Обява

Свий
Няма добавени обяви.

На какъв обхват, на кой канал и във кой град сте?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: На какъв обхват, на кой канал и във кой град сте?

    cb maistor,

    май сме се чували на св-то
    Марин, Пещера
    Поздрави

    Коментар


    • #17
      От: На какъв обхват, на кой канал и във кой град сте?

      Не съм от най-отявлените или активните радиолюбители, но няма ли да е удачно да се вземе форумно решение и да обявим един канал, на който всички да се чуваме. Примерно на канал ХХ във всеки град, селце или хижичка да си проверяваме няма ли колеги офроудадии? Аз имам само едно СВ, и май повече разчитам на gsm-a, но бих се радвал да мога се чувам с колеги от време на време

      Коментар


      • #18
        От: На какъв обхват, на кой канал и във кой град сте?

        Не е удачно, понеже повечето СВ-та слушат само един канал, а който ползва СВ го ползва с някаква цел на съответния канал .
        0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

        Коментар


        • #19
          От: На какъв обхват, на кой канал и във кой град сте?

          Е то и тираджиите ползват само 25-и, а ако искаш да си говориш с някого на саме - минаваш на 26-и да речем. Както 9-и би трябвало да е за авариини случаи. Та това ми е идеята на 30-и (примерно) да са оффроад-булгариа. Отиваш някъде питаш има ли от нашите... а ако ще си вършите работа има още 37-38 канала.

          Коментар


          • #20
            От: На какъв обхват, на кой канал и във кой град сте?

            Колега идваш в Силистра и се провикваш на 30-ти ама аз си слушам по принцип на 25-ти и като нямам 2 СВ станции няма и да те чуя...
            Така като гледам повечето ползват 25-ти канал а като чуеш колега може да си смените канала.
            Техниката на безопасност е като религия - може и да не вярваш, но по-добре да спазваш ритуалите...
            Калоян Кирилов
            LZ2ZGT

            Коментар


            • #21
              От: На какъв обхват, на кой канал и във кой град сте?

              Аз например не ходя никъде а ме чуват в цяла Европа и Русия,със моите скромни 500W !Много ме кефи да стряскам руснаците като на този клип

              Само забележете руснака как удря с пръст дисплея на СБ-то ,умирам да им пускам тази аларма само като си представя тоя кво прави с радиото падам от стола от смях!След доста ровене по руските форуми намерих видеото за което става въпрос за мен!Весели празници на всички!

              Коментар


              • #22
                От: На какъв обхват, на кой канал и във кой град сте?

                Може направо да си спретнеш СВ драматизация на война на световете - известен ще станеш

                Коментар


                • #23
                  От: На какъв обхват, на кой канал и във кой град сте?

                  Честно казано не бих се похвалил с това а и в тази тема. Но някой ще каже, че се дразня с друг потребител на форума. Хайде весели празници но се замисли дали в този момент някой е нямал нужда да се обади по този "свободен" канал.
                  Техниката на безопасност е като религия - може и да не вярваш, но по-добре да спазваш ритуалите...
                  Калоян Кирилов
                  LZ2ZGT

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X