Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво мислите за HAOSHENG TH 808AT?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какво мислите за HAOSHENG TH 808AT?

    Привет реших и аз да се впиша в форума.Имам 2 бройки от споменатата HAOSHENG TH 808AT едната я подарих на моя брат и си лафиме с него.Немога да намерия никаква литература за тях освен стандартната книжка.Тя е била аналог на модел на Kenwood ама кой е модела незнам.Има ли някакъв софтуер който е съвместим с нея?Дайте идея ако някой има тъкава.Според ръководството се води двубандер ама в момента е от 400 до 470mhz.Аз съм от Сандански ако някой има от града да казва честота да пробваме да си лафиме.Мястото където живея се чуват доста радиостанции основно от тировете който преминават по магистралата за Гърция.
    Последно редактирано от blagoo; 18-02-09, 21:47. Причина: снимки
    OFFROAD SANDANSKI TEAM ON FACEBOOK

    http://www.facebook.com/group.php?gid=304000130920

  • #2
    До: Какво мислите за HAOSHENG TH 808AT?

    Първоначално публикуван от blagoo Преглед на мнение
    Привет реших и аз да се впиша в форума.Имам 2 бройки от споменатата HAOSHENG TH 808AT едната я подарих на моя брат и си лафиме с него.Немога да намерия никаква литература за тях освен стандартната книжка.Тя е била аналог на модел на Kenwood ама кой е модела незнам.Има ли някакъв софтуер който е съвместим с нея?Дайте идея ако някой има тъкава.Според ръководството се води двубандер ама в момента е от 400 до 470mhz.Аз съм от Сандански ако някой има от града да казва честота да пробваме да си лафиме.Мястото където живея се чуват доста радиостанции основно от тировете който преминават по магистралата за Гърция.
    в Сандански има на 446.0125

    Коментар


    • #3
      До: Какво мислите за HAOSHENG TH 808AT?

      Първоначално публикуван от Kiril Bakalov Преглед на мнение
      в Сандански има на 446.0125
      Какво има на 446.0125? Това е точно между 1-ви и 2-ри канал на PMR446?

      Иначе, колегата ако има някаква книжка на нея, и снима и качи някоя и друга страница, вероятно ще мога поне да му кажа какво може и какво - не.

      Едва ли е аналог на kenwood в друго, освен в пластмасите. Тоест не възлагай твърде големи надежди да намериш софтуер за програмиране. Ама пък на китайчетата обикновено 90% от нещата може и през клавиатурата.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #4
        До: Какво мислите за HAOSHENG TH 808AT?

        446.0125mhz слушат се земемерите от поземлената комисия или са някакви техници.Утре ще сканирам книжката и ще я кача тук.
        OFFROAD SANDANSKI TEAM ON FACEBOOK

        http://www.facebook.com/group.php?gid=304000130920

        Коментар


        • #5
          До: Какво мислите за HAOSHENG TH 808AT?

          Първоначално публикуван от blagoo Преглед на мнение
          446.0125mhz слушат се земемерите от поземлената комисия или са някакви техници.Утре ще сканирам книжката и ще я кача тук.
          А сигурен ли си че честотата е тая? Подозирам че работат на 1-ви или втори канал на PMR446. Ако станцията ти няма 6.25Khz стъпка, и е настроена да сканира през 12.5KHz, наистина ще спре там. Но това е точно границата между първи и втори канал, и ако наистина се работи там, е напълно незаконно.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            До: Какво мислите за HAOSHENG TH 808AT?

            Ето и сканираната инструкция на HAOSHENG.Иначе стъпките са 5; 10; 12.5; 25
            http://dox.bg/files/dw?a=369e88d553
            OFFROAD SANDANSKI TEAM ON FACEBOOK

            http://www.facebook.com/group.php?gid=304000130920

            Коментар


            • #7
              До: Какво мислите за HAOSHENG TH 808AT?

              Разгледах.

              Поради липсата на стъпка 6.25, и липсата на +/-2.5КHz девиация, станцията легално може да се използва единствено за радиолюбителски цели. За PMR446 би станала, само за близки разстояния, при това останалите ще те чуват прекалено силно, и с изкривявания.

              Иначе, може и да е добра като качества.

              Софтуер за програмиране - едва ли. А пък и не виждам какво допълнително би могло да и се инсталира.

              Може би е добър евтин вариант за радиолюбителско токи на горния банд (UHF). Нищо повече.

              Не е двубандова. Просто има два варианта - VHF и UHF.

              Единствения китайски ръчен двубандер засега е QUANSHENG TG-UV, който притежавам лично, и засега съм доволен от качествата му. За него има и софтуер за програмиране.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X