Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разновидностите на WOUXUN двубандер

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Разновидностите на WOUXUN двубандер

    Здравейте на всички.

    Гледам в 409shop се появиха няколко разновидности на прослувутия WOUXUN KG-UVD1P. Разликата в модификациите е само в горния банд както следва:
    KG-UVD1P - 400-470Mhz
    KG-UVD1P UH - 400-480MHz
    KG-UVD1P UU - 420-520MHz

    Въпросът ми е от гледна точка на БГ ефира, кое е по-интересно да имаш за слушане и въобще има ли нещо интересно около 400-420 и 470-520 Mhz?
    Последно редактирано от Ясен; 08-02-10, 08:27.

  • #2
    До: Разнивидностите на WOUXUN двубандер

    Взимаш 400-480 и си я разширяваш софуерно. Обикновено става поне 380-500. Аз все не намирам време да го направя. Долния банд също се разширява, а там определено има интересни честоти под 136Mhz.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      До: Разновидностите на WOUXUN двубандер

      Иха, супер, много благодаря за информацията!

      А това за под 136 е много яко, там е РВД-то и аз го слушам редовно през интернет на liveatc.net и отдавна си търся радио дето да хваща тези честоти, понеже съм и много запален фен на флайтсимулатора и съм им изучил езика за комуникацията и термините и технически кое какво означава от-до и е голяма мания .

      Коментар


      • #4
        До: Разновидностите на WOUXUN двубандер

        Здравей Sparkybg,

        Прочетох, че на Wouxun KG-UVD1P UH - 400-480MHz може да му се увеличи обхвата софтуерно. И имам няколко въпроса към теб. Възможно ли е и на KG-UVD1P UU - 420-520MHz да се увеличи обхвата. И ако да ти може ли да ми помогнеш да го увелича. Разбира се за помоща бирата ще е от мен.

        Поздрави
        В.Петров

        Коментар


        • #5
          До: Разновидностите на WOUXUN двубандер

          Ако на някой му попадне радиостанция/малка/, която работи от 240 до 300 МХц. АМ и ЧМ, моля да пише. Тези честоти ги нямам в преносимия си комплект, а поне един път годишно ми трябват при полеви условия.
          73. Анна

          Коментар


          • #6
            До: Разновидностите на WOUXUN двубандер

            Първоначално публикуван от anna Преглед на мнение
            Ако на някой му попадне радиостанция/малка/, която работи от 240 до 300 МХц. АМ и ЧМ, моля да пише. Тези честоти ги нямам в преносимия си комплект, а поне един път годишно ми трябват при полеви условия.
            73. Анна
            Зравей.

            По едно време се продаваха по форумите 2 станции на 300Мхц Алинко но мисля че бяха само чм.
            http://www.bitak.net/273900-prodavam...ii-alinko.html
            същата обява и тук в оффроад бългрия
            https://forum.offroad-bulgaria.com/s...d.php?p=802974

            В България 300 Мхц е военен обхват, по рано имаше таксита и др. фирми - преиздадоха им лицензи за 450 Мхц.

            Един колега имаше максон мобилен на 300 трябва да питам дали го е продал или му седи, ще попитам и за ръчна станция
            ( най вероятно няма да е плавен банд ако има, той се занимава само с моторола и максон а те са програмируеми канали)
            ( такси за 1 евро бяха на 300 Мхц преди години може да питате по пиаците за някоя станция )

            Коментар


            • #7
              До: Разновидностите на WOUXUN двубандер

              Благодаря,
              От 300 МХц. нагоре нямам проблеми. А надолу е обхвата на военните самолети. Та до някъде не ми е и мястото там, но веднъж годишно е хубаво да пускам по едно ухо. Май по добре да не любопитствам много.
              73. Анна

              Коментар


              • #8
                До: Разновидностите на WOUXUN двубандер

                Здравейте Заиграх се с Wouxun UVD 1 и влиза в 300мХз но не знам как чува там , нищо не хваща , защото на 200+мХз не чува както трябва . Някой друг да сподели впечатления от китаеца в тези честоти.
                - Kaк cи Haнe? - Дoбpe cъм. Teбe яд ли тe e?

                Коментар


                • #9
                  До: Разновидностите на WOUXUN двубандер

                  Аз си го поръчах тоя 136-174/400-480 и в момента в който пристигне, ще му наравя пълна "дисекция" !
                  Заредил съм се със софтуерите за unlock и програмиране на бандовете както и документите с описанието за модифициране на модулацията. Между другото някой правил ли го е този мод да сподели мнение как е?

                  Другото което искам да питам - някой смъквал ли е банда надолу към РВД-то? Знам, че те са на AM, обаче се били чували и на FM с wouxuna разбрах! Това също веднага ще го пробвам, понеже съм на много добро стратегическо място - почти точно над летището .

                  Коментар


                  • #10
                    До: Разновидностите на WOUXUN двубандер

                    LZ1UPI мисля че може да ти даде инфо кое и как се прави.И аз 2 дена си играя с бандовете.Смъква се до 110мХз.Наистина се чува но повечето е боботене.Кулата Радара Контрол и Подхода се чуват разбираемо но поне при мен от 200 до 400 нищо не хваща,и от 470 до 550 мХз единствено изписва честотата. А какво ще да рече "... както и документите с описанието за модифициране на модулацията." ? Пробвай и сподели как се държи твоят Wouxun.
                    - Kaк cи Haнe? - Дoбpe cъм. Teбe яд ли тe e?

                    Коментар


                    • #11
                      До: Разновидностите на WOUXUN двубандер

                      Относно документа за модифициране на модулацията - прилагам го!

                      Моля, някой да каже експертно мнение по въпроса - има ли смисъл наистина да се прави това нещо (заслужва ли си риска да ръчкам по елементите)? Имам някакви познания по електроника и се оправям общо взето добре с поялника и елементите, но познанията ми специално в радиотехниката са на ниво средна обща култура .
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                      • #12
                        До: Разновидностите на WOUXUN двубандер

                        Увеличението на модулацията от врътката - да, то на всички китайци си има врътка за целта. Обаче съм скептичен към махането на двата кондензатора на микрофоните. Опитан върху Puxing, нямаше никакъв ефект. Отделно ширината на канала зависи и от максималната честота от микрофона, от което може да сработва защитата на някое по-марково радио. Това съм го виждал с очите си.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Разновидностите на WOUXUN двубандер

                          Да има смисъл!!
                          Аз съм го направил ....

                          Само да те предупредя, че това мини-тримерче на картинката е безкрайно ....
                          Аз го въртях като .... улав .... ама по едно време .... (всичко това ставаше пред сервиза на Влади в Дружба - на паркинга) ... му хванах максимума ....
                          Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                          Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                          Коментар


                          • #14
                            От: Разновидностите на WOUXUN двубандер

                            Здравеите преди време се слушаха тези полицеиски честоти но сега не става би ли някои разяснил какъв е проблема или са кодирани честотите.

                            167.250 MHz Полиция – Отряд “Сигма”–Ретранслатор +4.5 MHz (вх.171.750 MHz) 167.275 MHz СОТ 167.350 MHz Полиция – Софийско Метро 167.425 MHz Удължител +4.5 MHz (вх.171.925 MHz) 167.500 MHz Полиция - Удължител +4.5 MHz (вх.172.000 MHz) 167.600 MHz Удължител 15.05.06г. 167.975 MHz Удължител 168.125 MHz Удължител 168.175 MHz Паеци – Ретранслатор +4.5 MHz (вх.172.675 MHz) 168.325 MHz Удължител +4.5 MHz (вх.172.825 MHz) 168.850 MHz Папагал – Вътрешни войски – НЕ Е АКТИВЕН! (охрана посолства) 169.625 MHz КАТ “Мизия” 169.675 MHz СДВР 169.700 MHz Полиция 7-мо и 8-мо РПУ / 70 и 80 169.750 MHz КАТ / 99 – Пътни Транспортни Произшествия 169.800 MHz Полиция 9-то РПУ / 90 169.825 MHz Полиция 170.050 MHz Полиция - Проследяване 170.425 MHz Полиция 1-во РПУ / __ 170.450 MHz Военна Полиция - Ретранслатор -4.125 MHz (вх.166.325 MHz) 170.500 MHz Противопожарна Охрана 170.575 MHz Полиция 2-ро РПУ 170.600 MHz Полиция 4-то РПУ / 95 170.625 MHz Полиция 3-то и 5-то РПУ 170.650 MHz Полиция 6-то РПУ 171.200 MHz Удължител изх. 171.875 MHz Удължител изх. 172.625 MHz ? 448.075 MHz КАТ “Мизия”

                            Коментар


                            • #15
                              От: Разновидностите на WOUXUN двубандер

                              Модернизира се нашата полиция колега. Вече ползват цифрови... А и закакъв (Х..икс) ти трябва да ги слушаш???

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X