Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Може ли Yaesu VX-7R да работи с PMR и други "токита"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Може ли Yaesu VX-7R да работи с PMR и други "токита"

    Мда. А честотната лента се измерва на ниво 3дБ. Като мръднеш 2кХц встрани(включвам и нестабилността на самото радио), приближаваш границата на измерване, като викнеш по-силно си вътре с минус 3дБ. А когато кореспондента се чува на нивото на шума, тия 3 дБ гарантирано се усещат. На слух.

    А, забравих. Препоръчвам свиване на лентата. Всички любителски го имат. Йезуто свива и на приемане и на предаване, другите не знам.
    За да не пробивате по съседен канал т.е. да пречите на останалите. И ние сме пробвали. Преди 2-3години. Не сме го чели само теория.
    Последно редактирано от Lazar; 02-04-09, 23:49.

    Коментар


    • #17
      До: Може ли Yaesu VX-7R да работи с PMR и други "токита"

      По тоя повод днеска четох пристрастно ръководството на Алинко DJ-5. Не намерих нито как да регулирам микрофона, нито как девиацията, нито даже се отключи приемането по един съвет от интернета, който ми прати Веско. Седя, чеша си репата. Никви смислени идеи.

      Коментар


      • #18
        До: Може ли Yaesu VX-7R да работи с PMR и други "токита"

        Първоначално публикуван от Lazar Преглед на мнение
        А, забравих. Препоръчвам свиване на лентата. Всички любителски го имат. Йезуто свива и на приемане и на предаване, другите не знам.
        За да не пробивате по съседен канал т.е. да пречите на останалите. И ние сме пробвали. Преди 2-3години. Не сме го чели само теория.
        Така де, то си го има по менютата - при мен е "WIDE/NARROW". На другите китайци, дето съм имал - пак така. Не съм имал в предвид въртене на тримери, или нещо подобно.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #19
          До: Може ли Yaesu VX-7R да работи с PMR и други "токита"

          Току що пробвах VX-7R с Cobra MT-800C.
          Както каза колегата по-горе, настройва се на най-близката честота и работи (поне в 1 и съща стая :-))
          Имам чувството само, че Yaesu-то приема много слабо гласа и трябва да се поусили.
          CTCSS-а също работи и в двете посоки.

          Тука може да видите честотите на "подканалите" за MT 800C
          http://www.cobra.ca/cobra/en/faq/#1b...a-92c73e6736e4

          Коментар


          • #20
            От: Може ли Yaesu VX-7R да работи с PMR и други "токита"

            Изпробвано и на ПМР446-разстояния (0,5-1км). Потвърждавам тезата, че практически не може да се познае дали сигнала идва от ПМР446 или от VX-a. Също забелязах че VX-a държи аудиото от ПМР-ката по-ниско.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X