Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Midland Alan 48 Plus Multi

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Midland Alan 48 Plus Multi

    Здрайте, аз съм нов в този форум. Искам да попитам тези от вас който са компетентни по въпроса с преносимите радиостаций. Имам една Midland Alan 48 Plus Multi купена от Италия ... може ли да се използва в България?
    В упътването има инструкзий за ползване в почти всички европейки страни, но България я няма, а е написано ,че може да се ползва на тези честоти който се ползват и тук. Някой има ли или имал ли е такава ?
    Благодаря ви предварително за отговорите!!!
    http://video.google.com/videoplay?docid=5460466258279536541&hl=en&emb=1

    Върл маняк на NISSAN PATROL

  • #2
    От: Midland Alan 48 Plus Multi

    никой ли няма инфо ?
    Ако я внеса в България трябва да имам някакъв лицензза да мога да я ползвам или за любителските честоти не е задалжително?
    http://video.google.com/videoplay?docid=5460466258279536541&hl=en&emb=1

    Върл маняк на NISSAN PATROL

    Коментар


    • #3
      От: Midland Alan 48 Plus Multi

      На пръв поглед станцията е за CB честоти, което значи, че не ти трябва лиценз и можеш да я ползваш тук.
      Друг е въпроса с кой ще си говориш...
      Чувам, че напоследък разни камионджии и офроудаджии са започнали да ползват CB станции на места, но като цяло у нас този банд май не е много разпространен (въпреки, че е свободен за ползване)...

      Коментар


      • #4
        От: Midland Alan 48 Plus Multi

        27 MHz си е свободен банд. Не се изисква нищо!

        С кой ще си говориш е .... друга тема.
        Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

        Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

        Коментар


        • #5
          От: Midland Alan 48 Plus Multi

          Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
          ..

          С кой ще си говориш е .... друга тема.
          Абе, тя станцията ми е на ремонт малко, и като стане, ще се обявя, пък - с който се чуем

          Коментар


          • #6
            От: Midland Alan 48 Plus Multi

            Какви пари ако не е тайна, е това чудо
            Родопите..... Широка лъка.....Солища

            Коментар


            • #7
              От: Midland Alan 48 Plus Multi

              Първоначално публикуван от ivan_solishta Преглед на мнение
              Какви пари ако не е тайна, е това чудо
              Нова струва 160.70 €, като в пакета влиза и една антена за среден обхват ( до 25-30 км. на открито ), поставки за антената на тавана(магнитна) и на рамо до 50 мм диаметър и коаксиален кабел 20 метра.
              http://video.google.com/videoplay?docid=5460466258279536541&hl=en&emb=1

              Върл маняк на NISSAN PATROL

              Коментар


              • #8
                От: Midland Alan 48 Plus Multi

                Свързах се с главния представител на МИДЛАН за България в София, дадоха ми много подробна информазия за СВ-тата, къде, за какво, как, кой и т.н. -на 25 канал ги ползват българските потребители - една прецизна настройка струва 10 -15 лева и ти дават гаранция. С антена 3 W на открито може да се свърже с ниякой дори и на 60 км. ако природните условия го позволяват - което ще рече че за една лодка е предостатъчно.
                Благодаря на всички които ми отговориха.
                МОД можете да затворите.
                Последно редактирано от Стачито; 18-08-10, 01:58.
                http://video.google.com/videoplay?docid=5460466258279536541&hl=en&emb=1

                Върл маняк на NISSAN PATROL

                Коментар


                • #9
                  От: Midland Alan 48 Plus Multi

                  Първоначално публикуван от Стачито Преглед на мнение
                  ..... което ще рече че за една лодка е предостатъчно.
                  ........
                  МОД можете да затворите.
                  Защо да се затваря? СВ-то е интересна тема. Като оставим настрана 2-3метровата антена си е екстра.

                  Лодката е друга бира. Трябва някой да те чуе. Не съм чувал да се ползва тази честота в морето. Провери при запознати с морското дело.
                  Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                  Към модераторите-А изтрийте го сега.
                  Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                  Коментар


                  • #10
                    От: Midland Alan 48 Plus Multi

                    Ами за една лодка имах впредвид това ,че с един приател имаме малки лодки (били са ползвани преди време за рибарки ) ние си ги ремонтирахме и искахме да можем да се чуваме( по точно аз да имам, неговата е добре оборудвана ) и на лодките и като сме на offroad (предимно за това) и тъй като не ми се дават излишни пари за неяо което ползвам един два пъти в годината исках да ги съчетая. Нямам намерение да правя кой знае какви преходи с лодката тъй като нямам почти никакъв опит - тепърва изкарах курса за начинаещи, за да мога да я оправлявам сам и като за първо време ми е достатъчно ако не даи си боже закъса нещо “това старо корито“.
                    http://video.google.com/videoplay?docid=5460466258279536541&hl=en&emb=1

                    Върл маняк на NISSAN PATROL

                    Коментар


                    • #11
                      От: Midland Alan 48 Plus Multi

                      За морето ..... ДРУГА станция!!
                      Коментирали сме вече .... пиши в търсачката "морска станция" ..... свързано е със сигурността!
                      Като ревнеш на 16 канал .... HELP!!! ... има кой да те чуе ... недай си боже.

                      Даже май от догодина ще са задължителни .....
                      Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                      Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                      Коментар


                      • #12
                        От: Midland Alan 48 Plus Multi

                        А пък аз си мисля, че СВ-то не е подходящо за нито едно от двете неща за които си казал, че ще ползваш. Изхождам от личния си опит със СВ каквото все още притежавам и е същата станция като твоята само, че няма Multi на края. Защо мисля, че не е подходяща? Първо глобално, това са дълги вълни и те се разпространяват малко по-различно от УКВто например. Отразяват се в горните слоеве на атмосферата (при УКВ до хоризонта) после обратно в земята, после пак в атмосферата и така нататък. Както са ти казали в Алън Мидланд на колко далеч ще направиш връзка зависи от атмосферните условия. Има един 11 годишен цикъл на слънцето през който прохождението на вълните се усилва и намалява до минимум. Та в зависимост от този цикъл и атмосферните условия по някога не можеш да направиш връзка и на 10 км, а когато прохождението стигне своя максимум можеш да чуеш собствения си глас обиколил земното кълбо и върнал се обратно в собственната ти антена. Лично аз съм говорил с англичани, италианци, германци и с диспечерки на таксиметрови служби в Москва докато в същия момент не мога да чуя приятеля си в Дружба. Аз предавам от Красна Поляна ... по права линия едва ли има 10 километра. На следващата седмица вече не мога да чуя никой освен аверите в София и тировете минаващи по околовръстното. Това само по себе си прави връзката нестабилна и при критичен момент не бих казал, че мога да разчитам на нея.
                        А сега по конкретно: за лодка си има морски станции и антени. Както каза CarTest темата е дискутирана във форума. Освен това СВ антена иска да бъде поставена върху широка площ ламарина, която играе ролята на радиали при другите антени. При малка лодка едва ли ще имаш такава площ и антената няма да е ефективна, при автомобила подходящ е покрива, освен ако не е пластмасов като на мойта Фероза .
                        При офроуд .... най-добрата мобилна антена е 1/4 от вълната, което означава приблизително дължина на антената 2.70 метра, всичко друго по-късо от това е компромис. Да става ... слагал съм я на колата от горе .. малко смешничко стои, но пък върши работа. Само, че това докато е на асфалт. Кривнеш ли в гората тази антена става неизползваема, щото клоните я събарят моментално.
                        Та общо взето това са ми доводите. Разбира се не те обезкуражавам. Постави го ... пробвай го, просто имай едно на ум, че в критичен момент (дано никога да не ти се случва) може да не ти свърши работа. Само по себе си СВто си е гъдел, аз все още си го ползвам, но за съжаление при последните ветрове в София ми се счупи антената на покрива ... 1/2 от вълната ... цели 6 метра без пилона стърчеше гордо на тавана. Като си я оправя може да се чуем. Успех и дано съм ти бил полезен с нещо.
                        Георги Танев (0+)
                        Land Rover Discovery 1 300 TDi
                        Land Rover Club Bulgaria
                        0887 930 238, 0878 797 768

                        Коментар


                        • #13
                          От: Midland Alan 48 Plus Multi

                          Благодаря ти за отговора Жоро, но имам малки забележки:
                          1° не са на дулги бълни а на средни “СВ“,
                          2° има по ниски антени с усилвстел които можеш да монтираш и без да имаш метална повърхност,
                          3° за преносима станция СВ не очаквам да разговарям с някои на повече от 30-ина км. - за това си има стационарни с по голяма мощност.
                          А по въпроса че искам да я слагам и на лодката, но не е предназначена за това го знам. CarTest прочетох всичко и в “морска станция“ тъй като ме интересуваше, но темата ми не е за това, а дали мозе да се ползва Мидлан свободно в България. Можеби ако не бях споменал и за каква вторична замисъл имам да я ползвам нямаше да стане тази бъркотия.
                          Жоро ако имаш интерес да ползваш СВ-то по често има антени и на стойка за коли с усилвател -аз ползвам такава и хваща даже когато съм гора или зад някой хълм.
                          Нямах познания за ползването на такива устрйства в България, но имам голям опит с тях - от 12 год съм тираджия и я ползвам много често извън страната.
                          http://video.google.com/videoplay?docid=5460466258279536541&hl=en&emb=1

                          Върл маняк на NISSAN PATROL

                          Коментар


                          • #14
                            От: Midland Alan 48 Plus Multi

                            Това не са нито дълги, нито средни, а най-вече къси вълни. CB означава Citizen Band и е малък обхват около 27MHz, който може да се използва без предварително разрешение от регулаторните органи.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Midland Alan 48 Plus Multi

                              Ясене, при цялото ми уважение, знам какво означава СВ и дали е с разрешително или не.
                              Последно редактирано от Жоро Танев; 18-08-10, 22:53.
                              Георги Танев (0+)
                              Land Rover Discovery 1 300 TDi
                              Land Rover Club Bulgaria
                              0887 930 238, 0878 797 768

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X