Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Идея.....за...???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Идея.....за...???

    От известно време на терасата ми стоеше една гола стойка от върната антена за спътникова телевизия.
    В предвид това, че реших да изключвам антената на покрива на блока \Х-200\, при наличие на мълнии, успях да сътворя ето това.....
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20151208_120430.jpg
Прегледи:1
Размер:63.9 КБ
ID:6106594

    Може би с моето предложение ще съм полезен с моята идея като вариант за работа при влошени метеоусловия и за аварийна работа при повреда на Х-200....
    По този начин покривам локалните репитри на двата обхвата \ 2 м. и 70см.\ и Р-1 на Провадия с 50W.
    LZ3YG

  • #2
    От: Идея.....за...???

    Ако добавиш и няколко противовеса/радиала, няма ли да е по-добре ? До колкото си спомням, авто-антените използваха капака на автомобила.

    Коментар


    • #3
      От: Идея.....за...???

      Мери ли ксв
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #4
        От: Идея.....за...???

        Между стойката и антената сложи една тава вместо покрив на автомобил ..

        П.П. Добра гледка имаш и си доволно на високо .. браво!
        Ако не свършва добре, значи не е свършило!
        0888 315 794
        LZ1UPI
        A1 (Rh+)

        Коментар


        • #5
          От: Идея.....за...???

          От старите "ламби" съм запомнил, че:
          "Антена без радиали е като жена без ц*ци"

          Коментар


          • #6
            От: Идея.....за...???

            Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
            .... като жена без ц*ци"
            ...то сега такива жени са модерни ...
            Ако не свършва добре, значи не е свършило!
            0888 315 794
            LZ1UPI
            A1 (Rh+)

            Коментар


            • #7
              От: Идея.....за...???

              Малиии, аз както съм любител на жените тип "Рубенсов модел"...............на моите 120 кг. няма да ми отива такава дъска.......
              Гледката е от петият етаж......
              Фабричното КСВ на антената го дават 1,2....., но аз лично не съм го мерил
              Другият вариант е като се стопли времето да заваря три или четири противовеса.
              От тази позиция, работя спокойно през провадийският Р-1, като на симплексен канал с 50W се чувам с колега на около 10км. преди гр. Варна - \той пътуваше по магистралата\.
              LZ3YG

              Коментар


              • #8
                От: Идея.....за...???

                Здравейте,
                колега едно не мога да ти отрека СМЕЛ СИ! Директно 50 вата в антена без да си и мерил КСВ то. . Колко далеч е антената от стената?
                помисли за радиали, наистина е важно. Иначе БРАВО за ентусиазма

                Поздрави


                п.п. загледах пак снимката.... в момента радиал ти го играе захранващия кабел, демек почти цялата излъчена енергия се връща "назад"....

                и пак колко далеч е антената от стената?
                Последно редактирано от bay-petko; 07-02-16, 16:35.

                Коментар


                • #9
                  От: Идея.....за...???

                  Добра вечер на всички колеги и конкретно на bay-petko
                  За мое успокоение и за информация измерих КСВ и изх. мощност - КСВ на антената е малко под 1,2. Антената е на около 50 см. от стената \ютонг\ и противовеси съм приготвил. Ще ги заваря директно на стойката.
                  Мерейки изходящата мощност не установих никакви загуби, какво значи според Вас, че излъчената енергия се "връща"????
                  С ватмера установих изходяща Р - 49,5W на 145МХц и 42W на 430МХц.
                  LZ3YG

                  Коментар


                  • #10
                    От: Идея.....за...???

                    Здравей,
                    една антена за да е ефективна трябва да е далеч от каквито и да е "прегради", когато това е невъзможно гледаш да е масимално одалечена. За да не те занимавам с "виша" математика да смядаш ланди, дължини на вълни и други то простото правило е колкото висока поне и долкова далече. Конкретно твоята антена от снимката е с кръгова диаграма на излъчване. Колкото повече радиала има толкова по плътна е диаграмата на излъчване.От практическа гледна точка 3 радиала са напълно достатъчни. При теб няма радиали, има захранващ кабел кото го "играе" такъв. Иначе казано почти цялата излъчена енергия е в посока "радиала" демек стената. Аз лично в конкретния слъчаи бих сложил само два радиала в обратна посока от стената а захранващия кабел бих го "пуснал" по стоиката.Чисто практически в тази ситуация това е най-доброто решение. Предполагам радиали на стоиката ще имат ефект, но ефекта ще е с пъти по-голям ако радиалите са на самата антена. Виждал съм да се продават такива които се завиват м/у антената и магнита.

                    Дано съм бил полезен.
                    ако има нещо питаи.

                    LZ5CT 73!

                    П.П.
                    Явно неправилно съм употребил думата "връща", та да обесна..
                    когато една антена е с "читаво" КСВ тя излъчва цялата или почти цялата подадена от предавателя мощност в околното пространство.Когато антената е с кръгова диаграма тя би трябвало да излъчва в "кръг". В конкретния случаи единствения "радиал" насочва "връща" почти всичката енергията към стената. Дано сега го обесних по разбираемо
                    Последно редактирано от bay-petko; 18-02-16, 12:08.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Идея.....за...???

                      А каква е антената? марка, дължина ...
                      Удобна ли е за кола или е много дълга?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Идея.....за...???

                        Най лесно и бързо един капак от кутията на стар комп би свършил същата работа като радиалите ако се сложи между магнита и стоиката .

                        Коментар


                        • #13
                          От: Идея.....за...???

                          Първоначално публикуван от Ves2015 Преглед на мнение
                          А каква е антената? марка, дължина ...
                          Удобна ли е за кола или е много дълга?
                          Антената е Нагоя N 770R - Двубандова, съответно за 145 Мхц и 430Мхц. Усилване - на 145Мхц. - 3,0db.,а на 430Мхц. - 5,5db.Съпротивлението на антената е 50 ома. Дължина, без магнитната основа - 995 мм. Конектор - UHF type.
                          Купих я през есента и от тогава я ползвам винаги, когато станцията ми е в колата. Доволен съм.
                          LZ4ZD я има същата антена от години и я ползва постоянно, не съм го чул до сега да се е оплакал.
                          LZ3YG

                          Коментар


                          • #14
                            От: Идея.....за...???

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:redgred1.jpg
Прегледи:1
Размер:58.1 КБ
ID:5705941
                            Тези радиали, които се слагат между магнита и антената по мое мнение нямат ефект. Имах едно такова изделие, ефект нямаше нито върху КСВ, нито върху качество на връзката и го подарих на колега.
                            Иначе съм лепил антена на външно тяло на климатик, ползвал съм на жената големия тиган, тенджера голяма за боб, плажен чадър (спиците са метални, чудна работа върши че и сянка пази).
                            Най-креативен е колегата лз1нцд:
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-20140410-WA0000.jpg
Прегледи:1
Размер:45.2 КБ
ID:5705942
                            LZ1NDI
                            DR650SE K8

                            Коментар


                            • #15
                              От: Идея.....за...???

                              Умрях от смях......искренно!!!
                              Неповторим, лошо, че на работа каските са вече пластмасови.....
                              LZ3YG

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X