Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Baofeng UV-5R

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Baofeng UV-5R

    Първоначално публикуван от dtab Преглед на мнение
    С риск да бъда оплют, но защо използваш честотата 446.09375 МХц в разрез със закона? Мощността не е половин ват, а и антената се сваля...
    В смисъл?
    Това ако е честота на 8ми канал ( не ги помня на изуст ) какъв е проблема?
    А за другата честота.. ми имам изкаран клас 2

    Коментар


    • От: Baofeng UV-5R

      Първоначално публикуван от dtab Преглед на мнение
      С риск да бъда оплют, но защо използваш честотата 446.09375 МХц в разрез със закона? Мощността не е половин ват, а и антената се сваля...
      С риск да бъдеш оплют, същото се ползва и от охранители на разни хипермаркети и прочие куцо, кьораво и сакато, което пак е в разрез със закона, до колкото ми е известно, а и единствените наистина ставащи станции за PMR струват по 400 кинта. Останалото е боклук. А пък ставащите, стават единствено за PMR и толкоз. Като как мислиш че нормален човек ще се накичи с 5 различни станции според предназначението им, при положение че има една дето може да върши всичко?

      В тоя смисъл, ограниченията от половин ват ефективно излъчена мощност, каквото и да значи това, и немахаема антена са просто изисквания, за да може блондинката, дето вчера е купила от billa станции за дечурлигата, като бъзикне нещо да не заглуши половин квартал. Между половин и един ват реално разликата е никаква, а между махаема и немахаема антена буквално никаква. Идеята е да не пречиш и превземаш ефира. Е, грамотен човек с един ват и махаема антена ще пречи по-малко, от нахален неграмотник със станция от бакалията, дето е решил че той и само той ще говори на тоя канал и не го интересува никой и нищо, а основно занимание му е да се понапсува с всеки, дето засече на канала.

      Та, не кълви буквите на закона, а опитай да схванеш смисъла му. Не правиш ли простотии, никой няма да те закача. Пък и технически няма как да се разбере че станцията ти е не с половин а с един ват, и е с махаема антена, освен ако не ти цъфнат на място и премерят, или да си закачил PMR-ката към 50 ватовия усилвател с Яги-то на покрива, та да си лафите с братчед ти, дето живее в другия край на града.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Baofeng UV-5R

        Първоначално публикуван от dtab Преглед на мнение
        С риск да бъда оплют, но защо използваш честотата 446.09375 МХц в разрез със закона? Мощността не е половин ват, а и антената се сваля...
        Ако имаш предвид 8 канал, то той е с ограничение за използването му е - 500мвата. От радиолюбители с клас.
        LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

        Коментар


        • От: Baofeng UV-5R

          или да си закачил PMR-ката към 50 ватовия усилвател с Яги-то на покрива, та да си лафите с братчед ти, дето живее в другия край на града.
          .... идея
          Последно редактирано от sharkydog; 13-04-13, 09:32.
          нема начин да нема начин
          Ford Maverick 2.4 бензин/газ 1998г, екстри - изгнили шаси и купе, разтракано окачване, 1бр мъртъв цилиндър на бензин
          LZ2SHD, нула осем 8 seven 0 4 едно сто 90 и едно

          Коментар


          • От: Baofeng UV-5R

            Първоначално публикуван от dtab Преглед на мнение
            С риск да бъда оплют, но защо използваш честотата 446.09375 МХц в разрез със закона? Мощността не е половин ват, а и антената се сваля...
            Тук съм съгласен с колегата .. Ако не искаме всеки да се "цвъка" с каквото му дойде на ум по нашите честоти, не е редно да злоупотребяваме с ПМР-а. ОК- щатната гуменка и с малката мощност на токито мога да го приема, но това, да говориш с мобилната антена на 50 вата на 8-ми канал нито е приемливо, нито е рядко срещано. Всичко е въпрос на самосъзнание. Аз лично винаги съм бил против логиката "виж колко други акат по двора, защо не и ние".
            Ако не свършва добре, значи не е свършило!
            0888 315 794
            LZ1UPI
            A1 (Rh+)

            Коментар


            • От: Baofeng UV-5R

              Е с нормална ръчна станция, половин ват, и нейната си ръчна антена, нищо че е сваляема, реално не цвъкаш нищо повече от някой, дето си е купил станция от мола. Това ми беше и мисълта - не трябва да се правят простотии. Всичко над 3-4 вата мощност и над 30 сантиметра антена на PMR в общия случай е откровена простотия, освен ако имаш МНОГО сериозна причина да го направиш - например някой някъде го е закъсал, пък по друг начин нищо не чува, а и друго освен лидълската играчка няма в себе си.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Baofeng UV-5R

                Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
                Тук съм съгласен с колегата .. Ако не искаме всеки да се "цвъка" с каквото му дойде на ум по нашите честоти, не е редно да злоупотребяваме с ПМР-а. ОК- щатната гуменка и с малката мощност на токито мога да го приема, но това, да говориш с мобилната антена на 50 вата на 8-ми канал нито е приемливо, нито е рядко срещано. Всичко е въпрос на самосъзнание. Аз лично винаги съм бил против логиката "виж колко други акат по двора, защо не и ние".
                За това и си изключих echolink-а (LZ2SHD-L) И без това си беше тест дали ще го подкарам на сървъра (Debian) с тъпи кабели и тъпо токи, като част от тестовете дори пуснах и няколко песнички в ефира, но си помислих, че някой може да се подразни и спрях, така или инъче целта е изпълнена, теста беше успешен
                нема начин да нема начин
                Ford Maverick 2.4 бензин/газ 1998г, екстри - изгнили шаси и купе, разтракано окачване, 1бр мъртъв цилиндър на бензин
                LZ2SHD, нула осем 8 seven 0 4 едно сто 90 и едно

                Коментар


                • От: Baofeng UV-5R

                  За съжаление, с каквато и (преносима) радиостанция да разполага човек, рано или късно му се налага да говори и на ПМР каналите. И аз предпочитам да говоря извън ПМР-то, но когато по-голямата част от групата е с ПМР.. просто няма как.

                  Коментар


                  • От: Baofeng UV-5R

                    Възможно ли е да се вкара звук/сигнал от станцията в PC-то с кабела за програмиране или трябва да се преправя кабела ?
                    Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

                    Коментар


                    • От: Baofeng UV-5R

                      Възможно е, и то, с най-прост кабел(друг, не този за програмиране). Само гледай станцията да ти е включена на една фаза с компютъра, или да е на батерии. А каква е целта?
                      LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

                      Коментар


                      • От: Baofeng UV-5R

                        Първоначално публикуван от Pacific Преглед на мнение
                        Възможно е, и то, с най-прост кабел(друг, не този за програмиране). Само гледай станцията да ти е включена на една фаза с компютъра, или да е на батерии. А каква е целта?
                        Сетих се понеже си играя с SDR радио дали не мога използвам и станцията за това.

                        ПП. DVB-T USB донгълче на базата на RTL8238U ама трябва да му направя хубава антена.
                        Тъй като в момента страдам от щатната му антена се сетих да използвам сигнала от станцията в SDR-а за една от честотите, която чисто теоретично станцията би трябвало да приема по-добре.
                        Последно редактирано от bilbo27; 19-04-13, 10:18.
                        Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

                        Коментар


                        • От: Baofeng UV-5R

                          Акко ти се върти нещо като aprs в главата, донгълчетата точно от Плевен ги пращат.
                          Проблема е че има малко закъснение и ти докато обработиш приетото инфо, конкуренцията е доставила пакетите нагоре вече.
                          LZ(единица) Лима Жоро Жоро
                          2002 ●||||||● Grand Cherokee Limited 4.7L и Ксантия 2000 HDi 110 коня без едно магаре.

                          Коментар


                          • От: Baofeng UV-5R

                            Първоначално публикуван от jumboframe Преглед на мнение
                            Акко ти се върти нещо като aprs в главата, донгълчетата точно от Плевен ги пращат.
                            Проблема е че има малко закъснение и ти докато обработиш приетото инфо, конкуренцията е доставила пакетите нагоре вече.
                            И това, ама не точно за затова. Донгъли имам точно 2 бр. - единия е с е4000 а другия с 820т и сега ги мъча ама зор с фабричните антенчици. И двата са от Дийлекстрим ама Тератек-а работи сякаш по-добре пък и е доста по марков.
                            Забелязах че в горния пост не съм се изразил много правилно, сигнала от станцията исках да подам в едно друго приложение а не в SDR-a защото то май няма как да стане в него.
                            Ма някои нещица си ги ловят и с мъничките антенчици. ;-)
                            Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

                            Коментар


                            • От: Baofeng UV-5R

                              http://www.ebay.com/itm/390404041158...84.m1497.l2649

                              Ей такова нещо ти трябва и действаш.
                              Също така можеш да ползваш устер клема и да набучиш на оригиналната основа една медна тел с 2-3 навивки, която да си я изваеш по твой вкус - резултатите са в мега пъти по-добри от мъничката пръчка.
                              LZ1OAL

                              Коментар


                              • От: Baofeng UV-5R

                                Здравейте,купих Бауфенг UV5-R+ Plus модела е идентичен с UV5-R само на вид е различен.Искам да го използвам за слушане на канали, но нищо не намирам а пускам честоти, които със сигурност се ползват и на сканиране със стъпка 2.5.
                                Къде е проблема и какво трябва да променя с CHIRP.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X