Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Преносима радиостанция на 53 МХц. От къде?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Преносима радиостанция на 53 МХц. От къде?

    Привет на всички
    Видях, че тук мога да науча много за тези неща, но съм напълно незапознат в тази област(има да чета много)!
    От скоро карам такси и ми се иска да си купя р/я за да мога да си слизам от колата и да слушам ефира през това време, и ако ме потърси да мога да отговоря!Не искам нещо съвсем модерно, просто ми трябва за около 1 час на ден.Знам ,че честотата на която работи е около 53,... и нещо си МХц, потърсих в няколко м-на дали продават такива р/ции, но продавачите ми казаха, че цените били над 250 лв.Дайте съвет от куде мога да си намеря такава р/ция на по-сносна цена?Моята в колата е НовелБ и засега съм доволен от нея!
    Благодаря!!!

  • #2
    От: преносима р/я работеща на 53,... МХц от къде?

    Станции има. Скъпи са новите. Потърси 2 ра ръка. Цената която са ти казали е ориентировачна за 2 ра ръка. Недостатъка на ръчните станции за 53 мхц е скъсената антена. Не очаквай да чуваш или да те чуват на повече от 5км. Ако си в малък град си ОК но да кажем София доста дупки ще има. Ако работите през ретрансалтор или Антената на Диспечерския център е на високо може да докараш до към30 км. Разполагам с излишна станция на тези честоти. Ако все още си заинтересуван скайпа ми е UKW_KJ - Иван Стайков. Станцията е професионална.

    Коментар


    • #3
      От: преносима р/я работеща на 53,... МХц от къде?

      Трябва ми на около 4км. мах 5км.! Доколкото знам антената е върху сградата, на около 25м.

      Коментар


      • #4
        От: преносима р/я работеща на 53,... МХц от къде?

        Колега,аз имам 2 радиостанции ЛЕН Б. Ако не се лъжа бяха в този обхват.Оказва се,че са на тавана и не мога да ти кажа точната честота в момента.
        Ако проявяваш интерес пиши.

        Коментар


        • #5
          От: преносима р/я работеща на 53,... МХц от къде?

          ukw_kj, Иване, а ако тоя водач на таксиметров автомобил е точно от централата, за която ти се грижиш...Голям майтап...Не ли време и тия хора да се научат да работят като другите, та дори и данъците да си плащат?Ако пък не е поискал на скайпа и директно в ретланслатора да плющи трамвай ставам!
          73!
          LZ2CEC

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X