Обява

Свий
Няма добавени обяви.

QUANSHENG TG-UV

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

    Първоначално публикуван от p-pleven
    Пощите не обмитяват...
    Първоначално публикуван от Pacific Преглед на мнение
    ... а пък митниците не гледат името на получателя.
    Може да философствате на воля, обаче само ако е за Ваша сметка.

    Ето обаче как стават нещата в Шумен. Пристигат 2 колета за мен в пощата.
    Съвестната пощаджиика се обажда в митницата "Елате, колети от Китай". Идват, отварят, гледат, гледат етикета - видимо не е това стойността. Викат те в митницата. Оттам са 2 варианта. Първият е ясен.
    Вторият - Прави се експертна оценка и на нейна база се изчислява митото. Оформят се документите от собственика или митническа агенция. Плащане на дължимите налози, получаване.
    Разход на време - 5 часа. За нервите не ми се говори.
    Част от митото си го взех обратно по късно, че половината от колегите ми от университета са митничари и открихме неправомерни тълкувания на тарифата, та им пуснах едно писъмце на шуменци и на другия ден след писмото - Ами да, сбъркали сме, елате ще възстановим парите...
    Само че, на мен времето ми е по ценно, щото никой още не е намерил начин да го връща.
    Така са нещата в малките градове...
    I get High by going Down

    Коментар


    • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

      Първоначално публикуван от skitnik Преглед на мнение
      Може да философствате на воля, обаче само ако е за Ваша сметка.

      Ето обаче как стават нещата в Шумен. Пристигат 2 колета за мен в пощата.
      Съвестната пощаджиика се обажда в митницата "Елате, колети от Китай". Идват, отварят, гледат, гледат етикета - видимо не е това стойността. Викат те в митницата. Оттам са 2 варианта. Първият е ясен.
      Вторият - Прави се експертна оценка и на нейна база се изчислява митото. Оформят се документите от собственика или митническа агенция. Плащане на дължимите налози, получаване.
      Разход на време - 5 часа. За нервите не ми се говори.
      Част от митото си го взех обратно по късно, че половината от колегите ми от университета са митничари и открихме неправомерни тълкувания на тарифата, та им пуснах едно писъмце на шуменци и на другия ден след писмото - Ами да, сбъркали сме, елате ще възстановим парите...
      Само че, на мен времето ми е по ценно, щото никой още не е намерил начин да го връща.
      Така са нещата в малките градове...
      Хм.. до колкото знам...колети се отварят по други причини, но не и да се сверява съдържанието с обявената стойност на етикета... Предполагам някой е искал да си направи подарък...
      Но всичко е възможно...
      Тъй че - взимайте предпазни мерки, че гледаме на какво дередже е всичко...
      Публикувайте отговор

      Коментар


      • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        Поръчвай KG-UVD1P. Все още най-доброто, ИМХО.
        Подкрепям напълно. Има още поне 5 китайци двъбандери с различни предимства и недостатъци, но като цялостно представяне, Воксуна е най-добре.
        По въпроса с поръчките - има и в София Воксуни на по 170 лв, което прави риска с пратките почти безсмислен. Освен тях има и нанофонски двубандер NF-669, които за сега дава не-лоши резултати като мощност спрямо размер - 5.2 вата на предаване на 439 мхц, пък размера му е по средата между воксун-а и бауфенг-а (и цената е почти по средата - 135лв. в илиянци). Микрофончето му е много чувствително и аудиото му е супер. Батерията издържа 2-3 дни. За двата метра не знам как се държи, ама скоро ще кажа. Основния му проблем в сравнение с Воксуна е, че НЯМА DTMF. Това обаче си е проблем, ако искаш да ползваш линковете на рипитъра на Мусала или да се връзваш с някой рипитър през ехолинка ... Така де, вече нещата не са както преди 2 години - има ефтини китайски радиа и тук, но и до сега KG-UVD1P на воксун си е топ модела

        П.П. Има друга тема за пратките и проблемите с тях. Вчера например разбрах, че в мексико има град, в който има булевард, който се казва "BULGARIA(REP.)" и пратката ми лети натам , но пак казвам, това е тема за другата тема.
        Последно редактирано от upi; 21-07-11, 00:09.
        Ако не свършва добре, значи не е свършило!
        0888 315 794
        LZ1UPI
        A1 (Rh+)

        Коментар


        • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Поръчвай KG-UVD1P. Все още най-доброто, ИМХО.
          Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
          Подкрепям напълно. Има още поне 5 китайци двъбандери с различни предимства и недостатъци, но като цялостно представяне, Воксуна е най-добре.
          По въпроса с поръчките - има и в София Воксуни на по 170 лв, което прави риска с пратките почти безсмислен. Освен тях има и нанофонски двубандер NF-669, които за сега дава не-лоши резултати като мощност спрямо размер - 5.2 вата на предаване на 439 мхц, пък размера му е по средата между воксун-а и бауфенг-а (и цената е почти по средата - 135лв. в илиянци). Микрофончето му е много чувствително и аудиото му е супер. Батерията издържа 2-3 дни. За двата метра не знам как се държи, ама скоро ще кажа. Основния му проблем в сравнение с Воксуна е, че НЯМА DTMF. Това обаче си е проблем, ако искаш да ползваш линковете на рипитъра на Мусала или да се връзваш с някой рипитър през ехолинка ... Така де, вече нещата не са както преди 2 години - има ефтини китайски радиа и тук, но и до сега KG-UVD1P на воксун си е топ модела

          П.П. Има друга тема за пратките и проблемите с тях. Вчера например разбрах, че в мексико има град, в който има булевард, който се казва "BULGARIA(REP.)" и пратката ми лети натам , но пак казвам, това е тема за другата тема.
          Много Ви благодаря.
          Ако я има за 170 лв наистина си губи смисъла за поръчка от Китай. Лошото е че щях да си поръчам и разни аксесоари с тях но няма пълно щастие.
          На Илиенци съм ходил само един път в живота си. Няма проблем да отида до там, но като отида къде да търся? Някакъв по близък ориентир?

          Коментар


          • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

            Като влезеш през бариерата за коли (северната страна), второто или третото магазинче в ляво на паркинга (двайсетина метра след бариерата). Пак казвам, влизаш в дясно (северно) от централния вход за пешеходци - през входа за автомобили.
            Ако не свършва добре, значи не е свършило!
            0888 315 794
            LZ1UPI
            A1 (Rh+)

            Коментар


            • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

              Много благодаря! Като се прибера ще го посетя.

              Коментар


              • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

                И на мен нещо от известно време ми се върти един мерак в главата за два двубандера Воксун за лов и за в морето ама някои да знае дали ги има в Бургас и на каква цена,че не искам да ви ангажирам с интернет покупки колеги.
                Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                Коментар


                • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

                  Китайката давали някакви документи при покупка на радиостанция?
                  Въпросът ми е в следствие от темата "Радиостанциите и органите на реда".
                  LZ1IHM

                  Коментар


                  • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

                    Разпечатай си документа от Пей Пал,там пише името ти,адраса ,модела на радиото и платената сума. Това е напълно достатъчно.

                    Успех !!!73

                    Коментар


                    • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

                      Питам за китайката на Илиенци.
                      По съвети на колеги от форума по-добре да си купя станция от там.
                      LZ1IHM

                      Коментар


                      • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

                        Първоначално публикуван от handycam Преглед на мнение
                        Питам за китайката на Илиенци.
                        По съвети на колеги от форума по-добре да си купя станция от там.
                        За по-добре - на знам. Просто родните ни митнически власти направиха другото до голяма степен безсмислено, предвид евентуалните разправии по митниците и загуба на минимум половин ден, ако си извън София.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

                          Стига недомлъвки бре хора , споко няма да ви ангажирам с покупката , имам си човек. Та има ли ги Воуксуните на Илиянци или не и ,ако да кои модел и цена.
                          Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                          Коментар


                          • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

                            Това имах в предвид Sparky.
                            LZ1IHM

                            Коментар


                            • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

                              Първоначално публикуван от traper2504 Преглед на мнение
                              Стига недомлъвки бре хора , споко няма да ви ангажирам с покупката , имам си човек. Та има ли ги Воуксуните на Илиянци или не и ,ако да кои модел и цена.
                              В четвъртък имаше WOUXUN KG-UVD1 на 175 лева

                              Коментар


                              • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

                                Наи после. Мерси колега за отговора. Поздрави.
                                Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X