Обява

Свий
Няма добавени обяви.

QUANSHENG TG-UV

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

    http://www.409shop.com/409shop_product.php?id=105775
    Някой дали вече има впечатления от този "продукт"?? Ако имате, разказвайте. Ако не - да поръчвам ли за тестове?
    Ако не свършва добре, значи не е свършило!
    0888 315 794
    LZ1UPI
    A1 (Rh+)

    Коментар


    • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

      Появил се е нов двубандер http://www.409shop.com/409shop_product.php?id=105799 за 55$.
      Всички ние обаче чакаме да се появи това

      вече и с подържа на дирекна връзка с космическия кораб Енрърпрайс.

      Коментар


      • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

        Първоначално публикуван от ike Преглед на мнение
        Всички ние обаче чакаме да се появи това

        вече и с подържа на дирекна връзка с космическия кораб Енрърпрайс.
        На снимка изглежда интригуващо Дай линк към някъква по-подробна информация за туй чудо
        LZ1DVB

        Коментар


        • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

          Нямам никаква информация за радиото. Просто ми попадна в един руски форум и веднага ме грабна с дизайн. Би трябвало да е влаго и прахо устойчиво. В руския форум коментираха, че все още не са почнали да го щамповат масово. Какви са му характеристиките и цената - не знам. Не знам и след колко време, ще се появи на пазара. Модела е IP-VU1A http://www.google.com/search?q=IP-VU...-8&sa=N&tab=iw

          Коментар


          • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

            Първоначално публикуван от slav.bg Преглед на мнение
            За Wouxun-a, мисля да си поръчам една къса антена, че като нося някой път токито по джобове на яке или на кръста, много му закачам антената !
            Само се притеснявам, ако взема такава къса антена, радиото да не "оглушее" прекалено много . Мисля да взема нещо такова (имам преходник) : http://www.409shop.com/409shop_product.php?id=103107
            Поръчах, дочаках, дойде...
            Определено не съм доволен!

            Освен плюсовете относно габаритите - станцията напомня Бенефон Сигма Голд ( или някоя от производните му - нищо повече.
            Напразно похарчени стотинки..

            Коментар


            • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

              Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
              Напразно похарчени стотинки..
              Ти да си жив и здрав!
              Търсих без резултат впечатленията на един руснак за какво ползва тази антена. Най-общо, по спомени - когато карали коли в колона.. Обяснимо...
              Публикувайте отговор

              Коментар


              • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

                Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                Ти да си жив и здрав!
                Търсих без резултат впечатленията на един руснак за какво ползва тази антена. Най-общо, по спомени - когато карали коли в колона.. Обяснимо...
                Абе малката антенка и за градски репитри върши работа ! Иначе то си е пределно ясно, че не може и да се мисли за DX връзки!
                Въпреки, че понякога и с не токова скъпи и добри гуменетки се правят далечни връзки! Примерно вчера бяхме до паметника на Шипка и с Wouxun-a и гуменетка имитация на Diamond за 5$ , с 1W минавах на Q5 през репитрите на Плевен, Хасково, Кърджали, Пампорово (вр. Снежанка) и с 5W отварях, но трудно репитер в София на 439.300 или 439.400 не съм сигурен за точната честота понеже съм ги запаметил в радиото само като София и не превклучих да вида точната !!! А с един колега от Пазарджик на деректна се чувахме на 5 / 8-9 като отценка .
                Последно редактирано от slav.bg; 26-04-11, 11:59.
                LZ1DVB

                Коментар


                • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

                  Някой има ли впечатление от това? http://www.409shop.com/409shop_product.php?id=105861

                  Коментар


                  • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

                    Опит за копие на Yaesu VX-3. Максимална мощност - 2 вата.

                    Не съм го държал в ръка, ама не бих се и пробвал.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

                      Първоначално публикуван от yaesu47 Преглед на мнение
                      Някой има ли впечатление от това? http://www.409shop.com/409shop_product.php?id=105861
                      Пътува насам - като дойде ще напиша.
                      Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                      0888 315 794
                      LZ1UPI
                      A1 (Rh+)

                      Коментар


                      • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

                        upi колко ще излезе с доставката?
                        Кола без турбо е като жена без цици, върши работа но не доставя удоволствие.
                        Витара 1.6 16V TURBO POWER!!!
                        "Mud Angels" Stara Zagora

                        Коментар


                        • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

                          88 лв. до твоя адрес, а ако те викнат в митницата, там вече не знам на коя баница си.
                          Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                          0888 315 794
                          LZ1UPI
                          A1 (Rh+)

                          Коментар


                          • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

                            Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
                            Пътува насам - като дойде ще напиша.
                            Дойде ли?

                            Коментар


                            • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

                              Мога да споделя само първи впечатления, защото нямах време за по-сериозни тестове ...
                              При изваждане от кутията - кофти изработка и не-добра пластмаса. Има две еднобандови антени, но двубандова няма в комплекта, което си е 100% недоразумение, от което личи, че китайците нямат ни най-малка идея, какво точно са откраднали. Упътването, както сами можете да се сетите, е на чист ЧИнглиш, но пък е лесно за работа, след като веднъж му свикнеш (свиква се за 2 минути с книжка в ръка ).
                              До тук с лошите впечатления, които са само първоначални. От тук насетне само благи думи. Софтуера е ОК - до сега не съм му търсил бъгове, но самия факт, че се тегли от www.yaesu.hk, ми говори, че не е много зле. Радиото се държи перфектно на 400 мхц, като с малката си антенка идеално се справя и с по-големи разстояния. На двата метра (144 мхц) не съм толкова благосклонен да го похваля, но ..става. Първо сравнение с воксуна - четири пъти по-малко, три пъти по-леко, два пъти по-евтино, но и два пъти по-маломощно. Е, по-маломощно, но пък батерийката му е съвместима с някой от моделите на мобилен телефон нокия (като се сетя кой модел батерийка беше ще напиша), които пък се пазаруват от илиенци за по 10-15 лева. Има функция за едновременно слушане на двата банда, но за съжаление само в честотен (не и в канален) режим.
                              Като сравнение с еднобандовте NКТ3 и nanophone - по-добро и от двете и като работа и като меню и като аудио, пък и като сложиш втория банд - несравнимо по-добро. В момента нямам yaesu vx3 под ръка и затова не мога да го сравня, тъй че ако някой има желание и малък японец, може да се видим и да направим няколко теста.
                              Резюме : Добро (съотнесено като цена/качество/размер) двубандерче за в града, а и за в планината, с перфектен размер, за сметка на мощност, НО само след като му се вземе добра двубандова антена (става от yaesu vx3 или може да се поръча заедно с радиото). Иначе може да се ползва само като нелош еднобандер. Батерията му издържа до 3 дни на прослушване и със сигурност държи един ден на нормална употреба. Имайки предвид, че в кибритена кутийка може да се пъхнат още две резервни батерии, сами си вадете изводи.
                              Последно - според първите наколко дни ползване, но без претенции за щатлно тестване - препоръчвам го.
                              Последно редактирано от upi; 10-06-11, 17:30.
                              Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                              0888 315 794
                              LZ1UPI
                              A1 (Rh+)

                              Коментар


                              • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

                                На каква дистанция му е обхвата?
                                Кола без турбо е като жена без цици, върши работа но не доставя удоволствие.
                                Витара 1.6 16V TURBO POWER!!!
                                "Mud Angels" Stara Zagora

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X