Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Интересна радиостанция

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Интересна радиостанция

    Авариен късовълнов трансивер
    с антена-хвърчило
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от Keltis; 31-03-09, 12:39.
    Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

  • #2
    До: Интересна радиостанция

    А също с автоматичен маяк и автоматично предаване на сигналите за бедствие и опастност на телеграфия и тонално. Във водата може да се хвърля от 25 метра, на твърдо от по-малко, ама пак отвисоко. Имам една стара хубава книга, в която пише сума нещо за нея. Не помня дали има схеми.
    От дете искам да имам такава. Само не ме питай защо - не знам)

    Коментар


    • #3
      До: Интересна радиостанция

      Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
      А също с автоматичен маяк и автоматично предаване на сигналите за бедствие и опастност на телеграфия и тонално. Във водата може да се хвърля от 25 метра, на твърдо от по-малко, ама пак отвисоко. Имам една стара хубава книга, в която пише сума нещо за нея. Не помня дали има схеми.
      От дете искам да имам такава. Само не ме питай защо - не знам)
      Аз знам къде я има в България, но не знам дали човека я продава
      Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

      Коментар


      • #4
        До: Интересна радиостанция

        Ми дай тогава да напишем едно изложение, в което да кажем на човека Истината. Че това е пълен буклук, че тежи много, сега никой не прави така, и ако нормален здрав мъж стои в една стая с нея повече от 60 години, е много вероятно да стане импотентен.
        Примерно де.
        Пък може да му дадем да си избере нещо от нашто имане в замяна.

        Коментар


        • #5
          До: Интересна радиостанция

          Това чудо на техниката с баща ми го имаме в колекцията ,само дето хвърчилото го няма,иначе другото е комплект даже и с описание.
          Само дано никога ама никога да не се налага живота ви да зависи
          от това нещо.Опитахме се да го подкараме и трябва да кажа че тези
          ръчки се въртят толкова трудно ,че повече от 3-4 минути нормален
          здрав човек не може да ги върти така че индикатора на динамото да е в сектора за нормално напрежение.Представете си какво може да постигне гладен изнемощял корабокрушенец.Ако ходя на вилата в Събота ще го изровя да видя как беше ама май пръчките за хвърчилото са там а плата го няма.Иначе телескопичния вертикал е много лек , само дето покритието му(нещо като алуминиево фолио) е много тънко и след 2год. ползване навън почти изцяло падна.

          73,Наско
          На старта на КВ състезание се чувствам като комар на нудистки плаж - знам какво да правя,ама не знам от къде да започна.

          Коментар


          • #6
            До: Интересна радиостанция

            Изрови го. Ще му направим хвърчило, и ще търся къде има голяма камера за покритието. Може да плашим с него кибиците и враговете си
            Като искаш много ток си е трудно. Прилично динамо в колата яде от 15 к.с. нататък. Ако искаш да се върти по-леко, трябва да сложиш голям редуктор, той пък е тежък и иска много обороти.
            Бе, няма щастие. Като дете имах телефонно динамо, то изобщо ме удряше през ръцете с манивелката наобратно Като пораснах спря да ме удря, обаче още помня колко се чудех и ми беше обидно че се върти толкова тежко.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X