Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Радиолюбителски магазини

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Радиолюбителски магазини

    Здравейте, дали има физически магазини в СФ с чарколяци за радиолюбители? По-конкретно ме интересуват антени - попадна ми един портативен скенер, но без антена и искам да му взема някаква..
    За поръчка от Китай - ясно, ама сега като се наредят 11,11, черен петък, коледа, нова година, китайската нова година и ще си отчакам...

  • #2
    Виж Интегра-А, Телком Инженеринг.
    Също така хвърли поглед в базара на БФРА.
    Би трябвало всички да са в “бизнеса” или поне се надявам.
    Антени съм купувал от Инетегра но последната преди поне 2 години.
    Враг усраине

    Коментар


    • #3
      https://www.mobimax.bg/%D0%BA%D0%BE%...BA%D1%82%D0%B8


      Тия имат добри неща.
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #4
        И що за скенер? Какъв е щепсела?

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
          И що за скенер? Какъв е щепсела?

          Ето такова животно, с женско SMA. В момента съм му боднал инженерно влакно и успявам да слушам разбираемо РВД и кулата на летището.

          Мерси за линковете, ще ги прегледам по-подробно, а даже най-добре да мина на живо да видя какво имат.

          Коментар


          • #6
            От радиолюбителството най-големия кеф е да си направиш сам антена.

            Коментар


            • _kalata_
              _kalata_ коментира
              Редактиране на коментар
              сигурно, но в случая ми трябва някоя гуменарка, която да мога да размотавам по колата и джобовете без да я мисля. Иначе 100% ще си направя някоя за домашна употреба.

          • #7
            С рутерска пробва ли? Имам някакви, различно дълги.

            Коментар


            • _kalata_
              _kalata_ коментира
              Редактиране на коментар
              Пробвах няколко варианта - две 2,4гхз ( едната по-къса ) и една 5гхз. Тъпото е, че и антената и скенера са женски и не знам до колко медната жица, която ползвам за връзка не ебава нещата. 5гхз е зле. Двете 2,4 са по-добре от просто жица, но пак не съм особено доволен ( от Младост чувам кулата, но не чувам самолетите на пистата ). За наземното обслужване и дума не може да става. Най-добри резултати сякаш постигам с двубандовата гуменарка от баофенга, но пък за нея трябва преходник, който нямам, че и скенера и тя са хем женски, хем с външни резби.
              Все още не съм имал време да ходя да гледам какво се предлага, но май най-финансово и време- изгоден вариант, ще е да си намеря гуменарка на долния банд и после да си сложа подходящата букса на скенера.

          • #8
            Днес минах през илиенци и нямаше как да не се отбия през "китайката". След малко ровене, някъде отвътре ми намериха "правилната" антена - ФМ/130/400 с точния вид конектор. Цялото това удоволствие ми струваше 10 лева. Определено с тази антена имам най-добри резултати от всичко тествано до момента.

            Коментар


            • #9
              Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
              Днес минах през илиенци и нямаше как да не се отбия през "китайката". След малко ровене, някъде отвътре ми намериха "правилната" антена - ФМ/130/400 с точния вид конектор. Цялото това удоволствие ми струваше 10 лева. Определено с тази антена имам най-добри резултати от всичко тествано до момента.
              Колега, новобранец съм...дали може да споделиш къде точно е тая Китайка на Илиенци???
              Shuanghuan S Ceo 2.4i/128Hp
              Краси
              "машината обича Ласка,грижливо гледане и Смазка"

              Коментар


              • #10
                Първоначално публикуван от lakatnika Преглед на мнение

                Колега, новобранец съм...дали може да споделиш къде точно е тая Китайка на Илиенци???
                https://www.google.com/search?q=42.7...17000878275838
                Това е точното място.
                Входът на магазина се намира от страната на жп линията.

                Коментар


                • lakatnika
                  lakatnika коментира
                  Редактиране на коментар
                  Благодаря!!!

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X