Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Baofeng UV-5R

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Baofeng UV-5R

    Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
    Хм .. 2 седмици и дефект ... впечатленията са ти добри ??? Не разбирам.
    Ами, добри са, защото върши работата, за която е купен и то доста добре. Оказа се кофти спойка и проблема е решен за няколко минути, ако може да се нарече проблем. Синята подсветка си бачкаше, но повече ми харесва оранжева, иначе не бих се занимавал. За тези пари няма какво повече да се желае.

    Коментар


    • От: Baofeng UV-5R

      Първоначално публикуван от Bisser2 Преглед на мнение
      Ами, добри са, защото върши работата, за която е купен и то доста добре. Оказа се кофти спойка и проблема е решен за няколко минути, ако може да се нарече проблем. Синята подсветка си бачкаше, но повече ми харесва оранжева, иначе не бих се занимавал. За тези пари няма какво повече да се желае.
      Поправката сложна ли е че и моя спря да свети а не съм много добър с поялника? :>
      When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

      Коментар


      • От: Baofeng UV-5R

        Поправката в моя случай не беше сложна. Мога да те пратя при сина ми (той поправи моята), че аз не виждам добре вече. :-)
        Не мога да пращам ЛС, ако искаш кажи как да се свържем.

        Коментар


        • От: Baofeng UV-5R

          Между другото, някой има ли впечетления колко ударо-, водо-, идиото- устойчива е въпросната джаджа?

          Коментар


          • От: Baofeng UV-5R

            Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
            Между другото, някой има ли впечетления колко ударо-, водо-, идиото- устойчива е въпросната джаджа?
            Винаги има ентусиасти за дурако-тестове
            http://www.youtube.com/watch?v=Qv8L2CMBavE
            Voyager AirSoft
            е 'брат близнак' на Баофенг

            Коментар


            • От: Baofeng UV-5R

              На 10.04 преди обяд взех от китайката Baofeng UV-5R за 80лв. и резервна батерия за 15лв. Преди покупката станцията бе изпробвана. След покупката, проверих версията на софтуера, със задържане при изключено положение на бутон - 3 и след включване на станцията се показа ver. BFB297. След бегъл преглед из нета, например тук- http://forums.radioreference.com/ama...y-radio-2.html, видях че май я слагат на Baofeng UV-5R+ модела. Със задържане на бутон-6/шест/ и включване на станцията излизат два реда с надписи: 130115N на първи ред и B5R0001 на втори ред. Станцията е на 136-174 MHz и 400-520MHz. Със стандартната антена е с релефните надписи. Към него момент нямаха кабели, антени и батери-елиминатор. Разбрахме се, да проверявам по телефона за кабели и да ми изпратят по Еконт, след като поръчам. Засега радиото е изпробвано на прослушване, на всички известни ми честоти и мога да кажа, че до настоящия момент съм удовлетворен от възможностите му. Естествено прецених, че се налага и покупката на друга антена, като коментираната в темата. Това е, което мога да споделя засега.

              Коментар


              • От: Baofeng UV-5R

                Бау-5 са абсолютно идиото-устойчиви .
                Счупи ми се преходът към антената , и натисках 5-6 пъти .... и на двата банда , докато разбера- без антена .
                Наведох се оня ден да закача кучето и станцията се изтърси от около 60см .
                Падна с трясък , и счупи тротоарната плочка на 3 части ( не знам , може и да си е била счупена ) , но Бау си работи като , че ли и още по- добре .
                Корпусът е страхотно направен с издадени предпазни ръбове , скалата прибрана на вътре , идеално са го изкопирали от Кенууд .
                Единствено ми липсват краш- тестове с превижено захранващо напрежение , надявам се да не ги правя аз .

                Коментар


                • От: Baofeng UV-5R

                  На последната разходка ми се наложи да ползвам радиото в дъжд и се зачудих дали няма да го удавя . За щастие все още си работи.

                  Все пак открих и една много дразнеща липса на функция, а именно - при двойно слушане, не може да се селектне постоянна честота, на която да се говори докато не се избере другата. Демек - слушаш 2 честоти, говориш само на една, докато не натиснеш А/Б бутона.
                  Има функция в меню-то, която за постонно избира една от честотите и за да се смени трябва пак да се влезе в менюто.
                  Ако имаше такава функция много щеше да подпомогне използването на хендсфрий.

                  Коментар


                  • От: Baofeng UV-5R

                    На другия китаец, Wouxun, е така както искаш - слушаш на 2 честоти, но предаваш само на тази, която си избрал предварително.

                    Коментар


                    • От: Baofeng UV-5R

                      Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
                      На последната разходка ми се наложи да ползвам радиото в дъжд и се зачудих дали няма да го удавя . За щастие все още си работи.

                      Все пак открих и една много дразнеща липса на функция, а именно - при двойно слушане, не може да се селектне постоянна честота, на която да се говори докато не се избере другата. Демек - слушаш 2 честоти, говориш само на една, докато не натиснеш А/Б бутона.
                      Има функция в меню-то, която за постонно избира една от честотите и за да се смени трябва пак да се влезе в менюто.
                      Ако имаше такава функция много щеше да подпомогне използването на хендсфрий.
                      От меню 34 се прави избор на предаване при режим-двойно приемане/наблюдение.
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:tdr-ab.png
Прегледи:1
Размер:33.1 КБ
ID:5469966

                      Коментар


                      • От: Baofeng UV-5R

                        То това го има, но той иска с копчето A/B да си задава на коя честота да седи за предаване. Щото го мързи да отиде на меню 34 и да си смени A с B.
                        LZ1OAL

                        Коментар


                        • От: Baofeng UV-5R

                          Е, тогава, бутона "А/Б" какво прави?
                          LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

                          Коментар


                          • От: Baofeng UV-5R

                            Мани мързела... като съм закачил радиото на кръста, а слушалката на ухото, как да бъзикам по менютата да разцъквам канали ?
                            Като цяло идеята ми произлизаше, че с друг колега на разходката си комуникирахме на радиолюбителски канал, а с останалата част от групата на 8ми пмр. В случая при всяко отвраряне на канал, бау-то само превключваше активния канал и трябваше постоянно да гледам къде е стралката за да знам с кой ще говоря.


                            Първоначално публикуван от Pacific Преглед на мнение
                            Е, тогава, бутона "А/Б" какво прави?
                            Като се активира менюто, А/Б бутонът спира да функционира.

                            Коментар


                            • От: Baofeng UV-5R

                              Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
                              Мани мързела... като съм закачил радиото на кръста, а слушалката на ухото, как да бъзикам по менютата да разцъквам канали ?
                              Като цяло идеята ми произлизаше, че с друг колега на разходката си комуникирахме на радиолюбителски канал, а с останалата част от групата на 8ми пмр. В случая при всяко отвраряне на канал, бау-то само превключваше активния канал и трябваше постоянно да гледам къде е стралката за да знам с кой ще говоря.
                              С риск да бъда оплют, но защо използваш честотата 446.09375 МХц в разрез със закона? Мощността не е половин ват, а и антената се сваля...

                              Коментар


                              • От: Baofeng UV-5R

                                Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
                                Като се активира менюто, А/Б бутонът спира да функционира.
                                Мдаа, това е едното нещо, което не ми харесва в Baofeng-а, другото е че много бързо му се изтрива клавиатурата. Иначе за парите си радиото е супер, поне според мен, особено ако се ползва само на една честота /канал/.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X