Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Kaiser KA9022FM Предаване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Kaiser KA9022FM Предаване

    Ей от незнам колко време се боря да възстановя този ветеран

    http://www.xs4all.nl/~bertina3/image...r_ka9022fm.JPG

    на който схемата му е неоткриваема, вътре е доста бърникано а и не като да имам много опит.. та.. поствам една схема която не е на въпросната станция а на някаква по стара от същата марка но е само ориентировъчно... след ИС1 в предавателната част ( в моята станция е HA1202 - също никаква информация в нета) има сигнал, след първия транзистор също има усилен (само това мога да кажа с едно-мегахерцовия си осцилоскоп) и оттам нататък нищо. Консумацията при предаване се вдига от 20мА на 35мА. Същевременно с друга станция я чувам??? Дали защото са близко или пък всичко е наред ...
    Та ако кажете и вие едно менение..

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:shem.jpg
Прегледи:1
Размер:170.8 КБ
ID:5928474
    "Когато целта е всичко и пътят е без значение"

    Grand Cherokee Limited 2.7CRD

  • #2
    От: Kaiser KA9022FM Предаване

    А входно-изходните филтри и мощния изходен транзистор са от една друга станция DNT RalleyНатиснете снимката за да я уголемите

Име:shem2.jpg
Прегледи:1
Размер:75.5 КБ
ID:5275193
    "Когато целта е всичко и пътят е без значение"

    Grand Cherokee Limited 2.7CRD

    Коментар


    • #3
      От: Kaiser KA9022FM Предаване

      Ветерана заслужава да се възстанови - класика.
      Успех и не се отказвай лесно , пък ако речеш да се обадиш , може да поумуваме заедно
      Наско
      п.п. Щом я чуваш на предаване е добре.Обаче явно няма мощност , консумацията трябва да е поне 400мА.
      Последно редактирано от LZ3YY; 07-05-11, 09:54. Причина: добавяне
      На старта на КВ състезание се чувствам като комар на нудистки плаж - знам какво да правя,ама не знам от къде да започна.

      Коментар


      • #4
        От: Kaiser KA9022FM Предаване

        Абе докарах я до някъде, вече и крайния транзистор работи, ама повече от 300мА не вдига. Почнах някакви опити за настройка ама явно се иска опит. Добрата новина е че като цяло е наред. Ще ти се обадя да помогнеш с настройката само малко да се задържа в Бургас, че съм студент във Варна и непрекъснато пътувам.
        "Когато целта е всичко и пътят е без значение"

        Grand Cherokee Limited 2.7CRD

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X