Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Quansheng UV K5/8

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Quansheng UV K5/8

    Явно доста популярна напоследък, някой има ли впечатления. Поръчах я сега я чакам. Интересно е кой с какъв firmware я ползва и въобще всичко около това радио, очевидно с много възможности за бъзикане.

  • #2
    Привет колега!
    При мен дойде преди няколко дена и сега я разучавам. Доста интересно радио. За парите си е направо супер.
    Аз като го поръчвах не подозирах че може да се програмира чак толкова много.
    Отключих й целият честотен спектър от 18MHz до 1300МHz, но нямам подходяща антена да видя дали ще работи на късите вълни.
    От всичко което разучих до момента, двата най- предпочитани са Egzumer и IJV MOD.

    73 de LZ8YA

    Коментар


    • #3
      Това е прилична стационарна антена за такова радио:

      https://www.sirioantenne.it/en/products/vhf/sd-1300-u-n

      Достатъчно широколентова, компактна и не скъпа.
      Прави се от различни фирми, има я и от Diamond, като модел е D-130.
      Широколентова ествествено за приемане.

      И като пиша "евтина" - това е условно.
      Без да съм се интересувакл колко струва радиото съм сигурен, че тая китайска скрап е пъти по-евтина от въпросната антена.
      Враг усраине

      Коментар


      • #4
        Да, тия дни си поиграх с въпросната станция. Сложих й Egzumer 0.22, отключиха се интересни настройки и възможности. Скенера работи много добре, но съм го изпробвал само с друга станция от непосредствена близост, някой знае ли до каква дистанция работи? Също и дали хваща DCS и CTCSS тонове. На него изписва само СТС, за разлика от firmware-a na IJV. Сложих и антена Nagoya Na 805, тази малката за да е компактна. Доколко се влошава сигнала, в сравнение със стандартната или например с Nagoya 771, тоест то е ясно че се влошава но дали е значително. Предполагам, че ще изникнат и други въпроси занапред, но засега е това. Първите ми впечатления са повече от добри предвид цената и възможностите, но въпреки всичко нека бъдем реалисти, тя по-скоро работи като тренажор, за бъдещи инвестиции.

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X