Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Baofeng UV-5R

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Baofeng UV-5R

    Пристигна моя Baofeng от 409shop доста бързо за около седмица - за съжаление на втория ден ми изгоря usb кабела за програмиране сега съм си поръчал сериен такъв. Има ли смисъл да се купува антена ? Ще има ли разлика с стоковата? И ако да можете ли да ми препоръчате каква и откъде - четох в интернет но мненията са че или няма смисъл или ще попадна на менте.
    When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

    Коментар


    • От: Baofeng UV-5R

      Първоначално публикуван от jumboframe Преглед на мнение
      Преди около 2 години си напазарувах тук оригиналната антена - Даймънд SRH при един вносителите на железа за около 30лв. Не знам защо пазарувате насляпо..
      Би ли казал от къде точно си взе антенката.Благодаря.
      LZ1NSO

      Коментар


      • От: Baofeng UV-5R

        Телком Инжинеринг.
        Ако се брои за реклама, моля да бъда извинен от модераторите.
        LZ(единица) Лима Жоро Жоро
        2002 ●||||||● Grand Cherokee Limited 4.7L и Ксантия 2000 HDi 110 коня без едно магаре.

        Коментар


        • От: Baofeng UV-5R

          Ето че вече има и проблем :> Екрана спря да свети в червено когато натискам ptt бутона. Светва само един червен диод. В менюто е настроено да светва червено. Незнам дали самата радиостанция предава защото нямам друга под ръка с която да пробвам. Нямам и кабел за програмиране в момента. Някакви идей ?

          Работата е ясна неработи светодиода.

          И лилавия и той неработи
          Последно редактирано от persuader; 18-03-13, 17:48.
          When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

          Коментар


          • От: Baofeng UV-5R

            Провери меню:30 и 31 да не е в 'положение' излючено. 30-RX-LED(i]lumination display color of
            reception)OFF/BLUE/ORANGE/PURPLE....31-TX-LED(illumination display color of
            transmitting)OFF/BLUE/ORANGE/PURPLE

            Първоначално публикуван от persuader Преглед на мнение
            Ето че вече има и проблем :> Екрана спря да свети в червено когато натискам ptt бутона. Светва само един червен диод. В менюто е настроено да светва червено. Незнам дали самата радиостанция предава защото нямам друга под ръка с която да пробвам. Нямам и кабел за програмиране в момента. Някакви идей ?

            Работата е ясна неработи светодиода.

            И лилавия и той неработи

            Коментар


            • От: Baofeng UV-5R

              Първоначално публикуван от persuader Преглед на мнение
              Ето че вече има и проблем :> Екрана спря да свети в червено когато натискам ptt бутона. Светва само един червен диод. В менюто е настроено да светва червено. Незнам дали самата радиостанция предава защото нямам друга под ръка с която да пробвам. Нямам и кабел за програмиране в момента. Някакви идей ?

              Работата е ясна неработи светодиода.

              И лилавия и той неработи
              То не е ли един и същ и да сменя цвета само?
              Иначе то си беше ясно, че тия китайчета ще са само колкото да се зарибим и да си изкараме курса. И сега ако не ни омръзне новото хоби, може да минем на истинска техника.
              Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
              Seat Leon 2007 1.9 TDI

              Коментар


              • От: Baofeng UV-5R

                Чакай , не я отписвай , човек .
                Виж 6 та и 31 ва позиция от менюто да не са на ОФФ .
                Иначе проба дали вали ( предава ) без уреди -
                Иди и светни някоя луминисцентна или енергоспестяваща лампа .
                Допри антената до нея , натисни на предаване , и угаси лампата от ключа и .
                Трябва да остане да свети от излъчването на Бау-то .
                Моят дисплей нарочно го угасих , на предаване няма защо да ми свети .
                Изключително трудно е да се изгори крайният транзистор дори да натискаш без антена или с накъсо .
                Виж едни мои снимки тук из темата как свети .

                Коментар


                • От: Baofeng UV-5R

                  Да попитам вашите станции по колко държат батериите.Моята е на 2 зареждания. И като падне на 2 черти ,в рамките на около 30 мин. слушане отива на 1 черта.С моята само слушам и не предавам защото още съм нелицензиран.И само слушане изкарва 3 дни.Това нормално ли е.И пусната да слуша върху зарядното зареждали се батерията.
                  LZ1NSO

                  Коментар


                  • От: Baofeng UV-5R

                    Аз зареждам моята петък вечер ( за карането през уикенда ) и после цяла седмица слушам по 1-2 часа. Обикновено до следващия петък не е паднала батерията. Ако имаш съмнения в твоята, на илиенци има батерии - 15 кинта.


                    Първоначално публикуван от emilvr Преглед на мнение
                    Чакай , не я отписвай , човек .
                    Виж 6 та и 31 ва позиция от менюто да не са на ОФФ .
                    Иначе проба дали вали ( предава ) без уреди -
                    Иди и светни някоя луминисцентна или енергоспестяваща лампа .
                    Допри антената до нея , натисни на предаване , и угаси лампата от ключа и .
                    Трябва да остане да свети от излъчването на Бау-то .
                    Моят дисплей нарочно го угасих , на предаване няма защо да ми свети .
                    Изключително трудно е да се изгори крайният транзистор дори да натискаш без антена или с накъсо .
                    Виж едни мои снимки тук из темата как свети .

                    При мен този номер не работи.. може крушките да са ми проблемни... но виж... как цепи компютърни колонки не е истина .
                    Последно редактирано от _kalata_; 18-03-13, 21:30.

                    Коментар


                    • От: Baofeng UV-5R

                      Значи аз само слушам.По пътя за работа и обратно.Това са около 30 мин. И вечерно време ,само слушане , 2-3 часа.И изкарва 3 дни.Баофенга е купен миналата неделя.И е на 2 заряда.И ми прави впечатление че върху зарядното ,когато слуша ,или не зарежда или го прави много малко и не смогва.И друго ми направи впечатление.Не иска да запамети станции с настройките които съм задал.А нямам кабел да пробвам дали ще иска с него.Пример-слушам на 439.400 и би трябвало да предавам на 431.800. Но когато му кажа да се запамети ,не се запаметява да предава на 431.800. Дано го обясних правилно.
                      Последно редактирано от tatenceto; 18-03-13, 21:35.
                      LZ1NSO

                      Коментар


                      • От: Baofeng UV-5R

                        Първоначално публикуван от tatenceto Преглед на мнение
                        Значи аз само слушам.По пътя за работа и обратно.Това са около 30 мин. И вечерно време ,само слушане , 2-3 часа.И изкарва 3 дни.Баофенга е купен миналата неделя.И е на 2 заряда.И ми прави впечатление че върху зарядното ,когато слуша ,или не зарежда или го прави много малко и не смогва.
                        Зареждай я изключена. Също така първият заряд на батерията трябва да е поне 8 часа. Максимален капацитет се достига след няколко зареждания.

                        Коментар


                        • От: Baofeng UV-5R

                          Запаметяването на станции при теб има ли проблем,за ръчно запаметяване.Аз нямам кабел за проба.
                          LZ1NSO

                          Коментар


                          • От: Baofeng UV-5R

                            Първоначално публикуван от jumboframe Преглед на мнение
                            Преди около 2 години си напазарувах тук оригиналната антена - Даймънд SRH при един вносителите на железа за около 30лв. Не знам защо пазарувате насляпо..
                            Попитах при тях и ми отговориха че имат налично ,на цена 36 пари.
                            LZ1NSO

                            Коментар


                            • От: Baofeng UV-5R

                              Първоначално публикуван от tatenceto Преглед на мнение
                              Запаметяването на станции при теб има ли проблем,за ръчно запаметяване.Аз нямам кабел за проба.
                              Нямаш проблем. Просто на тази станция е странно запаметяването.
                              Ти предполагам опитваш да сложиш офсет на меню 26. Обаче така няма да стане. Това работи само докато си на frequency mode, но не може да се запише. Затова направи следното:
                              1. Иди на frequency mode и си въведи 439.400.
                              2. От меню 13 си въведи кодировката (79.7Hz).
                              3. Меню 27 и си избираш свободна позиция. Записваш.
                              4. Пак от frequency mode въвеждаш входящата честота (431.800).
                              5. Отиваш отново на меню 27 и отново записваш и тази честота на същия канал като в точка 3.
                              6. Отиваш си на channel mode и избираш новия запис - на екрана ще видиш 439.400.
                              7. Сега натисни PTT - честотата на екрана трябва сама да се смени на 431.800. Пускаш бутона и се връща на 439.400.
                              Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
                              Seat Leon 2007 1.9 TDI

                              Коментар


                              • От: Baofeng UV-5R

                                Стана. Благодаря. От горе на дисплея се появиха + и –. Явно така трябва да е . Не мога да пробвам дали предава че не съм с лиценз,но си сменя честотата.
                                LZ1NSO

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X