Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Има ли нужда от радиофикация на офроуд джиповете със СБ станции ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Има ли нужда от радиофикация на офроуд джиповете със СБ станции ?

    Колеги,искам по възможност да обсъдим тази тема.
    [B]НЕ СЕ ГАСИ ТУЙ ЩО НЕ ГАСНЕ !!![/B]
    [B]0899-43-23-58[SIGPIC][/SIGPIC][/B]

  • #2
    От: ИМА ЛИ НУЖДА ОТ РАДИОФИКАЦИЯ НА ОФРОУД ДЖИПОВЕТЕ СЪС СБ СТАНЦИИ ?

    Не, няма нужда.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      От: ИМА ЛИ НУЖДА ОТ РАДИОФИКАЦИЯ НА ОФРОУД ДЖИПОВЕТЕ СЪС СБ СТАНЦИИ ?

      Според мен също!
      Георги Танев (0+)
      Land Rover Discovery 1 300 TDi
      Land Rover Club Bulgaria
      0887 930 238, 0878 797 768

      Коментар


      • #4
        От: ИМА ЛИ НУЖДА ОТ РАДИОФИКАЦИЯ НА ОФРОУД ДЖИПОВЕТЕ СЪС СБ СТАНЦИИ ?

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        Не, няма нужда.
        Първоначално публикуван от Жоро Танев Преглед на мнение
        Според мен също!
        Руснаците са на друго мнение.
        Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
        Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

        Коментар


        • #5
          От: ИМА ЛИ НУЖДА ОТ РАДИОФИКАЦИЯ НА ОФРОУД ДЖИПОВЕТЕ СЪС СБ СТАНЦИИ ?

          Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
          Руснаците са на друго мнение.
          Да де, ама ние рядко ходим на разходки там.

          Пък и за нащите условия, какво повече ще даде CB-то, освен една огромна антена, дето да се чудим в кой клон по-напред ще се строши?
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            От: ИМА ЛИ НУЖДА ОТ РАДИОФИКАЦИЯ НА ОФРОУД ДЖИПОВЕТЕ СЪС СБ СТАНЦИИ ?

            Да сигурно са на друго мнение, но Русия както и в щатите, където много ползват СВ са с доста по-голяма територя от тази на България. Като направим сметка и на броя репитри в страната ни и тяхното разположение почти не виждам смисъл от СВ в джипа ми. До сега не съм забелязал да съм някъде на разходка и да не действам поне един репитер. Еле пък като се кача и на по-височко по билата ......
            Георги Танев (0+)
            Land Rover Discovery 1 300 TDi
            Land Rover Club Bulgaria
            0887 930 238, 0878 797 768

            Коментар


            • #7
              От: ИМА ЛИ НУЖДА ОТ РАДИОФИКАЦИЯ НА ОФРОУД ДЖИПОВЕТЕ СЪС СБ СТАНЦИИ ?

              Първоначално публикуван от Жоро Танев Преглед на мнение
              Да сигурно са на друго мнение, но Русия както и в щатите, където много ползват СВ са с доста по-голяма територя от тази на България. Като направим сметка и на броя репитри в страната ни и тяхното разположение почти не виждам смисъл от СВ в джипа ми. До сега не съм забелязал да съм някъде на разходка и да не действам поне един репитер. Еле пък като се кача и на по-височко по билата ......
              Мисля че се коментира CB-то като алтернатива на PMR. Все пак не всеки е радиолюбител.

              Само че аз и в тоя случай не виждам особена далавера от CB-то, предвид начина ни на разхождане и мижавите български разстояния. Отделно дето хората със CB станции са толкова малко, че практически най-често ще си говориш сам.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                От: ИМА ЛИ НУЖДА ОТ РАДИОФИКАЦИЯ НА ОФРОУД ДЖИПОВЕТЕ СЪС СБ СТАНЦИИ ?

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Мисля че се коментира CB-то като алтернатива на PMR.
                Възможно е и това да е имал предвид колегата, но при така зададения въпрос ........ Колкото до останалото си напълно прав.
                Георги Танев (0+)
                Land Rover Discovery 1 300 TDi
                Land Rover Club Bulgaria
                0887 930 238, 0878 797 768

                Коментар


                • #9
                  От: Има ли нужда от радиофикация на офроуд джиповете със СБ станции ?

                  Позволявам си да пиша пръв по нея,защото аз я повдигам за разглеждане.Мога да напиша много неща по нея.Първо съм за радиофикацията.Това нещо е много полезно,удобно и приятно.Полезно,защото не ползваш телефон и нямаш ограничения във времето,можеш да говориш неограничено с много хора и едновременно.Естествено трябва само да спазваш определена колегиалност и да не застъпваш говорещия.Ползвам такава техника вече повече от 20 години.Правя връзки почти с целия свят,от вкъщи и от колата.В началото бяхме 5-6 човека,големи ентусиасти.Говорехме по цели нощи,от станциите отивахме направо на работа.Много си помагахме взаимно.Бяхме си назначили 24 часови ежедневни дежурства.Ако някой някъде закъсаше ходехме да го вадим,особено по баирите и в планината.Но групата ни се разпадна поради използването на станциите
                  от някои за комерсиални цели.Но сега това няма особенно значение.За сега толкова за полезното.
                  За удобното е удобно защото станциите не са скъпи,лесно се монтират и лесно се използват.Не се изисква да си законно приз-
                  нат радиолюбител.Честотите са свободни за използване,но не и за комерсиални цели.Хайде стига и за удобното.
                  Приятното,е голям кеф е да си караш и да си приказваш с колегата пред или зад теб,независимо на какво разстояние от теб е.
                  Мен специално много ме кефи,особенно е въздействащо да се направи пресичка на някой нахалник,който се пъха в групата от 3-4 коли-радиофицирани.Един така го пресовахме доста километри.Добре да не прекалявам с многословието,чакам развой по темата.Надявам се,че ще ви заинтересова.Бъдете живи и здрави и БЕЗАВАРИЙНО на всички!!!
                  [B]НЕ СЕ ГАСИ ТУЙ ЩО НЕ ГАСНЕ !!![/B]
                  [B]0899-43-23-58[SIGPIC][/SIGPIC][/B]

                  Коментар


                  • #10
                    От: Има ли нужда от радиофикация на офроуд джиповете със СБ станции ?

                    Ха така ... сега може и да се окаже, че сме си говорили с тебе. До преди 4 години си го ползвах и аз много активно моето. Все още си го имам барабар със захранването и с мобилната антена. Стационарната се счупи от вятъра преди 3 месеца, но ще си я стегна пак. Говорехме на 38ми канал .... бяхме заедно с Лъки, Мичонката, Дидо, Владо, Доктора и куп други дето им пропускам имената ... всяка вечер висяхме на 38ми до посред нощите.
                    Георги Танев (0+)
                    Land Rover Discovery 1 300 TDi
                    Land Rover Club Bulgaria
                    0887 930 238, 0878 797 768

                    Коментар


                    • #11
                      От: Има ли нужда от радиофикация на офроуд джиповете със СБ станции ?

                      А, за връзка между тираджии или изобщо шофьори на транспортни фирми въобще не съм и отварял приказка. То по цял свят се ползва предобладаващо за това, и заинтересованите са си инсталирали.

                      На разходка обаче се кара обикновено в компактна група, дори и да сте 40 джипки. И сравнително рядко се случва да не стига обхват, главно поради терена. А станциите са още по-евтини, ръчни, не изискващи голяма стационарна антена, която горските клони да свалят по 5 пъти на разходка, и т.н. Пък и вече много народ има PMR станции.

                      ...отделно и доста народ вече са радилюбители, тъй че вместо да се ползват тия в много отношения спорни честоти, а според мен и крайно капризни, могат да се избират по-подходящи такива от радиолюбителския обхват например. Радиолюбителски лиценз за работа на УКВ (клас 2) се изкарва съпер лесно.


                      ...а за радиофикацията по принцип съм много ЗА. Просто не смятам че CB-то е най-удачния вариант за нашите цели.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Има ли нужда от радиофикация на офроуд джиповете със СБ станции ?

                        Спарки,колкото до начина на каране,няма нищо тревожно,защото ние си бяхме направили "системи свободни ръце" - ена войс сис
                        тема плюс мекрофон и слушалка - конфорт. Колкото до антената,зависи каква ланда ще използваш,а маже и да я скъсиш за сметка на намотките в бобината.Но това си е твое мнение,което аз уважавам.Но хората притежаващи СИ БИ ТА не са чак толкова малко:софиянци,подбалканската линия,пловдивчани,по морето и др.
                        [B]НЕ СЕ ГАСИ ТУЙ ЩО НЕ ГАСНЕ !!![/B]
                        [B]0899-43-23-58[SIGPIC][/SIGPIC][/B]

                        Коментар


                        • #13
                          От: Има ли нужда от радиофикация на офроуд джиповете със СБ станции ?

                          Жоро аз бях и съм "Фантом" или "123-ти" ака ти говори нещо това.
                          [B]НЕ СЕ ГАСИ ТУЙ ЩО НЕ ГАСНЕ !!![/B]
                          [B]0899-43-23-58[SIGPIC][/SIGPIC][/B]

                          Коментар


                          • #14
                            От: Има ли нужда от радиофикация на офроуд джиповете със СБ станции ?

                            Колега, имам СБ в джипа, но освен в събота и неделя по друго време не мога да се добера до него.
                            Ако в тези дни си в ефир, на кой канал мога да подвикна?

                            Коментар


                            • #15
                              От: Има ли нужда от радиофикация на офроуд джиповете със СБ станции ?

                              Спарки,по принцип сибитата са 40 канални и мощност 4 вата.За тях има много усилватели с различни мощности,а и станции с голям честотен диапазон.Моите например са стационарни-240 и 320 канала и ръчно 400 канала,а това е огромен честотен диапазон за ползване,обхващам и всички "дупки" в диапазоните.Приказвай на който канал си искаш.
                              [B]НЕ СЕ ГАСИ ТУЙ ЩО НЕ ГАСНЕ !!![/B]
                              [B]0899-43-23-58[SIGPIC][/SIGPIC][/B]

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X