Обява

Свий
Няма добавени обяви.

QUANSHENG TG-UV

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

    Нова версия на KG-UVD1 която изглежда по лъскаво. http://translate.google.bg/translate...la:bg:official
    Последно редактирано от Ясен; 25-07-10, 10:32.

    Коментар


    • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

      Ние, руснаци, за тези неща имаме един мнооого специален израз - "Те же яйца, только в профиль!"

      Коментар


      • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

        Интерестно, че на официалния сайт нама никаква информация ?!
        А иначе се надявам, при появата на тази по-нова модификация, цените на останалите KG-UVD1 да падне.
        LZ1DVB

        Коментар


        • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

          Първоначално публикуван от slav.bg Преглед на мнение
          Интерестно, че на официалния сайт нама никаква информация ?!
          А иначе се надявам, при появата на тази по-нова модификация, цените на останалите KG-UVD1 да падне.
          Според опита ми до сега, мога да кажа че ще падне, ама незначително - с долар - два, най-много 5. А има вариант и да не падне хич, а новата версия да е с 2-5 долара по-скъпа.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

            Здравейте,незнам колко ще падне но дано да са решили
            проблемите които които на мен ми създават проблеми .
            Разбрах какво ми трябва ,но незнам кой ще ми помогне?!
            Принципа на работа е е следният: операционен усиловател
            LM358 двоен. На първия вход- подпрян на масапрез резистор
            и ключов транзистор вход+ през 4 резистора паралел "шунт"
            мери тока на краините транзистори защитата по сметки излиза
            на 2,7А поне на толкова трябва да изключи да не се изпържат
            полеваците изхода на първия ОУ Влиза на втория на единия вход
            а на другия се подава предполагам правоъгълни импулси от процесора
            pin 24 през 3 RC филтъра и т.н Изхода управлява геитовете на драйверите.
            Схемата е от възможно най простите няма обратна връзка да се следи мощноста.
            Ситуацията е следната китаиските инженери са го настроили по следния начин
            задали са от процесора някави импулси с определена честота която отговаря
            на Х-напрежение и са казали това е 1W по същия начин за 4W -5W и сега стигаме
            до съществото на въпроса pin 24 от процесора отговаря на APC "Automatic Power Control Circuit
            - как да стигна през менюто до това APC или през дата кабела все едно .Консумацията е 1.6А
            смятам че мога да го понапъна до 2А и нагоре преди да сработи защитата.Другия краен вариянт
            е да променя режима на ОУ измислил съм го трябва да променя един резистор и това което се
            подава от процесора си остава същото корегирам другия вход и променям режима, но това ще си
            го оставя за най накрая ако не се преборя защото зная че има начин.В заключение мога да кажа
            от моя гледна точка че тези токита се настроиват колкото излезе това не е коректно още повече
            че са го стандартизирали по ISO 9001 Това можем да го хванем ако всеки има възможност да измери
            и да сподели колко консумира на предаване и ще сметнем дали е реална мощноста. Дано да не съм бил досаден ако
            може някой да помага.

            Коментар


            • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

              Преди да се захванеш със сложните неща,пробвай нещо по-просто! Провери напрежението на батерията по време на предаване и товарното съпротивление на измервателната апаратура ! Случвало ми се е (с моторолска батерия) при предаване да пада 1,5-2 волта поради некачествена клетка. Това се сещам засега. Успех!!!

              Коментар


              • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

                Първоначално публикуван от LZ5UE Преглед на мнение
                Преди да се захванеш със сложните неща,пробвай нещо по-просто! Провери напрежението на батерията по време на предаване и товарното съпротивление на измервателната апаратура ! Случвало ми се е (с моторолска батерия) при предаване да пада 1,5-2 волта поради некачествена клетка. Това се сещам засега. Успех!!!
                Аз ги меря с КСВ метър между изхода и антената. Показва и мощност, освен друго. Мисля си че така е най-реално.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

                  Освен във външния вид, не забелязох разлика между "Wouxun KG-UVD1" и новия "Wouxun KG-UV2D" .
                  www.wouxun.us
                  LZ1DVB

                  Коментар


                  • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

                    Ау, свестен кожен калъф, 10 долара, леле, откога го чакам - http://www.wouxun.us/Accessories.html!

                    Коментар


                    • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

                      Първоначално публикуван от slav.bg Преглед на мнение
                      Освен във външния вид, не забелязох разлика между "Wouxun KG-UVD1" и новия "Wouxun KG-UV2D" .
                      www.wouxun.us
                      Има и още една разлика.Старата версия тежи 250 грама,а новата 850 грама.Моля знаещите да кажат дали си струва да си я закупя.Гледам в радиогеарпро вече се продава.Старият дизайн лично мен ме кефи повечко. G-UV2 Dual band (VHF + UHF) radio http://www.radiogearpro.com/main/ind...2486dcf6351fd1
                      OFFROAD SANDANSKI TEAM ON FACEBOOK

                      http://www.facebook.com/group.php?gid=304000130920

                      Коментар


                      • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

                        Първоначално публикуван от blagoo Преглед на мнение
                        Има и още една разлика.Старата версия тежи 250 грама,а новата 850 грама.Моля знаещите да кажат дали си струва да си я закупя.Гледам в радиогеарпро вече се продава.Старият дизайн лично мен ме кефи повечко. G-UV2 Dual band (VHF + UHF) radio http://www.radiogearpro.com/main/ind...2486dcf6351fd1
                        В грешка си ! Това не е "Wouxun KG-UV2D" , а "Quansheng TG-UV2" . Лично нямам преки наблюдения върху "Quansheng" затова нека колеги които го ползват да си кажат думата за него .
                        LZ1DVB

                        Коментар


                        • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

                          Първоначално публикуван от slav.bg Преглед на мнение
                          В грешка си ! Това не е "Wouxun KG-UV2D" , а "Quansheng TG-UV2" . Лично нямам преки наблюдения върху "Quansheng" затова нека колеги които го ползват да си кажат думата за него .
                          Приема се.Мале,мале къде съм спал?
                          OFFROAD SANDANSKI TEAM ON FACEBOOK

                          http://www.facebook.com/group.php?gid=304000130920

                          Коментар


                          • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

                            Пристигна ми поредното двубандерче Wouxun. Поръчах същия модел какъвто съм поръчвал и преди и мнението ми е, че качеството на материялите и изработката е леко спаднало ! Освен това станцията е окомплектована с "двубандова" антена която работи доста по-зле на 70см. От 409шоп, ми отговориха, че станциите идват с такива антени от завода. Като цяло съм леко разочарован (но нищо немога да направя освен да повдигна диспут със съмнителен изход в ПейПал ), но дано само с това да се размине. Ще използвам снимка на UPI за да онагледя
                            Последно редактирано от slav.bg; 11-08-10, 07:25.
                            LZ1DVB

                            Коментар


                            • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

                              А къде му е врътката за каналите? Според мен това е просто друг модел. От там и кофтито антена.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

                                Прав си Спарки!
                                Явно става въпрос за нещо друго .....
                                Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                                Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X