Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Радиомикрофон - радиоприемник - антена ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Радиомикрофон - радиоприемник - антена ?

    Привет на всички !

    Имам въпрос - искам да ползвам радиомикрофон вместо бебе фон, като сигнала се приема на радиоапарат в друга стая. Проблемът ми е, че сигнала минава през три бетонни стени ( панелен в София ) и е много слаб, а на места направо се губи. Намерих схема на антена, но не знам дали е ОК. Микрофона съм го вградил в кутийка, като фабричната антена - излъчвател съм я навил около телескопичната антена - в последствие прочетох в нета, че това може да е грешно - дали е така ( трябвало да се ползва екраниран проводник за тази цел ) ? Приложил съм снимки на микрофона.

    Въпросите са три:
    1. Схемата на антената дали е подходяща и точна, и ще подобри ли положението ?
    2. Проблем ли е това, че кабела е навит около телескопичната антена ?
    3. Как става връзването на коксиалния кабел за радиоприемника ? Става дума за радиоприемник със стайна, телескопична антена: по-точно къде се захваща оплетката на коксиалния кабел ?

    P.S. Абсолютен лаик съм по темата и моля да ме извините, ако въпросите ми не са формулирани добре и пропуснете отговори от типа: "Ти тъп ли си...?", "Това се учи във втори клас..." и т. н. И знам, че бебе фоните ги има навсякъде и не са скъпи, но въпроса е принципен - иска ми се да го направя по този начин : )

    Предварително благодаря на всички, които се отзоват и ми дадат отговор. Хубава и приятна вечер !
    Прикачени файлове

  • #2
    От: Радиомикрофон - радиоприемник - антена ?

    Към телескопа се връзва жилото. Оплетката никъде не се връзва откъм антената, а откъм предавателя към маса. С тази намотка около телескопа нищо не правиш - по-добре изпъни кабела вертикално - по-добре ще е. Ако все пак използваш телескопичната антена - тя също трябва да е вертикално. Дължината на антената силно зависи от честотата, на която излъчва това чудо.
    LZ1OAL

    Коментар


    • #3
      От: Радиомикрофон - радиоприемник - антена ?

      Първоначално публикуван от Floyd Преглед на мнение
      Към телескопа се връзва жилото. Оплетката никъде не се връзва откъм антената, а откъм предавателя към маса. С тази намотка около телескопа нищо не правиш - по-добре изпъни кабела вертикално - по-добре ще е. Ако все пак използваш телескопичната антена - тя също трябва да е вертикално. Дължината на антената силно зависи от честотата, на която излъчва това чудо.
      Благодаря ти за отговора !

      1. Ето това е радио микрофона: http://elimex.bg/product/34433/kit-k...88-108mhz.html

      2. Радиоприемника е радио - CD - плеър: "LG". с телескопична антена, тази, която искам да подменя с U - антена, за по-добро приемане на сигнала от микрофона.

      Излиза, че телескопичната антена, която съм сложил е ненужна - да си ползвам фабричния проводник. Доколкото разбрах U - антената може да предава или да приема. В случая се използва като приемателна антена и коксиалния кабел се връзва само на жилото, а ако е предавателна антена се ползва и оплетката - връзва се на маса на предавателя. Дано съм разбрал правилно - информацията е полезна. Ако има нещо, което може да уточним ще се радвам да пишеш.

      Хубава вечер !

      Коментар


      • #4
        От: Радиомикрофон - радиоприемник - антена ?

        Благодаря за отговора !

        Ето това е радио микрофона: http://elimex.bg/userfiles/editor/fi...11_KIT_006.pdf

        Радиоприемника е: LG радио CD плеър, с телескопична антена, тази, която искам да заменя с U-антена, за по-добро приемане на сигнала.

        Излиза, че тази телескопична антена, която съм сложил на микрофона е грешка, по-добре да ползвам фабричния проводник на микрофона. Доколкото разбрах U-антената се използва за предаване или приемане - в този случай ще я използвам като приемателна на "LG"-то, връзвам само жилото на коксиалния кабел ( оплетката се връзва на маса когато антената се ползва като предавателна ), Ако има нещо за уточнение - пиши ми. Ще пробвам и пиша какъв е резултата.

        Хубава вечер !

        Коментар


        • #5
          От: Радиомикрофон - радиоприемник - антена ?

          Ако под U антена имаш предвид 2 телескопа, то оплетката се връзва на единия телескоп, жилото на другия. В радиото жилото го връзваш там където сега е вързана антената, а оплетката към маса. Според мен обаче резултата ще е съмнителен.
          P.S. Сега видях, че си постнал чертеж на антената - това е J антена. Еми на чертежа е показано как се връзва.
          LZ1OAL

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X