANSCEIVER UNIT
    CLASS 2
    SERIAL NO: 02/04/00/32721
    NEC Corporation

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0053.jpg
Прегледи:1
Размер:104.7 КБ
ID:5924076Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0055.jpg
Прегледи:1
Размер:108.0 КБ
ID:5924077Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0052.jpg
Прегледи:1
Размер:120.0 КБ
ID:5924078Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0057.jpg
Прегледи:1
Размер:103.9 КБ
ID:5924079Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0054.jpg
Прегледи:1
Размер:110.4 КБ
ID:5924080
    Дела трябват, а не думи.

  • #2
    От: Какво е това устройство?

    Това е телефон предназначен за работа в ETACS мобилна мрежа. Тази мрежа е аналогова клетъчна система, с два набора от по 416 честоти, разположени в честотния диапазон 800 - 900 MHz. Като цяло системата е позволявала 1320 канала с честотно отстояние през 25 kHz. Поради необходимостта в две съседни клетки честотите да са различни това е намалявало капацитета на мрежата. Мрежата е изместена от GSM мрежите. Във Великобритания използването на системата е прекратено на 31-ви май 2001 година.
    "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

    2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

    Коментар


    • #3
      От: Какво е това устройство?

      Колега благодаря много за отговора.

      Весел уикенд
      Дела трябват, а не думи.

      Коментар


      • #4
        От: Какво е това устройство?

        Радвам се, че съм бил полезен.
        "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

        2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

        Коментар


        • #5
          От: Какво е това устройство?

          Имах тайни надежди, че е някаква ултра могъща и тайна радиостанция но уви отива в кофата или някое дете да се учи да развива болтове
          Дела трябват, а не думи.

          Коментар


          • #6
            От: Какво е това устройство?

            Занеси го в музея.
            След пътните знаци и маркировката, са измислили указателните табели. После са ги направили със сменящи се надписи, после светлинни, после измислиха телефонните колонки по магистралите. А после - това.
            Освен в Англия, някакви километри пътища с тая система е имало в Щатите, Япония, и Германия. Не е истина какви са изискванията към антените, така че да работи само в района на обслужваното шосе.

            Коментар


            • #7
              От: Какво е това устройство?

              Да, това за системата в Щатите ми попадна и на мен като информация, когато рових да го видя какво е. Интересното е, че въпросния Нисан беше с нормална излизаща от калника антена и втора, "вградена" в предното стъкло и до колкото успях да го видя, мисля, че този дивайс беше вързан към тази в стъклото, която не би ли трябвало да е по-слаба? Както и да е, да не спамим, че да не ни се карат колегите
              Дела трябват, а не думи.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X