Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Не мога да си настроя кодировките .

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Не мога да си настроя кодировките .

    Става въпрос за Puxing PX-888.
    Доставиха я предната седмица, успях да настроя каналите на указаните в залепената тема честоти, но когато реших да въведа и DCS код ударих на камък.
    Според книжката това се прави така: MENU-С врътката се избира меню 16-C-CDS-ENTER, и после другите неща до които не мога да стигна.
    След като натисна ENTER вместо да ми даде възможност за избиране на код ми изписва OFF. Натискането на който и да е бутон, или завъртането на врътката води до излизане от главното меню-връщам се нанормалния екран.
    Може би аз съм изключил нещо, но какво? И как да го включа.
    А начин за връщане на фабричните настройки, и после по-внимателно с бърничкането из менюто?..
    Има ли желание-има и начин!

  • #2
    От: Не мога да си настроя кодировките .

    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
    Става въпрос за Puxing PX-888.
    Доставиха я предната седмица, успях да настроя каналите на указаните в залепената тема честоти, но когато реших да въведа и DCS код ударих на камък.
    Според книжката това се прави така: MENU-С врътката се избира меню 16-C-CDS-ENTER, и после другите неща до които не мога да стигна.
    След като натисна ENTER вместо да ми даде възможност за избиране на код ми изписва OFF. Натискането на който и да е бутон, или завъртането на врътката води до излизане от главното меню-връщам се нанормалния екран.
    Може би аз съм изключил нещо, но какво? И как да го включа.
    А начин за връщане на фабричните настройки, и после по-внимателно с бърничкането из менюто?..
    Излез от "Памет" режима и тогава настройвай DCS кодовете. Дали имаше и специално меню за включване/изключване на кодировките, като от там избираш и вида им. А после отиваш да настроиш самите кодове в друго мяню?
    LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

    Коментар


    • #3
      От: Не мога да си настроя кодировките .

      Много вероятно е да ти е заключена настройката за каналите. Лошото е, че отключването се прави с кабел. Можеш да направиш пълен ресет на радиото, като след това можеш да правиш каквото си искаш с настройките.
      LR Discovery I 300 TDI

      Коментар


      • #4
        От: Не мога да си настроя кодировките .

        Благодаря за съветите.
        Не знам какво беше, но след изтриване на всички настройки, и настройване наново успяхме да се справим.
        Вече имам пълноценна станция.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X