Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Коментари относно доставка на техника

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

    1.Митото е различно за различните неща но не е голямо, проблема е 20% ДДС.
    2.Ако е на централна митница всичко са събрали на едно гише за 5 минути и не трябва ЕОРИ номер. Ако е на Аерогарата е тромава работа и иаздават еднократен такъв.
    LZ1MMH

    Коментар


    • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

      Първоначално публикуван от domain3 Преглед на мнение
      .............. не трябва ЕОРИ номер. Ако е на Аерогарата е тромава работа и иаздават еднократен такъв.
      Но само веднъж. Ако отидеш втори път, ще ти трябва постоянен ЕОРИ номер, а издаването му е до 5 раб. дни. Точно се връщам от Аерогарата. Дали освобождаваш 1бр. или един контейнер, чакането и писането са едни и същи. Сумарно 3:30ч. Не знам по какъв принцип е разпределението. Веднъж дойде в Митницата на "Козлодуй", сега на Аерогара.
      LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

      Коментар


      • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

        Здравейте,

        Няма да съм в унисон с предходните постове
        409shop, един от онези измислени техни "честотомери", поръчан на 26.01 (след голямо забвяне още в HK) пристигна вчера 14.02. Даже директно ми го донесе пощаджийката, като никога.
        Вярно, кутийката е по-малка от тази на стандартно токи, защото няма захранване и т.н. Констатираното тегло според нашите пощи е 0.268 кг. А митническата декларация, като едно време е подарък играчка (това не е далеч от истината) за 10 USD.

        Вероятно, защото е все пак дребно се е разминало с нашата митница.

        73!

        Коментар


        • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

          Някой друг освен колегата avalanche, да е поръчвал и получавал скоро токи или друга по-голяма техника от 409шоп ?
          Наумил съм отново да си поръчвам токи +някои дуги неща и се приъеснявам, да не се ходи до митницата за плащане !

          П.П.
          Спарки, пропуснал съм да напиша, че става въпрос скоро де е поръчвано, примерно февруари-март !
          Нали като изпращат пратката от 409шоп си пишат 10$ на пакета и това идва под границата от колко беше 30 или 40$ за обмитяване ???
          Последно редактирано от slav.bg; 18-03-11, 14:18.
          LZ1DVB

          Коментар


          • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

            Първоначално публикуван от slav.bg Преглед на мнение
            Някой друг освен колегата avalanche, да е поръчвал и получавал токи или друга по-голяма техника от 409шоп ?
            Наумил съм отново да си поръчвам токи +някои дуги неща и се приъеснявам, да не се ходи до митницата за плащане !
            Един куп народ. А аз сигурно съм внесъл 50-ина станции за колеги от форума. Какво те интересува? Промени обще взето няма, освен че сега вероятността да отидеш на митница е доста по-голяма. Но пък в София процедурата е опростена и отнема 10 минути. Аз не съм ходил нито един път на митница заради поръчка от там. Всичко ми е идвало в пощата. Обаче от година насам не съм поръчвал нищо.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              Промени обще взето няма, освен че сега вероятността да отидеш на митница е доста по-голяма. Но пък в София процедурата е опростена и отнема 10 минути.....
              Ето тук: http://dox.bg/files/dw?a=f7635ab955
              са моите премеждия с нашите държавни услуги. Коментарите ги оставям на Вас. Само искам да уточня че разпратих това писмо на доста медии, а също така и на Бг.пощи и агенция митници. От агенция митници получих отговор, че е заведено под еди кой си номер, сега чакам отговор. Едно полпулярно предаване ми се обади за репортаж, но чакам да ми спрат някоя пратка, та да ги заведа. Ако спрът на някой от Вас, може и той да ги заведе.......
              Успех
              Роден рибар, а принуден да работи.......

              Коментар


              • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

                Нямам Word, който да чете това. Не е зле като разпращаш такива неща, да са примерно в PDF формат. Иначе и много други въобще няма да си направят труда да ги прочетат.

                А те не могат нищо да спрат. Могат само да те накарат да си платиш мито и ДДС.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  А те не могат нищо да спрат. Могат само да те накарат да си платиш мито и ДДС.
                  Могат, могат За по-специфична техника (от фотоспектрометър до професионален магнетофон, например) могат да ти поискат удостоверение за двойна употреба - т.е., че даденото устройство не може да се използва и за военни нужди. Играли сме го тоя филм 2-3 пъти, но вече си го вадим авансово, докато пътува техниката.

                  Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
                  Отиваш в митницата с копие от плащането от пеъпал, плащаш 3,50 пощенски разходи, 10 за това, 15 за онова, плащаш си ДДС и мито и си получаваш нещото. Гадна работа свързана с корупция и т.н. .... било к-вото било от китай, освен ако наистина не си струва.
                  Пардон, ама в това да си платиш дължимите такси и данъци по пратката не виждам нищо корупционно. На 1-ви март ходих на "Веслец" да получа няколко станции от 409shop. Да, обиколих половината гишета на пощата по 3-4 пъти, да, отвисях си два и половина - три часа, но всички бяха умерено услужливи и никой не се е заяде и не ми излезе с класическото митничарско "Проблееем...". Че цялата процедура може да се опрости и да се сведе до 20 минути на три гишета - факт, ама това е вече друг разговор.
                  Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

                  TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

                  Коментар


                  • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

                    Говорим за радиостанции и от сорта. А аз като радиолюбител например имам право да внеса такова. Нося си и картончето за което. Само дето никой не го иска.

                    При теб е имало попълване на митническа декларация и EORI номер, затова и бавенето. Ако пратката доказуемо е под 150 евра, се плаща само ДДС и не се попълва декларация, поне последния път като внасях, което беше малко преди нова година. Та, минава се на 3 гишета - каса, митничар, пак каса, и после си взимаш пратката. При мен всичкото това за 10 минути.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Нямам Word, който да чете това. Не е зле като разпращаш такива неща, да са примерно в PDF формат. Иначе и много други въобще няма да си направят труда да ги прочетат.

                      А те не могат нищо да спрат. Могат само да те накарат да си платиш мито и ДДС.
                      Работим по заявка на клиента

                      http://dox.bg/files/dw?a=a3f20e4fb0
                      Последно редактирано от EU_BG_akademika; 18-03-11, 16:15.
                      Роден рибар, а принуден да работи.......

                      Коментар


                      • От: Коментари относно доставка на техника

                        Има някакви промени по разпоредбите. Искат фактура или документ от PayPal. И аз пострадах с време и нерви за една фланелка, после за четири батерии и осем крушки. Парите не ги смятам, имал съм, дал съм, дет се вика.
                        LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

                        Коментар


                        • От: Коментари относно доставка на техника

                          Неразборията е пълна, като всичко останало, необлагемия максимум от юридическо към физическо лице е 150Е или 200$ Кви крушки и фанелки задържат идиотите?
                          Роден рибар, а принуден да работи.......

                          Коментар


                          • От: Коментари относно доставка на техника

                            Първоначално публикуван от EU_BG_akademika Преглед на мнение
                            Неразборията е пълна, като всичко останало, необлагемия максимум от юридическо към физическо лице е 150Е или 200$ Кви крушки и фанелки задържат идиотите?
                            Така е в милата ни родина заплати африкански закони европейски за цени не говорим..... И аз ако съм финансово обезпечен като средния европеец с удоволстивие ще си купувам техника от тук а дори и да си внеса няма да ме бърка мито и ддс,но не съм като европейците както и много други хора които си поръчват нещо от китай само за да спестят някой грешен лев
                            LZ2DRD

                            Коментар


                            • От: Коментари относно доставка на техника

                              Платих един двубандер на 13/03/12.Напуснал е Хонг Конг на 21/03/12.Вчера пристигна в Централна поща и си го получих.Не е минавал през Русия.
                              LZ1MKI
                              Stilo JTD 115+

                              Коментар


                              • От: Коментари относно доставка на техника

                                Аз платих моя на 7,06,2012г. Поръчах го през английския Ибей. Продавача не е 409..., а http://www.radioshop888.com/ и те са явно по схемата,както 409.
                                Днес си взех радиото от посочения клон и всичко е ОК.
                                Поздрави!
                                NISSAN PATROL GR Y61 (RD28ETI)
                                SUBARU OUTBACK H6 (EZ30D)
                                GSM: О887б97З79

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X