Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сервиз радиотехника-Плевен

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Сервиз радиотехника-Плевен

    Препоръчайте, моля, читав сервиз или компетентен човек. Става дума за HITACHI TRK 7720E от 1984 г.-касетната част работи перфектно, радиото има нужда от намеса-хваща станциите, но заглъхва...през входовете от компа е същото. Дано не съм сбъркал раздела, благодаря.
    Животът е харизан кон според мен...

    Теди

  • #2
    Док, що не видиш Янислав, този дето прави триповете за състезанията. Не е точно радио техник, но поне би трябвало да те насочи към някого.
    Имам една станция дадена при него, "да я погледне", от две или три години...
    Та обади му се. Доцента трябва да му има номера(Янислав бил живата му реклама, всички казвали, че този човек ще остане в количка за цял живот, а Венци Росманов го е изправил), а ако го няма-казвай, ще ти го дам.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #3
      Благодаря за насоката, Коле. Ще пробвам да го намеря.
      Животът е харизан кон според мен...

      Теди

      Коментар


      • #4
        Изсъхнали електролити и вероятно е с въздушен кондензатор на настройката. Най-вероятно и той е изсъхнал, защото хартиените елементи са напоени с парафин. В сервиз надали ще намериш кой да ти го оправи, от поне 15-20 г. вече не правят такива тунери. Ако се сменят кондензаторите ще иска наново настройка на трептящите кръгове и силно се съмнявам, че ще намериш някой, дето му са занимава, дори и да има необходимите знания и оборудване.
        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
        Неизвестен мъдрец

        Коментар


        • #5
          Това на средни вълни ли се случва?
          А тези простотии се правят от името на всички ни.
          Даника
          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

          Коментар


          • #6
            Случва се на всички вълни, най-изразено е на УКВ. След настройка на станцията хваща добре, но започва да пращи и да глъхне. При захранване от външен източник е същото. Наясно съм, че едва ли ще се заеме някой, и затова питам тук.
            Животът е харизан кон според мен...

            Теди

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение
              ...Става дума за HITACHI TRK 7720E от 1984 г.-касетната част работи перфектно, радиото има нужда от намеса-хваща станциите, но заглъхва...през входовете от компа е същото...
              Не става съвсем ясно - заглъхва и от външния вход или работи както трябва? Пробва ли да "понаместиш" превключвателя радио, касетофон, външен вход?
              Не чета коментари и не отговарям на такива.

              И коментаторите...

              Коментар


              • #8
                Направи това, което ти каза колегата Ицо. При изключено захранване пръсни с някакъв спрей за почистване на контакти и едновременно го превключваш многократно. Изчакакай малко, включвай и се кефи.
                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                Даника
                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                Коментар


                • #9
                  Заглъхва и от външния вход и на радио. Разбрах, поне това мога да направя-да го раглобя и почистя отвътре 35 годишната гняс. Механиката работи перфектно, включително фул-автостопа и автостартирането след превъртане на касетата...невероятно-нищо не е сменяно по нея.
                  Животът е харизан кон според мен...

                  Теди

                  Коментар


                  • #10
                    За начало не разглобявай нищо. Сложи го по гръб, напръскай и щракай превключвателя за режимите(радио/кас)
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар


                    • #11
                      Разбрах, ще пробвам.
                      Животът е харизан кон според мен...

                      Теди

                      Коментар


                      • #12
                        За начало можеш да прожваш и без да използваш контактен спрей. Когато звукът заглъхне, превключи превключвателя на някоя съседна позиция и/или го размърдай леко напред-назад по посока на движението му. Ако има промяна, независимо влошаване или подобрение, е за почистване.
                        Не чета коментари и не отговарям на такива.

                        И коментаторите...

                        Коментар


                        • #13
                          Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                          За начало не разглобявай нищо. Сложи го по гръб, напръскай и щракай превключвателя за режимите(радио/кас)
                          Виртуален поклон доземи! Невероятно-сутринта преди работа го тръшнах по гръб,напръсках обилно селектора за радио/външна линия с ВД-40 и го раздвижих...Сега го включих-работи перфектно! Добре, че не го разчарковах прибързано. Благодаря!
                          Животът е харизан кон според мен...

                          Теди

                          Коментар


                          • #14
                            ВД40 е ГАД!!! Какъвто и да е спрей за почистване на контакти сега вече е задължително, да отмие гнястта на вд-то. Ицо ти каза само да го чукнеш,пак щеше да разбереш. Газ, туне на макс
                            А тези простотии се правят от името на всички ни.
                            Даника
                            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                            Коментар


                            • #15
                              Разбрах, отново благодаря! Просто това имах под ръка.
                              Животът е харизан кон според мен...

                              Теди

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X