Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем със софтуера за програмиране на WOUXUN KG-UVD1P

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем със софтуера за програмиране на WOUXUN KG-UVD1P

    Привет,

    Понеже гледам че във форума се обсъжда често това радио ще ви бъда благодарен ако може да ми помогнете.

    Скоро получих една такава станция и се опитвам да я програмирам чрез програмата дето върви със нея. Проблема е че не може да чете радиото. Дава ми "read fail".

    Аз съм със netbook дето няма сериен порт за това ползвам един преходник usb-com.

    Преходника 100% работи защото с него програмирам един друг скенер Uniden.

    Интересното е че никъде в нета не можах да намеря какъв битрейт трябва да сетна на ком порта за да комуникира правилно със радиото. опитахна 9600, 14400 но не става.

    Когато пускам програмата да чете радиото, то се рестартира (все едно натискаме menu + A/B, след това програмата се замисля за около 1 минута и накрая дава read fail

    Кабела дето ползвам за програмиране е http://www.409shop.com/409shop_product.php?id=103756 ако линка не се отваря това е Item ID: 6-004A

    Поздрави

  • #2
    До: Пробелм със софтуера за програмиране на WOUXUN KG-UVD1P

    Ако можеш вземи назаем и опитай с друг преходник. Има някои, с които програмата не се разбира добре.

    Вкъщи съм със сериен, а в работата с USB кабел, който на практика е същото - с вграден преходник. И на двете местя нямам грижи.

    Софтуера работи на 9600, 8, N, 1 и си ги сетва сам всичките тия неща.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      До: Пробелм със софтуера за програмиране на WOUXUN KG-UVD1P

      Мерси

      Ще пробвам с тази настройики и ще кажа какво стана

      Коментар


      • #4
        До: Проблем със софтуера за програмиране на WOUXUN KG-UVD1P

        Имаше някаква врътка с номера на порта.
        Пробвай USB-то с преходника да ти е на 1ви.
        Евентуално си свали последната версия на софта от сайта им, май 1.13.
        Последно редактирано от avalanche; 31-03-10, 18:58.

        Коментар


        • #5
          До: Проблем със софтуера за програмиране на WOUXUN KG-UVD1P

          Не, не става

          Почвам да мисля дали няма някакъв проблем сас самото радио.

          Сега забелязах че когато давам в програмата "read from radio" започва да чете, запълни долу във статус бара две чертички и след около секунда рестартира цялото радио.

          Също така забелязах че когато изтрия ръчно от менюто на радиото някой канал радио пак ми се рестартира.

          Мисля да пиша и на съпорта на производителя (ако имат изобщо някакъв съпорт)

          Коментар


          • #6
            До: Проблем със софтуера за програмиране на WOUXUN KG-UVD1P

            Моя кабел е COM. Ако имаш желание да си поиграеш с поялника, мога да ти сваля схемата, кой пин къде отива...
            Принципно при USB-то, преоблемите може да са на повече места, отколкото при стандартния сериен порт...

            Да де, но чак след като написах горното, реших да проверя как конкретно стоят нещата. В DB9 конектора са навряли и драйвер, така че схемата с поялника става малко за ниво по-напреднали. MAX232, няколко резистора, кондензатора и едно транзисторче
            Последно редактирано от avalanche; 02-04-10, 18:42.

            Коментар


            • #7
              До: Проблем със софтуера за програмиране на WOUXUN KG-UVD1P

              Първоначално публикуван от avalanche Преглед на мнение
              Моя кабел е COM. Ако имаш желание да си поиграеш с поялника, мога да ти сваля схемата, кой пин къде отива...
              Принципно при USB-то, преоблемите може да са на повече места, отколкото при стандартния сериен порт...
              Кабела ти е COM, обаче вътре има интегралка MAX232 за привеждане на нивата от +/-12V на COM-а към 0/5V на станцията и обратно. Станцията ще се скапе ако се ползва директно кабел без тоя чип.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                До: Проблем със софтуера за програмиране на WOUXUN KG-UVD1P

                Аз... ако можех да си затрия поста - щях. Ама не мога И аз загрях за нивата, ама късничко.

                Коментар


                • #9
                  До: Проблем със софтуера за програмиране на WOUXUN KG-UVD1P

                  Така,

                  Проблема е бил com-usb преходника. по някаква причина програмата и радиото не го харесваха. Интересното е че със същия преходник си програмирам униден скенера без проблем. Прехдника дето ползвам е едно от dealextreme.

                  Аз се съмнявах в това но беше зор да намеря компютър със сериен порт. Оказа се че вече са кът чак сега по празниците се докопах до еднa стара тенекия и успях да програмирам машинката.

                  Блгодарности за помоща

                  Коментар


                  • #10
                    До: Проблем със софтуера за програмиране на WOUXUN KG-UVD1P

                    Първоначално публикуван от nashat Преглед на мнение
                    Проблема е бил com-usb преходника.
                    Е аз к'во ти казах?...

                    Радвам се че си си решил проблема.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Проблем със софтуера за програмиране на WOUXUN KG-UVD1P

                      Проблема още го има макар и частичен - всеки път като трябва да програмирам радиото трябва да ходя при свкървата на село да ползвам нейния компютър

                      Ще търся по нета някъкви читави преходници...

                      Коментар


                      • #12
                        До: Пробелм със софтуера за програмиране на WOUXUN KG-UVD1P

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        Ако можеш вземи назаем и опитай с друг преходник. Има някои, с които програмата не се разбира добре.

                        Вкъщи съм със сериен, а в работата с USB кабел, който на практика е същото - с вграден преходник. И на двете местя нямам грижи.

                        Софтуера работи на 9600, 8, N, 1 и си ги сетва сам всичките тия неща.
                        USB кабела за който споменаваш е тозидето се продава в сайта на 409 ли? Аз исках да поръчам такъв но последно бяха преустановили продажбата му незнам защо

                        Коментар


                        • #13
                          До: Пробелм със софтуера за програмиране на WOUXUN KG-UVD1P

                          Първоначално публикуван от nashat Преглед на мнение
                          USB кабела за който споменаваш е тозидето се продава в сайта на 409 ли? Аз исках да поръчам такъв но последно бяха преустановили продажбата му незнам защо
                          Сега пак го има! Аз имам сериен, но преди една седмица си поръчах и USB.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Пробелм със софтуера за програмиране на WOUXUN KG-UVD1P

                            Първоначално публикуван от nashat Преглед на мнение
                            USB кабела за който споменаваш е тозидето се продава в сайта на 409 ли? Аз исках да поръчам такъв но последно бяха преустановили продажбата му незнам защо
                            Да. Но и той не работи с всичко. На служебния компютър например не работеше добре със софтуера на PUXING PX-888 и PX-777, обаче с тоя на WOUXUN KG-UVD1 и UVD1P си работи пИрфектно. Вкъщи съм с чисто ново дъно за Core i7, което си има и сериен порт, че и паралелен. Съответно съм със сериен кабел, който работи с всичко.

                            Единственото, което не съм опитвал все още е дали ще се сработи с лаптопа през USB кабел.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Проблем със софтуера за програмиране на WOUXUN KG-UVD1P

                              Аха ясно. Е значи и аз търябва да намеря такъв от някъде. Еми ще чакам да пуснат кабела на ново в 409 и ще си го пръчам

                              Мерси за инфото и помоща

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X