Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Baofeng UV-5R

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: О! Чудо! Китайски двубандер.

    Oт днес съм Бауфен ном5 .

    МнОГО добри впечатления, мнОГО работи ми харесват , да живей Китай , и тяхната Ком партия .
    Не ми хареса липсата на ЕС- мер , това което го има не върши работа , също неоперативната и трудна смяна на каналите .
    Модулацията е отлична ,страхотна ... дълбока , възпроизвеждане .. хммъмм, перфектно за размера си .
    Въвеждането на каналите е бързо и лесно ( след като свикнеш ) , не разбирам защо трябва кабел за компютър , нали ми трябват 10 честоти .
    Който си купува , да си купува + батерия елиминатор , и преход за антената не кат мен ...
    На двамата любители на които показах станцията , на първият от ушите му почна да излиза бял пушек , от очите огън , другият си подпали подметките при старта и отиде да търси 80лв .
    Последно редактирано от Pacific; 22-01-13, 22:46.

    Коментар


    • #62
      От: Baofeng UV-5r някои с такава в София

      На Илиенци я имаше преди месец - 85 пари. Сега не знам....

      Коментар


      • #63
        От: Baofeng UV-5r някои с такава в София

        Брей, пък и без пари. Гледам, че има 1 копче повече от тази.. http://www.kightradio.com/TYT-TH-UVF...ware_p_27.html
        Каква ли е разликата?

        Коментар


        • #64
          От: О! Чудо! Китайски двубандер.

          И малък жокер (дето на мен ми костваше преинсталация на уиндоуса) - ако имате проблеми с драйверите на кабела под XP - инсталирайте драйверите за Vista. Работят перфектно .

          И да питам нещо - това ако се отключи може ли да предава на радио честотите? Примерно там дето е някое FM радио? Питам само от любопитство .

          Коментар


          • #65
            От: О! Чудо! Китайски двубандер.

            Първоначално публикуван от emilvr Преглед на мнение
            ....... не разбирам защо трябва кабел за компютър , нали ми трябват 10 честоти .
            Защото на мен 10 честоти не ми стигат, а искам да ги имам всичките, за да е готово радиото за всякакви случай, а не само в 10 от тях

            Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
            И да питам нещо - това ако се отключи може ли да предава на радио честотите? Примерно там дето е някое FM радио? Питам само от любопитство .
            Само слуша, не предава.
            LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

            Коментар


            • #66
              От: О! Чудо! Китайски двубандер.

              Май прекаляваме с агитацията за тестовете в КРС.
              LZ(единица) Лима Жоро Жоро
              2002 ●||||||● Grand Cherokee Limited 4.7L и Ксантия 2000 HDi 110 коня без едно магаре.

              Коментар


              • #67
                От: О! Чудо! Китайски двубандер.

                " Защото на мен 10 честоти не ми стигат, а искам да ги имам всичките, за да е готово радиото за всякакви случай, а не само в 10 от тях"
                По дяволите , така е , ден по- късно и аз съм на това мнение !
                Сравних приемането при мн слаб сигнал на Бау-5 , и Алинко ДЖ- еС 11 , и Алинко ДЖ-195 което си е чудесно радио , ииии Бау не отстъпва на Алинко .
                Смърт на Алинко , да живее Бау-5 !

                Само , може ли да ме ориентира някои има ли файл тук , ( и кой) , където някой се е трудил и подредил симплекси , репитри и ПМР честоти наготово ?
                Извинявам се че питам , но вече има твърде мн вариянти , и това ще ориентира и други нови Бау- фенове .

                Коментар


                • #68
                  От: О! Чудо! Китайски двубандер.

                  Имам файл за Chirp и CSV.

                  Репитрите са подредени от север на юг, и от запад на изток.
                  Без Софийските, те са първи, на куп.
                  LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

                  Коментар


                  • #69
                    От: Baofeng UV-5R

                    Я, някой ми е преместил мненията тук. Т'ва добре, ама аз писах за Wouxun KG-UV6D, не знам дали USB кабелите на Baofeng-a ще работи.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Baofeng UV-5R

                      Благодарности !
                      CSV файла е страхотен , спестява цял ден въвеждане , а и редът на подреждане е мн хитро направен .
                      Cirp файлът не мога да разбера / отворя , какво е ? ( вероятно симплекси ? )
                      Последното което видях и ми хареса е , че при падането на батерията , станцията казва на глас , че е станало .

                      Трябва да отворим и въпросът за защита на Бау от пренапрежение , при външен изправител , и защита от гръмотевици/ статика ( идва сезонът ) , заземявания на типовете антени , това ще спести ядове и пари на новите собственици на Бау .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC04378.jpg
Прегледи:1
Размер:96.7 КБ
ID:5446026

                      Прилагам и снимка на Бау-Бау .

                      Коментар


                      • #71
                        От: Baofeng UV-5R

                        Според мен USB кабела няма значение какъв е. При Wouxun и Baofeng .. стандарта е еднакъв .. така че кабелите нямат значение.
                        Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
                        A POS
                        0885600200
                        За момента пасажер

                        Коментар


                        • #72
                          От: Baofeng UV-5R

                          Кабела за програмиране на всички китайци е еднакъв. Да, случва се точно определен кабел, ако е USB, да работи с едни и да не работи с други, но няма как да знаеш предварително.

                          Аз затова препоръчвам преходник USB-COM с чипсет на FTDI (има го в комет.бг) + кабел за COM порт. Така имате възможно най-безпроблемния вариант. А преходника може да се ползва и за други устройства. Драйвъри има за всичко, и няма шанс да започне да няма, защото чипсета е измежду най-масовите и най-читавите и със сигурност ще се ползва още дълго.

                          Към момента нямам устройство, дето да не върви с тоя преходник. Няма и компютър, на който да не се е инсталирал безгрижно. Ползвам същия и за диагностиката на джипката, отново без проблем. И на XP, и на 7-ца, 32 и 64 битов.

                          В оная тема стана мазало и беше наложително да се раздели. Сега темите са разделени по марки, а антените - отделно.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Baofeng UV-5R

                            Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
                            Я, някой ми е преместил мненията тук. Т'ва добре, ама аз писах за Wouxun KG-UV6D, не знам дали USB кабелите на Baofeng-a ще работи.
                            Кабелът е универсален и за двете станции, а може и за повече но не съм пробвал.
                            LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

                            Коментар


                            • #74
                              От: Baofeng UV-5R

                              Малките бау-бау са с различен кабел , подобен на иесу .
                              0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                              Коментар


                              • #75
                                От: Baofeng UV-5R

                                Малко се притеснявам , да не заспамвам тва - онова , и дали не задавам тъпи въпроси , ..
                                Коя от тези схеми да направя? Имат малки разлики , а никога не ми се е налагало подобни операции .
                                (ако бях в София просто щях да ида при някои , да му платя и да ми качи каналите , и това -онова )Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Serial-Radio-Interface.jpg
Прегледи:1
Размер:54.5 КБ
ID:5446064Натиснете снимката за да я уголемите

Име:uv-5r-interface.jpg
Прегледи:1
Размер:66.0 КБ
ID:5446065Натиснете снимката за да я уголемите

Име:tg-uv2 serial interface schematic.jpg
Прегледи:1
Размер:102.6 КБ
ID:5446066

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X