Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Baofeng UV-5R

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Baofeng UV-5R

    Na 520 Мhz ти е забранено да говориш. По Устав. Ти кажи "+" ли е "-" ли е?
    LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

    Коментар


    • От: Baofeng UV-5R

      Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
      ...... това означава, че ще има по-голям обхват или ??
      Toва НЕ означава, че ще има по-голям обхват! Означава, че работи в по-голям честотен диапазон. Аз ако бих си го купувал, бих си взел по-новия модел, не за друго, а защото се предполага, че бъговете от предното са поизчистени, което не означава че ще е по-добро, може и да е по-лошо...
      LZ1PER

      Коментар


      • От: Baofeng UV-5R

        Първоначално публикуван от Pacific Преглед на мнение
        Na 520 Мhz ти е забранено да говориш. По Устав. Ти кажи "+" ли е "-" ли е?
        Може би малко лаяшки въпрос, задавам, но мога да си говоря и под 520 Mhz, нали, в смисъл без лиценз ? В диапазона 400-520 ? Или мога да говоря само на 400 или 520?? Пак да си повторя не разбирам, ама грам....
        П.С Явно си трябва, да седнем на маса с някой, който разбира, та да ми разясни всичко свързано
        За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
        Honda Dominator 650
        088ЧЧ93979-->Борис
        0878956Ч38-->Борис

        Коментар


        • От: Baofeng UV-5R

          Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
          ....П.С Явно си трябва, да седнем на маса с някой, който разбира, та да ми разясни всичко свързано
          Явно си трябва. Ама, можеш да си спестиш 50-те лв. ако попрочетеш малко в нета: КРС, Нац. план за ......
          LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

          Коментар


          • От: Baofeng UV-5R

            Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
            ..... Пак да си повторя не разбирам, ама грам....
            П.С Явно си трябва, да седнем на маса с някой, който разбира, та да ми разясни всичко свързано
            В събота, без маса, ще ти обяснявам - и без това ще имаме достатъчно време, ако няма бомби отново..

            Коментар


            • От: Baofeng UV-5R

              Е, добре де! Как така моето е чисто UV-5r , а е 136-174.997 5 Mhz и 400-520.997 5 Mhz и е със стъпка 2.5, 5.0, 6.25, 10.0, 12.5, 20.0, 25.0 и 50.0 К ?

              Коментар


              • От: Baofeng UV-5R

                Тия обхвати спокойно се задават от софтуера за програмиране.
                LZ1OAL

                Коментар


                • От: Baofeng UV-5R

                  На тези, които работят до 520 MHz и антената им е за честота до 520 MHz: http://www.409shop.com/409shop_product.php?id=108989, а станциите до 480 са с такива антени: http://www.409shop.com/409shop_product.php?id=107197.

                  73! LZ1GXG

                  Коментар


                  • От: Baofeng UV-5R

                    Колеги кажете какво да си сложа на копчетата че да не се трият. Бях чул от някъде че лепило за кожа прозрачно върши работа но незнам какво да е ... дайте някви предложения ?

                    Коментар


                    • От: Baofeng UV-5R

                      Е най-сетне пристигна и моят боец, Благодарности на Вальо!! От Хон Конг до Пловдив за 13 Работни дни, без митници и тем подобни
                      Радио+ УСБ, сега остава да го дам на някой да му направи станциите, Veni1, е заподозрян Но пък станцията не е обикновената, ами UV-5RE Plus, първите впечатления са доста задоволяващи, но задоволяващи, като на човек сблъскал се с 2 токите преди това
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG20130710_001.jpg
Прегледи:1
Размер:158.6 КБ
ID:5500729

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG20130710_002.jpg
Прегледи:1
Размер:146.1 КБ
ID:5500730
                      За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                      Honda Dominator 650
                      088ЧЧ93979-->Борис
                      0878956Ч38-->Борис

                      Коментар


                      • От: Baofeng UV-5R

                        Колеги, ударете едно рамо, подкарах Усб-то, на ръба на нервна криза бях, но стана... Като цъкна да прекарва информация, дава, че е вкарана в радиото, до тук добре, но сега започва интересното, не знам честотите на ПМР и на другите канали, някой може ли да удари едно рамо с файл или знам ли... ? Че направо се отчаях, темата я изчетох 200 пъти.. На колегата Пацифик, файла, неще да го качи програмата/оригиналната за Бау/, дава, че името му е нещо бъгаво.
                        За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                        Honda Dominator 650
                        088ЧЧ93979-->Борис
                        0878956Ч38-->Борис

                        Коментар


                        • От: Baofeng UV-5R

                          http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=214

                          Коментар


                          • От: Baofeng UV-5R

                            Какво толкова се шашкате с тези кабели не знам .... аз имам две бау-та, едното е uv-5r, другото uv-b5, и на двете съм си запаметявал каналите с клавиатурата (второто е малко по-лесно), не е кой знае колко трудно като му схванеш цаката, пък честотите ги има из интернет, за ПМР започват от 446.00625 (стъпка 6.25KHz) което е 1-ви канал, следващия е 12.5KHz над него (446.00625 + 0.01250 = 446.01875), и така до 8-ми канал.
                            Репитрите могат да се видят или в aprs.fi или на http://repeaters.lz1ny.net/cgi-bin/repeaters.py, VHF-тата са с shift 600KHz надолу, UHF-тата са с 7.6MHz надолу, т.е. ако репитер-а ви предава на 145.775 (вие приемате на тази честота), ще приема (вие предавате) на 145.175
                            Последно редактирано от sharkydog; 10-07-13, 15:30.
                            нема начин да нема начин
                            Ford Maverick 2.4 бензин/газ 1998г, екстри - изгнили шаси и купе, разтракано окачване, 1бр мъртъв цилиндър на бензин
                            LZ2SHD, нула осем 8 seven 0 4 едно сто 90 и едно

                            Коментар


                            • От: Baofeng UV-5R

                              Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
                              Колеги, ударете едно рамо, подкарах Усб-то, на ръба на нервна криза бях, но стана... Като цъкна да прекарва информация, дава, че е вкарана в радиото, до тук добре, но сега започва интересното, не знам честотите на ПМР и на другите канали, някой може ли да удари едно рамо с файл или знам ли... ? Че направо се отчаях, темата я изчетох 200 пъти.. На колегата Пацифик, файла, неще да го качи програмата/оригиналната за Бау/, дава, че името му е нещо бъгаво.
                              А с Chirp не става ли. Иначе аз ползвах файла на Пасифик ама това на стандартен UV-5R.
                              http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=159554
                              Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

                              Коментар


                              • От: Baofeng UV-5R

                                Първоначално публикуван от bilbo27 Преглед на мнение
                                А с Chirp не става ли. Иначе аз ползвах файла на Пасифик ама това на стандартен UV-5R.
                                http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=159554
                                Стана си с нормалната програма, от диска, но врътката беше с портовете, оригинално го дава на 26, а пък програмата има до 16, та трябва да го вкараш в свободен порт до 16ти, натам вече е лесно и ги направих, даже кодировките вкарах, преди малко, само на един не успях, там е CTCSS и като го зада, ми дава някаква грешка на програмата.. Сега ще го човъркам още.. Дано вече стане
                                За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                                Honda Dominator 650
                                088ЧЧ93979-->Борис
                                0878956Ч38-->Борис

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X