Обява

Свий
Няма добавени обяви.

QUANSHENG TG-UV

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: О! Чудо! Китайски двубандер.

    И при мен беше точно така. След 2 седмици да се похвалиш!

    Коментар


    • До: О! Чудо! Китайски двубандер.

      При мен пък, започва да приема с половин секунда по-късно. Wouxun KG-UVD1P. Някой има ли идея защо?
      LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

      Коментар


      • До: О! Чудо! Китайски двубандер.

        Отвори си скуелча да шуми радиото и пробвай. Ако чуваш веднага, значи шумоподтискащата система се ебава.

        Коментар


        • До: О! Чудо! Китайски двубандер.

          Първоначално публикуван от Estranged Преглед на мнение
          Отвори си скуелча да шуми радиото и пробвай. Ако чуваш веднага, значи шумоподтискащата система се ебава.
          ...или ако говори на канал с CTCSS или DCS, просто отваря с една идея по-късно. Всички станции го правят, включително и марковите. Изгади си навик да започваш да говориш с малко закъснение, след като натиснеш бутона. Като и останалите от групичката си изградят същия навик, нещата се оспиват.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • До: О! Чудо! Китайски двубандер.

            През репитера (LZ0UHF)го усетих, с втора станция до мен. И скуелча не помага.
            LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

            Коментар


            • До: О! Чудо! Китайски двубандер.

              Това е добър съвет, не съм работил с тия системи, но и аз ще го имам в предвид. Макар, че тоя навик си го изградих с първото ми укв - тантал който палеше на предаване 'гат си иска. Съвета от мен е да не запушвате докрай скуелча, а само колкото е необходимо, дори да шумне от време на време.
              п.п. Аз май съм готов да бодя дата кабела... нали със софтуера от 409шоп го програмирате? Аз останах в впечатление, че има много настройки, а то си е елементарно..
              А, да, може ли да му усиля малко микрофонния усилвател. Днеска го сравних с 2 ft-та като го слушахме на icom ic-746 pro.. излиза много ниско нивото от микрофона спрямо другите, а и с тоя орязан спектър на средните и подчертани ниски честоти при кофти сигнал няма да е много добре разбираемо макар, че звучи добре. Така мисля аз.
              Последно редактирано от Estranged; 21-10-09, 23:46.

              Коментар


              • До: О! Чудо! Китайски двубандер.

                Първоначално публикуван от pacific Преглед на мнение
                През репитера (LZ0UHF)го усетих, с втора станция до мен. И скуелча не помага.
                През репитер се случват тия неща. Просто някои станции го правят, независимо от марката и цената. Изгради си навика, за който ти казах.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • До: О! Чудо! Китайски двубандер.

                  Първоначално публикуван от Estranged Преглед на мнение
                  А, да, може ли да му усиля малко микрофонния усилвател. Днеска го сравних с 2 ft-та като го слушахме на icom ic-746 pro.. излиза много ниско нивото от микрофона спрямо другите, а и с тоя орязан спектър на средните и подчертани ниски честоти при кофти сигнал няма да е много добре разбираемо макар, че звучи добре. Така мисля аз.
                  Обърни внимание да не е сложена на NARROW девиация. Тя се ползва само за PMR. Иначе се ползва WIDE.

                  Има голямо значение и с какво точно я слушаш, особено за тембъра. И тук няма значение марката и цената. Конкретните модели, дори на една и съща марка, звучат различно.

                  Девиацията може да се вдигне, но трябва да я разглобиш. Има потенциометър вътре. Обаче не те съветвам да го правиш, освен ако нямаш опит в тия неща. Не е от най-фините електроники, но определено има достатъчно неща, дето може по невнимание да скапеш, при отварянето, бъзикането и особено при сглабянето.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • До: О! Чудо! Китайски двубандер.

                    WIDE си е по дефаут. Ще трябва да се бутне малко тоя усилвател, дразни ме така, макар, че пък от друга страна така като е позатапен няма да се чуват странични неща. И да видя къде са хванали братята китайци крайното стъпало, защото на марковите радиа ползват за радиатор задната част на станцията като махнеш батерията а тука за мое удивление е пластмасова. Иначе мойто захапва от раз на приемане, нямам никакво забавяне.
                    Благодаря ти за помощта, лека...

                    Коментар


                    • До: О! Чудо! Китайски двубандер.

                      Първоначално публикуван от Estranged Преглед на мнение
                      WIDE си е по дефаут. Ще трябва да се бутне малко тоя усилвател, дразни ме така, макар, че пък от друга страна така като е позатапен няма да се чуват странични неща. И да видя къде са хванали братята китайци крайното стъпало, защото на марковите радиа ползват за радиатор задната част на станцията като махнеш батерията а тука за мое удивление е пластмасова. Иначе мойто захапва от раз на приемане, нямам никакво забавяне.
                      Благодаря ти за помощта, лека...
                      Пластмасова е батерията, ама зад нея е корпуса на станцията, който си е чист алуминий.

                      Крайния усилвател не можеш да бутнеш. Бута се микрофонния, до колкото помня. От там се качва девиацията. Обаче вътре са няколко, и трябва да го уцелиш кой е. А ако не уцелиш, може да разбазикаш честотата, и без честотомер няма да се оправиш после.

                      По платка забрави да сваляш схема. SMD е всичко, при това от най-ситните елементи. (е, почти).
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • До: О! Чудо! Китайски двубандер.

                        LZ5UE е пуснал в една подобна тема линкове към 2 форума, там си пише всичко по моите въпроси, със снимки и обеснения кое, как. Освен това има много интересна информация, други доработки, софтуерни отключвания и експерименти с радиото. Най-важното за мене е, че се оказа, че са мерили нивото на модулацията с някакъв анализатор и наистина се оказва, че трябва да се вика пред микрофона за да се достигне някакво ниво. Решението по проблема е обяснено със снимки и достатъчно инфо.
                        П.С. Не, че не може да се работи съвсем нормално с радиото и така!

                        Коментар


                        • До: О! Чудо! Китайски двубандер.

                          Можеш ли да ги дадеш тези линкове?
                          LZ1AID

                          Коментар


                          • До: О! Чудо! Китайски двубандер.

                            ето:

                            http://www.krc.ham.net.ua/UGF/viewto...id=20&pagina=1

                            и

                            http://lpd.radioscanner.ru/index.php...c=23908&page=0

                            Коментар


                            • Благодаря

                              А някой пробвал ли е да отключи честотите на KG-UVD1P?

                              Стана
                              Последно редактирано от Pacific; 22-10-09, 20:07.
                              LZ1AID

                              Коментар


                              • До: О! Чудо! Китайски двубандер.

                                Първоначално публикуван от Estranged Преглед на мнение
                                Слушах го на 145 и като пусна ptt радиото продължава да предава около половин секунда.

                                И мойто е така, даже има леко шумче в това предаване около половин секунда, имах и weierwei v1000 и и то имаше такова
                                Последно редактирано от Pacific; 22-10-09, 20:08.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X