Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Алан 78+. 27 МХц.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Алан 78+. 27 МХц.

    Отзад има изход S-метър. Какво се включва в него - цял s-метър, или някакъв волтметър?

  • #2
    До: Алан 78+. 27 МХц.

    Става с волтметър. Или светодиоден стълб, да гледаш отдалече. Трябва да се тарира само - да отговаря на скалата на уреда
    Show must go on!
    LZ1VES

    Коментар


    • #3
      До: Алан 78+. 27 МХц.

      На кой уред? То има ли нещо вградено, което да излиза на екранчето?

      Коментар


      • #4
        До: Алан 78+. 27 МХц.

        Отбой, намерих някакво хилаво описание.

        Коментар


        • #5
          До: Алан 78+. 27 МХц.

          Имал съм такава станция,пъхаш вътре букса със стрелкова системка,закачена през потенциометър и си готов.По-голямата играчка е да си напечаташ някак скалата.Аз на ръка го бях направил.
          По-интересното е, че можеш да и пуснеш Dual watch или там каквото беше и да ти премята на приемане два избрани канала.Едно пинче от процесора се даваше на маса,бях си го направил с бутонче
          Имаше и други "скрити финкции" но май не бяха интересни.
          Ако ти е интересно мога да потърся схемата,че станцията отдавна я продадох

          Коментар


          • #6
            До: Алан 78+. 27 МХц.

            Ами, дай да видим какво може да се извади от нея. Знам че е калпав диапазон, ама всъщност нямаме нищо друго за далечна връзка.
            А да си срещал чудото CB-Master Unifon Nr.1? Корейско нещо, на което пише на полски. Външно прилича на Алана. Гугъла не намира нищо.

            Коментар


            • #7
              До: Алан 78+. 27 МХц.

              Схемата не можах да намеря,явно съм я дал със станцията.Но намерих стари записки и се съединява 35 и 37 крак,като втория трябва да е свободен.Слагаш им бутонче(аз бях монтирал пукащо бутонче,дълго около 3,4мм между и по-долу от 2та потенциометъра).
              За да сме сигурни,понеже при CB радиата(въпреки,че при 78+ не въм виждал други)
              модификации и кражби дал бог,за ориентир можеш да ползваш като измериш 35 крак.Той тябва да е съединен с бутоните за 9/19 канал,Q.UP и Scan.
              Процесора трябва да е LC-72322,като за последната цифра не съм сигурен.При натискане на бутона трябва да замига индикатор DW,след което избираш втория канал,които искаш да слушаш и пак натискаш бутона.Станцията ще започне да прескача при затворен скуелч на тези канали.Видях че има и контрол за малка и голяма мощност,но това не съм проверил,а и имам подозрение,че няма да работи.Пък и надали ще ти трябва.
              Като каза далечни връзки се сетих,че с тази станция съм правил най-много такива.Имаше чудесно аудио както на ФМ и АМ,а това си е от голямо значение при DX-ите.
              За CB mastera,мислех че е токи а то било станция подобна на алан 100,нямам впечатления.Но съм убеден че ако поровиш по снимки ще намериш същото радио с друго име и модел

              ПС.Модификацията при мен стана много бързо и лесно.Търсените крачета трябва да са разположени в долния ляв ъгъл като гледаш платката,Успех !
              Последно редактирано от subritual; 03-03-09, 10:11.

              Коментар


              • #8
                До: Алан 78+. 27 МХц.

                Стефане, като измислиш там какво се прави с S метъра - кажи 2-3 думи, че и аз имам същата станция - да пробвам. Може пък да върши някаква работа.
                И като решиш да пробваш станциите - кажи да пробвам и мойте аз имам ALAN 78+ и ALAN 100+
                Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
                LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
                Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

                Коментар


                • #9
                  До: Алан 78+. 27 МХц.

                  Станцията си има S-метър на екранчето. Външен е удобен, когато се работи в стационарен режим, и трябва бързо и точно да се даде оценка на кореспондента. Или ако се тества нещо. Големия уред с разграфена скала се вижда отдалеч.
                  Show must go on!
                  LZ1VES

                  Коментар


                  • #10
                    До: Алан 78+. 27 МХц.

                    Не знам. Някак за пеленгация. Но ако антената е насочена. Иначе - само за оценка на кореспондента, каквото каза Веско.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Алан 78+. 27 МХц.

                      Първоначално публикуван от Радослав Райчев Преглед на мнение
                      Стефане, като измислиш там какво се прави с S метъра - кажи 2-3 думи, че и аз имам същата станция - да пробвам. Може пък да върши някаква работа.
                      И като решиш да пробваш станциите - кажи да пробвам и мойте аз имам ALAN 78+ и ALAN 100+
                      Въпреки,че въпорса не е към мен ще си позволя да отговоря.
                      Със вградения С-метър можеш да определиш сила на сигнала 1-3-5-9-(+30), като +30 едва ли ще видиш да светне ако ти е настроен както трябва С-метъра.
                      Докато с една хубава и по-голяма стрелкова системка ясно се отчитат сигналите от 1 до +60.Трябва да се има впредвид,че колкото по-силен става сигнала,толкова по-малко е отклонението на стрелката.Но въпреки това отчитането е много по-точно.
                      Практическото приложение,наистина е по-рядко.Поне ако сте в кола трябва да е спряла за да се гледа спокойно.
                      Но пък би било чудесно да можете да дадете прецизна оценка на кореспондетна, който в момента настройва антената си или пък се намира на стотици километри, нали?

                      Коментар


                      • #12
                        До: Алан 78+. 27 МХц.

                        А може ли в тоя изход да се включи мултицета, на скалата на децибелите?

                        Коментар


                        • #13
                          До: Алан 78+. 27 МХц.

                          Може да.Ето какъв тест е направил N2PK на няколко радиа. http://www.seed-solutions.com/gregor...m#Introduction
                          На скалата се виждат отклоненията (неточностите) в показанията на различните обхвати.Имайте впредвид,че волтажите са на входа на приемника-в микроволтове.
                          Та в тая връзка незнам как ще дойде нивото за мултицета,но мисля че беше около 1.8В за S9 на изхода

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X