Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помагало за изпит за радиолюбители клас 2

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помагало за изпит за радиолюбители клас 2

    Здравейте на всички,

    Направих си тука в Excel едно помагало за научаване на теста за радиолюбители клас 2 и реших, че може да е полезно и за други хора.
    Пускам го свободно за теглене, употреба, модификация, разпространение и каквото друго се сетите...

    Накратко за работата с файла - много е елементарно, просто попълвате в колона "B" в жълтите клетки отговора на кирилица (а,б,в,г) и после най-долу си виждате резултата.

    Верните отговори и формулата за смятане с в колони C и D и са затъмнени с черен фон. Накрая на теста си махате фона и си гледате къде какво сте сбъркали.

    Успех на всички!
    Прикачени файлове

  • #2
    До: Помагало за изпит за радиолюбители клас 2

    При 83% верни отговори мога ли да се считам достатъчно подготвен?
    00359893488603

    ....нямам си вече LR...

    Коментар


    • #3
      До: Помагало за изпит за радиолюбители клас 2

      Ами минимума е 80%, значи минаваш на косъм

      Коментар


      • #4
        До: Помагало за изпит за радиолюбители клас 2

        Здравей!
        На 82-ри въпрос си оставил по невнимание верния отговор в скоби. Не че това влияе значително на резултата, ама ще е по-прегледно.
        73
        Едит: Също и на 92-ри въпрос.
        Последно редактирано от optron; 09-02-10, 16:24.

        Коментар


        • #5
          До: Помагало за изпит за радиолюбители клас 2

          Много полезно полагало. Благодаря! 109 верни, 97.337%
          73!
          По-добре в Хайлукса, отколкото в хайлайфа...

          Коментар


          • #6
            До: Помагало за изпит за радиолюбители клас 2

            Да, видях, че някъде съм забравил да изтрия отговорите от условието, но просто сглобявах файла много набързо и съм пропуснал...
            Може да си го коригирате при вас. За който не може да се оправи - отключвате полетата за редакция през менюто Tools->Protection->Unprotect sheet (не съм слагал парола).

            Коментар


            • #7
              До: Помагало за изпит за радиолюбители клас 2

              Първоначално публикуван от bobs Преглед на мнение
              Здравейте на всички,

              Направих си тука в Excel едно помагало за научаване на теста за радиолюбители клас 2 и реших, че може да е полезно и за други хора.
              Пускам го свободно за теглене, употреба, модификация, разпространение и каквото друго се сетите...

              Накратко за работата с файла - много е елементарно, просто попълвате в колона "B" в жълтите клетки отговора на кирилица (а,б,в,г) и после най-долу си виждате резултата.

              Верните отговори и формулата за смятане с в колони C и D и са затъмнени с черен фон. Накрая на теста си махате фона и си гледате къде какво сте сбъркали.

              Успех на всички!
              Чудесно помагало
              Замислял ли си се за такова за клас 1 ?

              73!
              Милен
              [B]Българино знай своя език, род и вяра ! Обичай семейството си и пази България![/B]

              Коментар


              • #8
                До: Помагало за изпит за радиолюбители клас 2

                Първоначално публикуван от milen76 Преглед на мнение
                Чудесно помагало
                Замислял ли си се за такова за клас 1 ?

                73!
                Милен
                Хахахах, ами да, ама ще ми трябва след 6 месеца най-рано .
                За момента не мисля да го правя, че си е много играчка...
                Който е ентусиаст - може да се ползва този файл и да се направи за клас 1.
                Ако някой успее да го направи преди мене - нека го пусне тука.

                Коментар


                • #9
                  До: Помагало за изпит за радиолюбители клас 2

                  Хех 100 верни (89.3%) от обща култура. Сега остава да се престраша да ида на изпита

                  Коментар


                  • #10
                    До: Помагало за изпит за радиолюбители клас 2

                    Хех и аз ще ходя, само този тест ли се решава?
                    Поклон за труда, много ценно и полезно.
                    Роден рибар, а принуден да работи.......

                    Коментар


                    • #11
                      До: О! Чудо! Китайски двубандер.

                      А някой ще ми помогне ли като ми каже в какво точно се състои изпита за клас 2 и на какво трябва да наблегна. На сайта на комисията виждам 3 вида листовки. И трите ли ще трябва да решавам
                      Благодаря
                      Роден рибар, а принуден да работи.......

                      Коментар


                      • #12
                        До: О! Чудо! Китайски двубандер.

                        И трите (поне така пише в Техническите изисквания, приложение 2).
                        Всъшност отговорите на въпросите ти са именно в тези Технически изисквания.

                        Всеки тест съдържа 60 въпроса и се утвърждава от председателя на комисията.

                        Съответно от всяка от темите:
                        - електротехника и радиотехника;
                        - кодове и радиолюбителски съкращения, правила и процедури при осъществяване на радиолюбителски връзки;
                        - нормативна уредба - Правилник за радиосъобщенията на ITU, Закон за електронните съобщения и тези технически изисквания. (тук по-скоро ги карай в обратен ред, защото е доста обемисто).
                        ти се падат някакво количество въпроси.
                        Доколко въпросите, които ще ти се паднат, ще присъстват в примерните теми... аз нямам идея, щото на изпит съм ходил доста отдавна, нека някой от по-свежите HAM-ове да сподели

                        И гледай да не ги зубриш много. Вярно е, че някои неща ще ти се струват глупости, но все пак, за да излезеш в ефир и да не се оплетеш в големите калчища, си трябват знания (поне), а опита... идва с практиката.

                        Най-близкия изпит ти е на 27.04. Малко ще ти е зор, ама не е невъзможно

                        73
                        Последно редактирано от avalanche; 23-04-10, 17:05.

                        Коментар


                        • #13
                          До: О! Чудо! Китайски двубандер.

                          Първоначално публикуван от avalanche Преглед на мнение
                          И трите (поне така пише в Техническите изисквания, приложение 2).
                          Всъшност отговорите на въпросите ти са именно в тези Технически изисквания.

                          Всеки тест съдържа 60 въпроса и се утвърждава от председателя на комисията.

                          Съответно от всяка от темите:
                          - електротехника и радиотехника;
                          - кодове и радиолюбителски съкращения, правила и процедури при осъществяване на радиолюбителски връзки;
                          - нормативна уредба - Правилник за радиосъобщенията на ITU, Закон за електронните съобщения и тези технически изисквания. (тук по-скоро ги карай в обратен ред, защото е доста обемисто).
                          ти се падат някакво количество въпроси.
                          Доколко въпросите, които ще ти се паднат, ще присъстват в примерните теми... аз нямам идея, щото на изпит съм ходил доста отдавна, нека някой от по-свежите HAM-ове да сподели

                          И гледай да не ги зубриш много. Вярно е, че някои неща ще ти се струват глупости, но все пак, за да излезеш в ефир и да не се оплетеш в големите калчища, си трябват знания (поне), а опита... идва с практиката.

                          Най-близкия изпит ти е на 27.04. Малко ще ти е зор, ама не е невъзможно

                          73
                          Мерси колега, няма да сколасам за 27, за следващата дата ще остана. Ами ще чета и ще гледам да разбирам.....
                          Технически грамотен човек съм, та ега се справя
                          Роден рибар, а принуден да работи.......

                          Коментар


                          • #14
                            До: О! Чудо! Китайски двубандер.

                            Е, ако жиците и токовете не те плашат особено, би трябвало да не ти е голям проблем. Отзивите тук са, че за клас 2 изпитът не е особено труден. Аз от интерес бях преглеждал електричарските въпроси и в общи линии се радвах на чуството за хумор на човека, който си е измислял грешните отговори. Ако човек малко е присъствал в часовете по физика дори (е и е попрочел 1-2 допълнителни книжки), не би трябвало да го узорят питанките. Кодовете, бандплановете и нормативната уредба си се учи, не е крайно сложно четиво

                            Когато и да се решиш - успехи.

                            73

                            Коментар


                            • #15
                              До: Помагало за изпит за радиолюбители клас 2

                              Благодаря за прекрасното помагало.

                              Имам желание да се явя на изпита за радио любители но незнам от къде да прочета нормативната уредба и информацията за съкращенията.

                              На първи раздел от теста изкарах 96% но на другите 2 се изложих много
                              One Planet, One Internet!
                              We Are All Connected!

                              Nissan Patrol GR Y61 RB25DET NEO(Skyline)

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X