Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тон за край от радиостанцията !?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Re: Тон за край от радиостанцията !?!

    Първоначално публикуван от misho22 Преглед на мнение
    Да но ако си на лов това чуруликане направо ТРОВИ
    Какво значи "трови"?
    Ако имаш впредвид това, че се чува и би моглo да уплаши дивеча, то затова има hands free.
    LZ1PER

    Коментар


    • #17
      Re: Тон за край от радиостанцията !?!

      Първоначално публикуван от peppy76 Преглед на мнение
      Какво значи "трови"?
      Ако имаш впредвид това, че се чува и би моглo да уплаши дивеча, то затова има hands free.
      Да има hends free но със запушени уши спираш да чуваш тихите шумове от дивеча който са много важни ако искаш да имаш успех. За мен най-добре е станцеята да няма "приятно чуруликане" и да си я пуснал съвсем тихо (без hends free). Това е мое мнение разбира се и е за човек който е на пусия..

      Коментар


      • #18
        До: Тон за край от радиостанцията !?!

        VX-146 има ли такъв тон за край или начало на разговора

        Коментар


        • #19
          До: Тон за край от радиостанцията !?!

          Първоначално публикуван от kraz Преглед на мнение
          VX-146 има ли такъв тон за край или начало на разговора

          Няма
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #20
            До: Тон за край от радиостанцията !?!

            Аз соколкото знам това "чуруликане" всъщност са някакви данни, които станцията предава в ефир. Това на малки разстояния е приемливо, но на големи радиуси е по-скоро смущаващо. Затова и скъпите радиостанции (= по-мощните) нямат такива сигнали. Аз години наред използвах радиостанции и с думичката "край" си бях свикнал - казвах си я машинално. Хич даже и не дразнеше. Даже помагаше - една вечер ги използвахме в "акция" да изловим едни кразци, които бяха проникнали в мазетата ни и по този начин се избягваше шумоленето след края на всяка реплика.
            Колкото до "устава" - служил съм в армията като радиотелеграфист. Там имаше "приятно" голямо томче с описан правилника за радиотелеграфия и радиотелефония. Правилата бяха повече от задължителни, тъй като ние боравехме с мощни радиопредаватели и покривахме големи радиуси. Много неща научих оттам. При желание от ваша страна, може да изнамеря нещо и да го постна тук.

            Коментар


            • #21
              До: Тон за край от радиостанцията !?!

              Първоначално публикуван от optron Преглед на мнение
              При желание от ваша страна, може да изнамеря нещо и да го постна тук.
              Давай ги, на мен ще са ми интересни, а и на други може би.
              LZ1PER

              Коментар


              • #22
                До: Тон за край от радиостанцията !?!

                Първоначално публикуван от peppy Преглед на мнение
                Давай ги, на мен ще са ми интересни, а и на други може би.
                Не само на теб !
                LZ1HKW
                Реглаж на преден и заден мост
                My Jeep is not an SUV ..... your SUV is not a Jeep

                Коментар


                • #23
                  До: Тон за край от радиостанцията !?!

                  Колеги ,по принцип повечето радиостанций го имат като опция този сигнал след завършване на предаване от определена радиостанция ,било то мобилна или портативна,а не както казва един от колетите че го има само при евтините модели радиостанции!!!!!
                  Аз по принцип съм карал курсове за радиолюбителски клас и разрешително за ползване на радиостанция със инициал,по принцип мощните и профисионални радиостанциии за да ги използваш трябва да имаш разрешително от Комитета за регулиране на съобщенията,иначе рискуваш ако те спипат да ти конфискуват станцията и да те подведат под съдебна отговорност,познавам доста хора който си имаха такива проблеми с Полицията и със Комитета за регулиране на съобщенията!!!!!
                  Единствено токитата ,които продават по магазините за техника и някой радиостанции които са на Къси вълни ползвани от Тираджиите са със свободна честота за която не е необходим лиценз.За информация на тези които не са запознати сас тези неща, честотите на радиолюбителите са от 144Mhz-146Mhz VHF и 430-440 UHF тоест 2метра и 70 см.Всички други честоти са заети от други служби които не са любителски ,и не е желателно да им се бъркаш в честотите !!!!!!!!!!!!!!Ето и саита на Комитета за регулиране на съобщенията за тези който проявяват интерес относно тази тема http://www.crc.bg/v2/bul/index.htm и http://www.crc.bg/v2/bul/index.htm ,а някой ако иска да си закупи такава техника ето и сайт с такива обяви,аз също продавам радиостанций в този саит,това е сайта на федерацията на Българските радиолюбители http://www.bfra.org/index.php?lang=bg там кадета пише базар!!!!!!!!!!

                  Коментар


                  • #24
                    До: Тон за край от радиостанцията !?!

                    А бе, тон за край ... На моя Вертекс имало и позвъняване за повикване. Че и забива първата дума или повече от това което ти говорят. Малиииииииий! Додет го набарам тва копче да спре да квичи и пищи издивех, малиииииииииий!
                    Тва трева да се забрани със закон и кой го слага на станциите да се фърли на лъвовете!

                    Коментар


                    • #25
                      До: Тон за край от радиостанцията !?!

                      Да така е ,съгласен съм с тебе,тази опция се нарича DTMF encoder/decoder,ама нали знаеш че в днешно време всички пройзводители на техника се чудят какво ли не от ново по- ново като функция да вградат във станцииите ,за да са по актуални на пазара,щом вече марката Icom предлага портативна станция на която можеш да гледаш TV /технологиите вървят на пред/ ама според мен колкото по просто като направия толкова по надежно!!!!!!!!!!!

                      Коментар


                      • #26
                        До: Тон за край от радиостанцията !?!

                        Не схващам какво измъчва тези, които имат звуков сигнал за край на предаването. Roger Beep е опция, по подразбиране обикновено е активиран, но който не го ще - да си го деактивира от менюто.
                        На мен лично ми е удобно. Особено когато отсрещната станция е в ръцете на някой непривикнал; той нито се сеща да каже "ъ-ъ" в началото на репликата, нито "край" в края, да не говорим, че често забравя да пусне бутона за предаване, особено при аварийни ситуации, т. е. - когато оперативността е най-важна...
                        Друго - например, при гранично слаб сигнал приемащите често чуват само част от репликата на предаващия, а понякога - и само Roger Beep-а, и това е единственото, което те подсеща да изключиш шумоподавянето и да си довършиш връзката.
                        За всеки отделен случай се продават различни Hands-Free -та. Някои са калпави, а други - направо незаменими. Има такива за мотоциклетисти, за ловци, за работа в силно зашумена среда. Например Cobra - та, която е една от добрите евтини станции, има аксесоар MA-VOX, с една слушалка полуотворен тип и много добре работещ "Vox" плюс ръчен режим. За VX-146 такъв аксесоар е VC-25.
                        Това определено става за лов, особено за такива като мен, които мразят да си пъхат разни неща в ушите.
                        Въобще, продава се какво ли не.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X