Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ от знаещите – антена за кемпер.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ от знаещите – антена за кемпер.

    Ами с няколко думи:
    - един от тези „номади” с моторизираните къщички съм ;
    - в кемпера е монтиран двубандeр 144/440MHz Kenwood TM-V71E ;
    - въпреки, че един от най-ниските модели интеграли височината на кемпера е все пак 2,68m;
    - поради тази причина (за да не я счупя в клоните още на първото дърво) първоначално монтирах най-малката на пазара двубандова антена Falkon mini SB-007 (220mm), монтирана върху магнитна основа залепена със силикон към покрива, тъй като там няма магнитни материали;
    - кемперът е с отлята от някакъв композит предница, а таванът както и всичко останало е от сандвич панели в ред - тънък алуминиев лист, стиропор, изолационна пяна и декоративен фурнир;
    - ето така изглежда кемпера отпред;

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDIM1225.jpg
Прегледи:1
Размер:151.1 КБ
ID:5895011
    - антената е монтирана в предната част на тавана с дължина на антенният кабел приблизително 4m;
    - напълно любителски е „изработена” и земята с парче проводник – приблизително 90 mm;
    И накрая въпроса:
    Каква готова комбинация антена –земя да монтирам на това високо алуминиево-дървено чудо?
    LZ1PBC
    Knaus V-Liner 600ME

  • #2
    От: Помощ от знаещите – антена за кемпер.

    Споменатата антенка не работи ли?
    Най-добре според мен е да ползваш телескопична мачта,монтирана отзад,и когато си спрял, да я вдигаш,като на върха можеш да монтираш или някакво яги 144/432 с ротатор или хубав двубандов вертикал.Миналото лято идва един
    италиянец с кемпер, ако искаш разгледай му сайта ,има снимки на мачтата.Той я ползва за КВ вертикал, но поне
    идеята може да ти хареса.
    www.ik3ges.it
    В раздела DX expedition има доста снимки.
    Ако си по южното Черноморие може да се видим и на живо

    73, Наско
    На старта на КВ състезание се чувствам като комар на нудистки плаж - знам какво да правя,ама не знам от къде да започна.

    Коментар


    • #3
      От: Помощ от знаещите – антена за кемпер.

      ако външната обишивка на кемпера е от алуминиев лист, може би е най-добре да го пробиеш, да сложиш нещо такова
      някой ден ако махнеш антената слагаш една тапа и готово.
      ако имаш излишни пари можеш да си купиш моторизираната основа на Diamond - с нея като минаваш под клони може да сваляш антената
      LZ1NDI
      DR650SE K8

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X