Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся базова антена за Лен

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Антената изпратена .
    На нас клиренс ни трябва , не скорост

    Коментар


    • #17
      Благодаря много на aldr, че толкова бързо реагира и ме снабди с точните пръчки за тази антена. Отначало идеята ми беше да хващам евентуално, старите станции по хижите ако има изобщо останали работещи някъде. След малко повече четене и събиране на информация това се оказа невъзможно, най-малкото защото незнаех че тия Ленове работят на различни честоти, поради някаква причина си мислех, че всички са на една и затова и я взех. Бях се заблудил че са още в употреба. Тази която имам работи на 57.550 незнам това към коя служба е било. Имате ли някаква идея навремето в този обхват на коя честота коя служба е работила. А и не бях обърнал внимание, че те работят над разрешения радиолюбителски обхват, та общо взето нищо не направих. Но все пак още веднъж благодаря на aldr, за готовноста да помогне, ако куриерските фирми позволяваха изпращането на течности щях да мога и да почерпя. Сега почвам да чета за преработката на Лена, да работи в друг обхват, ако някой е правил нещо подобно ше е интересно да сподели опита си, ако ли не ще се наложи да уча и руски. На това му се вика от копче - балтон.

      Коментар


      • sek.1
        sek.1 коментира
        Редактиране на коментар
        През деведесетте още нямаше хиляди производители на ефтина радиотехника в Китай и съвременната към този момент струваше обикновено много повече от колкото можеше да си позволи обикновения човек . Тогава трибандовото Алинко на LZ 5 OD струваше нещо от порядъка на 5 000 долара . Даже и по читава на масовите тогава в такситата радиостанции на гражданския обхват 27 мегахерца си струваха пари . В МВР бяха със съвсем друга радиостанция 100 канална Лотос https://www.kn34pc.com/sch/sch_trx/lotos.html
        Последно редактирано от sek.1; 24-01-23, 10:47.

      • Roninn
        Roninn коментира
        Редактиране на коментар
        Лена и лотоса принципно вътре са съвсем различни станции....лотосите не бяха навсякъде....във Служба СОД бяха с лотоси,ВВ бяха с лотоси....постовите бяха с ленове....Аз хванах времето на танталите....току излизаха от употреба....луда работа.Спомням си,че именно с танталите извършихме една сложна и важна операция,без тях , бяхме обречени на провал.....

      • sek.1
        sek.1 коментира
        Редактиране на коментар
        В София с Лотоси по районните си караха до преди петнайсетина години . Първите западни които аз съм видял в МВР и мобилни и стационарни бяха Максон . Мобилните бяха едни кютуци една идея по малки от Тантала . Ведомствения СОД докато беше в МВР поне тук в София бяха баровците на МВР . Докато другите бръмчаха до побъркване с потрошени дваисе и кусур годишни Лади на тях през две - три години им сменяха авто парка със западни автомобили . Още от преди 1990 радиостанциите им бяха Моторола и Максон . За Моторола сърбите и песен си имат https://www.youtube.com/watch?v=dKpS...l=KlasikSrbija
        Последно редактирано от sek.1; 26-01-23, 09:15.

    • #18
      ВиК, беше на 27Mhz.
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • #19
        57.550 е много популярна междинна честота от по-ново време, нищо чудно да не е работната честота на ЛЕН-а а просто да я пише на някой филтър или кварц.

        Коментар


        • sek.1
          sek.1 коментира
          Редактиране на коментар
          Навремето около тая честота бяха държавните таксита в София и още един куп общински и държавни служби . Една частна таксиметрова фирма навремето беше взела под наем честотата и техника от бившето АПК Средец .

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X