Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Радиостанция от TAXI

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Радиостанция от TAXI

    Здравейте,имам едно малко тъпо питане,един на битака продава една станция от тези на такситата(предполагам че не са много модели за да ме разберете) за 30лв.Вижда ми се без пари.Не съм в час със станциите но имам някакво желание ,та питането ми е може ли да се използва за радиовръзки или си е настроена само за бакшишите.На времето къде 95 година на миналия век се занимавах от части с радиолюбителство но липсата на средства ми попречи да продължа а и тогава имаше и други неща които искаха да им се отдели време иначе не вържеха и така.
    Човек колкото и добре да живеее накрая се жени

  • #2
    От: Радиостанция от TAXI

    Опитай се поне модела на радиото да разбереш. Може и да става, а може и да не става за HAM. Някои таксита работят на V банда, други на U. Не е ясно "твоята" от къде е гепена. Някои се пренастройват само софтуерно, други изискват да им се пипнат малко "електрониките".
    В общия случай обаче, тези радиа на предния панел имат само няколко бутона. Честотите ("каналите") и евентуално кодовете им се програмират предварително. Затова и не са особено удобни за HAM, защото, като едно време с микроните, се заковаваш на два репитера и една директна честота и до там Но пък за 30 лв... може да се окаже прилично мобилно радио (за бърборене през местния репитер, ако те кефи).

    Коментар


    • #3
      От: Радиостанция от TAXI

      Тази седмица ще го видя модела и ще пиша.Какво означава НАМ.
      Човек колкото и добре да живеее накрая се жени

      Коментар


      • #4
        От: Радиостанция от TAXI

        HAM (от приетото в англоезичния свят HAM radio) = радиолюбител.

        Коментар


        • #5
          От: Радиостанция от TAXI

          Ако кажеш за какво ще я ползваш, и каква е, сигурно и отговор ще получиш.За СБ, обаче, бакшишките станции не стават.Някои модели могат да се програмират на радиолюбителските честоти, което явно не те интересува

          Коментар


          • #6
            От: Радиостанция от TAXI

            Те тия радиостанции на такситата са толкова много варианти,че наистина трябва малко повече подробности за нея!
            Иво (таксито) Андреев
            0988 91 80 50
            Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

            Коментар


            • #7
              От: Радиостанция от TAXI

              Ето и снимките на станциятаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0184.jpg
Прегледи:1
Размер:67.0 КБ
ID:5351647Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0183.jpg
Прегледи:1
Размер:63.4 КБ
ID:5351646Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0182.jpg
Прегледи:1
Размер:66.9 КБ
ID:5351645
              Човек колкото и добре да живеее накрая се жени

              Коментар


              • #8
                От: Радиостанция от TAXI

                Ако това, което пише отзад, е Midland Alan 100 Звкя - това е приятна СВ-станция, с която, за съжаление, няма с кой да си говориш.

                Коментар


                • #9
                  От: Радиостанция от TAXI

                  Тюх таман си викам излезе ми късмета ,ефтино.Мерак ми е за една ква да е станцийка да се лафосвам с някого.
                  Да попитам тъкмо се сетих ,как се кандидатства за тези иницияли които имат радиолюбителите.
                  Човек колкото и добре да живеее накрая се жени

                  Коментар


                  • #10
                    От: Радиостанция от TAXI

                    Пусни в търсачката "Изпит радиолюбители" и си ти...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Радиостанция от TAXI

                      Понеже имам мерак за СБ радио, бих набутал 30-40 лв....
                      Колега, ако работи станцията, и има ЧМ, би ли се съгласил да я купиш и да ми я изпратиш?
                      Последно редактирано от Сашо; 02-03-12, 16:04.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Радиостанция от TAXI

                        Ето ти и малко инфо за нея,чисто нова е около 140-150лв,не гледай,че на снимката пише 199-
                        Радиостанция Midland Alan 100 PLUS
                        Технически характеристики:

                        - Канали за спешни повиквания 9-19
                        - Дисплей за канала
                        - Бутони Up/Down
                        - Вграден шумоподавител
                        - Светлинна индикация - приемане/предаване
                        - Външен жак за говорител
                        - Конектор за микрофона - 5 pin

                        Мобилен CB /гражданския обхват 27МХз/ трансивър Alan 100 Plus 1W Am - 4W FM
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2634cbda95c5ea54.jpg
Прегледи:1
Размер:39.5 КБ
ID:5351675
                        Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
                        Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
                        0885 660 613

                        Коментар


                        • #13
                          От: Радиостанция от TAXI

                          Няма проблем да я купя и да ти я пратя ако и другата седмица е там на битака, само че нали се сещаш, как да я пробвам като няма антена, мога само да я захраня на колата на акомолатора и да видя дали ще шуми.Всичко останало е риск.
                          Колега Исаев хубаво си дал характеристиките на тази станция но на мен невежия много много не ми говори нещо .Вени казва че ще си говоря сам с това нещо.Колегата пък иска да приказва с нея ,кажете моля за какво може да се ползва явно не е таксиджийска може би съм се заблодил по външния вид.
                          Последно редактирано от kritars; 02-03-12, 21:38.
                          Човек колкото и добре да живеее накрая се жени

                          Коментар


                          • #14
                            От: Радиостанция от TAXI

                            Благодаря за отзивчивостта! Не се занимавай, защото рискуваме да оплескаме нещата и да се сдобия с бивша станция...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Радиостанция от TAXI

                              CB e обхватът около 27 MHz. Той е за свободна употреба при спазването на някои условия, които тази станция покрива. Не ти трябва да ходиш на изпит, не ти трябва и инициал. Захранваш я, включваш антена (тя е малко голямшка) и говориш Съвсем законно. Наистина ако има с кой. Аз лично нямам наблюдения върху активността на този обхват у нас. Само знам, че докато работя на 28 MHz (което вече си е любителски обхват, но чат-пат някой СВ станции го покриват), много често ми се пречкат някакви рускоговорящи таксита

                              Иначе обхватът е интересен и пълен с изненади. С половин ват (вярно не на АМ или FM) имам цифрови връзки с Хонг Конг примерно. С малко по-голяма мощност - от Аржентина до Австралия и Нова Зеландия. Но пък понякога, като реши да умре - умира много качествено и нищо не се чува.

                              Иначе, написаното от мен в пърите постове е малко не за тази станция Наистина преди време имаше таксита в София, които ползваха СВ обхвата. Не съм ги заглеждал скоро, но мисля че дълги СВ антени не съм виждал. Сиреч фирмата си е платила за честота и явно си е купила нови станции. А тези, хем са от "такси", хем са СВ

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X