Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Морско УКВ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Морско УКВ

    Здравейте, искам да попитам някой знае ли къде изгодно може да се получи лиценз за морско радио, тъй като обхвата му не влиза нито в клас 2 или 1 на радиолюбители те?

  • #2
    Ама за какво точно ти трябва ?

    Коментар


    • #3
      Трябва за наемане на яхта в много страни по света. В Гърция май още не се изисква. Аз съм го карал тук.
      Grand Cherokee 3.0 CRD 2006 г.
      Kia K5 LPG 2012 г.
      LZ1DED

      Коментар


      • #4
        RYA курса ,да. За наемане на яхти служи. "Около нас" май само Хърватска го изискваше.

        Но ако иска да ползва морски радиостанции като уоки-токи не става.

        Коментар


        • #5
          Това което искам е да ползвам законно честотите на морските канали. Които не са включени в тези на радиолюбителски клас 1, който притежавам.

          Коментар


          • #6
            Без да си капитан на кораб, или капитан на малък кораб, пардон то вече е ВОДАЧ на малък кораб, нямаш право "да ползваш" , а и така трябва да бъде.
            Тия честоти са отделени за връзка кораб-кораб или маневрени канали.
            Ти за какво искаш да ги "ползваш" да си говориш с баджанака на другия баир ли?
            ​​​​​
            Уточни си въпроса, че така е безсмислен.

            Коментар


            • #7
              Въпроса ми е изключително конкретен. А за какво искам да го ползвам си е моя работа. Да не говорим, че ако трябва, а то не трябва, да се легитимирам пред някого тук за да задам елементарен въпрос, но ще го направя в случая, имам всичките три възможни любителски разрешителни за водач на малък кораб, което само по себе си не означава кой знае какво, но за това къде и как съм плавал вече ми се струва прекалено да обяснявам на някой си за да ми отговори на обикновен въпрос. Та оценявам "високо", уточнението на г-н Никола, баджанаци, ако сте женен пък и да не сте, предполагам имате Вие и то не един, иначе аз се задоволявам само с една балдъза. Тук съм забелязал с годините, че каквато и тема да повдигнеш, все ще се намери някой си НикойЛай да ти разясни истината и смисъла като цяло за живота, без да може да отговори на конкретно зададения ти въпрос, което от своя страна никак не ми се струва полезно за които и да е форум. Харесва ми и думата безсмислен, но няма да се захващам и за нея че ще стане много дълго. И за да няма повече спекулации ще уточня че въпросното уоки токи ми трябва, в случайте когато си играя в пясъчника зад блока, да може баба ми да ме вика когато ми е студено или съм гладен. Благодаря все пак за вниманието, извинявам се че се опитах да повдигна темата, защо и как може да струва до 500 лв. еднодневния курс, за ползване на 40 програмирани канала, от който в практиката на любител ти трябва един, не дай си боже два от тях, при положение че си радиолюбител клас 1 с Harec и СЕРТ. То и сега ще се намери някой да уточни, че е защото тези честоти не влизат във въпросния радиолюбителски клас, но и на него ще му кажа, че знам и именно затова зададох първоначалния си въпрос.
              Айде, много здраве, седем фута под кила и 73.
              Последно редактирано от dilyan_n; 31-03-22, 09:08.

              Коментар


              • BENZBOSS
                BENZBOSS коментира
                Редактиране на коментар
                Не се нервирай

                Не знам къде и кой ги издава,не знам и къде ма мога да питам. За чий ти е ми е все тая,има Семеен канал който може да се ползва свободно ако не ти скочат накои на проверка,а те да знаят и по-малко от теб.
                За твое успокоение - аз имам над 300 000 мили и нямам тоя лиценз,никога не ми е трябвал,а пък и шанса да си наема лодка е близък до 00000 та да,ДГД тия проверяващите.
                Трябват ти 2-3 канала пряко сили,как се включва радиото и как се сменят канали,толкова…….500 кинта Е НЯМА ДА ИМ ДАМ

            • #8
              Гледам си ранобудник, или може би някой те е събудил и затова , така с рогите напред .
              Пий един чай и се успокой.
              Приеми , че има хора, които не са любители а са забъркани яко в професията и имат освен познанията и една кофа опит зад гърба си . Та тези същите , искат да уточят , за какво става дума , какво се търси като крайно решение , преди да ти дадат отговор, за да е максимално полезен отговора. Те са правили доста опити и грешки и не е нужно да ги повтаряме .
              Весел ден и успех с начинанието
              Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
              За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

              A1+

              Коментар


              • #9
                А, е вече ми харесваш нервак като мене
                Щом си писал 73, а не ШЩД ще ти отговоря
                ​​​​​​Пиша ти лично.

                Коментар


                • #10
                  Е що па на лично? Нали форум, взаимопомощ а-у! И без това раздела е мъртвец. Освен ако отговора не е неприличен...
                  Какво е ШЩД?

                  А на най-горния въпрос (без да имам 1-ви клас и без да съм " Джак Спароу" -капитан) отговора е: Не може да се ползва на сушата.(точка)

                  П.П. Аааа сега видях, че проблема всъщност е цената на курса, а не къде да се ползва. Значи горното е без значение...
                  Последно редактирано от siem; 31-03-22, 11:57. Причина: П.П.
                  Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                  Коментар


                  • Esper
                    Esper коментира
                    Редактиране на коментар
                    Изразява любезност подобно на ЯМХ

                • #11
                  Еми питаме.. има разлика между курс за работа с УКВ и някакъв хвърчащ сертификат който служи само за чартиране на яхтичка.
                  Или пък г-н "Палим от четвърт, че всичко си знам" иска да стане сертифициран GMDSS вахтен офицер.

                  Ма здраве да е. На тъп въпрос, тъп отговор.

                  Коментар


                  • BENZBOSS
                    BENZBOSS коментира
                    Редактиране на коментар
                    Венцо аз такава та-иска си нямам,знаеш защо си нямам,не съм глухоням …….и мога ли без това да си наема яхтичка в Италия примерно или ще ми искат още 5 глупави сертификата?

                  • Венци- малкия
                    Венци- малкия коментира
                    Редактиране на коментар
                    Тия глупости ги искат застрахователите.

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X