Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Рециклиране на батерии за радиостанция

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Рециклиране на батерии за радиостанция

    Както е видно от заглавието, търся място в София или страната, където се занимават с рециклиране на такива батерии. Повечето фирми предлагащи тази услуга работят предимно с батерии за лаптопи, дронове и GSM-и и на някои места даже и не бяха виждали батерия за станция.
    За това търся хора, които имат опит и капацитет с конкретно такива батерии.
    Питам така защото опитите ми с Google до сега са довели само до безполезни телефонни разговори завършващи с: „донесете да я видим“ и доста навъртяни километри за: „ооо това не можем да го направим“ и подобни.
    Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

  • #2
    Ми снимай батерията, табелата, а най-добре да я отвориш и да я снимаш отворена. Ако вътре има единичен или сдвоен нестандартен Li елемент - няма да ти е много лесно да намериш човек, който да ти свърши работа. Но пък може да опиташ сам.

    Коментар


    • #3
      Батерията съм я отворил,(и без друго е прежалена) но сега не ми е под ръка за да я снимам. Както и да е. Аз мога да се справя и сам, но ако имам правилния елемент. Това е проблем. За това търся фирма която се занимава конкретно с такава дейност. Предполага се че те имат готови канали за снабдяване и протоколи за действие, докато аз трябва да започвам от А-Б. Предпочитам да платя(стига да намеря на кой) и да получа готов продукт и професионално отношение, от колкото да откривам топлата вода.

      П.П. Елемента май беше единичен, но дали е стандартен не зная. Ще снимам и кача.
      Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

      Коментар


      • #4
        Препоръчвам ти да направиш последващ контрол, ако някой ти го прави. Какво пряко наблюдение имам - дадена батерия за рециклиране срещу сума, която предполага качествено извършване на работата. Батерията умира безславно след няколко месеца и вътре намираме следното нещо: елементи с маркировка SE, но тежащи една идейка по-малко отколкото ми се искаше, кабелите за балансирано зареждане ги нямаше въобще пуснати, а термистора на топка, къдено сварили. Заварките бяха изпълнени безупречно, няма да си кривя душата.

        При следващ случай просто ще си търся пункшвайц и няма да се занимавам с глупости.

        Коментар


        • bokomo
          bokomo коментира
          Редактиране на коментар
          Не е задължителен, ако имаш подръка нискотемпературен тинол и си доста чевръст с поялника и повърхността на елемента въобще лови тинол.

          Ако има и друга технология - много моля да я споделиш.
          Последно редактирано от bokomo; 10-07-22, 14:58.

        • veskov
          veskov коментира
          Редактиране на коментар
          Запоил съм много елементи и от ааа нагоре не съм попадал да не може сравнително лесно да се калайдиса и запои с обикновен поялник. Мех почистване, добри флюс и припой, предварително събиране на сухо и вс е ок. Качеството на елементите е отделен въпрос, напр за гайковерта ми са сони vtc5, доволен съм и от литокала за 18650, 21700, 26650.

        • disko04
          disko04 коментира
          Редактиране на коментар
          bokomo Абсолютно прав си, има си изисквания. Първо флюс за запояване на неръждавейка (има такива български в шишенца, идеални}. Второ поялник с по дебела човка и достатъчна мощност за да може с едно докосване моста да се запой без да има време да нагрее батерията. Плюса е лесен по трудно е дъното.

      • #5
        Можем да ти помогнем дистанционно но снимай за начало.
        Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

        Коментар


        • #6
          Плоски литиеви батерийки за неизвестни неща се търсят и поръчват по размер.

          432742 => 43мм на 27мм на 4.2мм или нещо подобно беше.

          Коментар


          • #7
            Ето и снимки. 2 елемента правоъгълна.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20220711_093131.jpg
Прегледи:233
Размер:203.7 КБ
ID:6875774 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20220711_093125.jpg
Прегледи:223
Размер:478.7 КБ
ID:6875775 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20220711_093227.jpg
Прегледи:230
Размер:354.7 КБ
ID:6875776

            Баофенг-ска е батерията. Нови при "китайката" има на прилични цени, но са същите боклуци. Карат 2-3-5 месеца ежедневна употреба и мрат. Самата станция ми върши добра работа, но батериите са голям боклук, да не говорим, че капацитета никак не съответства на написаното.
            Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

            Коментар


            • mishomishev
              mishomishev коментира
              Редактиране на коментар
              А може ли проблема да не е в батерията?? Имахме такъв случай... оказа се че електрониката на батерията не я пълни както трябва...и не издържаше дълго.Като това го установихме след като похабихме няколко нови батерии и изгубихме доста време

            • siem
              siem коментира
              Редактиране на коментар
              При това китайско качество, всичко е възможно.

          • #8
            Дай размери в мм

            Внимавай да не направиш късо с шублера

            Коментар


            • #9
              Д-61 мм.Ш-39 мм.Т(лъстина)- 5 мм. Това на единия елемент.
              Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

              Коментар


              • #10
                Двата елемента в паралел ли са или последователно за 7.2 волта?

                Иначе Мишо е прав, проблемът обикновено е в зарядната верига която ги презарежда и/или не ги балансира, ама това изисква повече творчество.

                Коментар


                • siem
                  siem коментира
                  Редактиране на коментар
                  Пише....напрежение 7.4 В капацитет 5000 мАч. Обаче това са "трици" за лов на маймуни. Волтажа отговаря но реалния капацитет е преко сили1500 мАч.

                • disko04
                  disko04 коментира
                  Редактиране на коментар
                  Вързани са последователно и за капацитета си прав, това което пише са смехории.

                • disko04
                  disko04 коментира
                  Редактиране на коментар
                  Важно е преди съединяването на двата елемента да са заредени по отделно на мах. Изравнени.

              • #11
                Поредната батерия умря. Наблюдава се "внезапна смърт" както си работи и на скалата са 2 черти(от 3 възможни) изведнъж угасва. С друга батерия си работи без проблем.
                Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                Коментар


                • #12
                  Със сигурност някой от GSM-ските батерии ще станат, за Нокия примерно, проблемът е че вече са за стари модели и по трудно ще се намерят пресни.

                  Д-61 мм.Ш-39 мм.Т(лъстина)- 5 мм" ширина 44мм можеи да влезне? Като гледам има на къде.

                  За пример: дебелината е 5мм
                  Прикачени файлове
                  Последно редактирано от disko04; 11-07-22, 12:27.
                  Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                  Коментар


                  • #13
                    Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                    Със сигурност някой от GSM-ските батерии ще станат, за Нокия примерно, проблемът е че вече са за стари модели и по трудно ще се намерят пресни.

                    Д-61 мм.Ш-39 мм.Т(лъстина)- 5 мм" ширина 44мм можеи да влезне? Като гледам има на къде.

                    За пример: дебелината е 5мм


                    Сам си го написал - вероятността сега да се намери добра батерия за нокия е като печалба от тотото.
                    2 еднакви и добри за паралелна работа отива в теорията.
                    И накрая подозирам, че вътрешното им съпротивление бай дизайн е високо.
                    Което вероятно ще ги прави неефективни и негодни за работа с голям ток, какъвто е Tx на токито.
                    Враг усраине

                    Коментар


                    • disko04
                      disko04 коментира
                      Редактиране на коментар
                      Елементите за телефони ако са качествените (оригинални) са върха на сладоледа в тоя бранш (батерииният). В телефоните които струват маса пари се слага най доброто по дифолт. Инвестира се много.
                      Последно редактирано от disko04; 11-07-22, 14:05.

                  • #14
                    И колко е голяма консумацията на токито?

                    5 вата на предаване ама от 2 батерии = 2-та вата на GSM в лошо покритие.

                    Отделно трябват ли ти 5 вата за ежедневна работа.

                    Коментар


                    • disko04
                      disko04 коментира
                      Редактиране на коментар
                      GSM елементите изобщо не са ограничени от към токоподаване. Виж само с каква мощност ги товарят при бързото зареждане.

                  • #15
                    Благодаря на включилите се колеги! Темата наистина започна да придоибва полезност в посока "направи си сам" но относно изложените действия наистина нямам достатъчен капацитет, както казах по-горе. Та да попитам пак: идеи за фирма или частно лице които биха се наели с ремонта възмездно?
                    Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X